Jaki akumulator do car audio?

24 Maj 2006, 20:47

Witajcie

Chcę wyposażyć swój samochód w zestaw car audio wraz z dwoam monitorami LCD, znajmoy mi powiedział ze bede musiał zmienić akumulator na inny, bo ten może nie wytrzymac takiej ilości rozładowań i doładowań. Na razie jeżdże na Centrze Plus, ale ta ma juz dwa lata.
Podobno to by sie nadawało chodzi mi o model exide xtreme. Czy ktoś go używa? używał i może mi powiedziec czy sie opłaca?

Pozdrawiam
Tiger
Tiger
 

24 Maj 2006, 21:52

posłuchaj sama zmiana akumulatora o więkrzej pojemności nic nie da,ponieważ coś musi go ładować w czasie pracy silnika,czyli musi być alternator więkrzej wydajności prądowej (czysta fizyka na poziomie szkoły podstawowej),poprostu będzie wiecznie niedoładowany.no i przydałby się odpowiedni kondensator.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

28 Maj 2006, 17:58

Wiatm,
Exide Extreme do nawet dobry wybór, ale moge tez z czystym sumieniem polecić bosch silver.

pozdro. Domin
Domin
 

27 Mar 2007, 20:33

Hello

zgadzam się z przedmówcą

pzdr
mikado11
Nowicjusz
 
Posty: 16

21 Gru 2008, 20:48

Koledzy zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo zainstalowalem sobie sprzed audio w samochodzie dosyc spory bo w bagazniku sa dwa wzmacniacze po 1000 wat kondensator 2 farady i cztery glosniki bassowe o mocy kazdy 500 wat. w srodku 2 glosniki po 250 watt i 2 po 200 watt i jeszcze 2 tweetery po 100 watt. i akumulator nie wytrzymuje z ladowaniem a siedzi oryginalny na jaki mozna zmienic zeby to wszystko gralo i samochod odpalal bo na postoju jest ok 10-15 min grania i po akumulatorze. Prosze o jakas odpowiedz. Pozdro
Heron
kaktusiak
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Ostrołęka

22 Gru 2008, 13:12

Akumulatora nie możesz zmienic,bo nic ci to nie da.Czy jest 55 czy 155,zawsze wyjdzie na to samo,ponieważ alternator naładuje go tylko do 55 i dalej jest on niedoładowany.Jedynym wyjściem jest wożenie drugiego akumulatora,który będzie podpięty pod zestaw muzyczny i będziesz go ładował z prostownika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Gru 2008, 18:49

tak tylko taki naładowany w pełni akumulator na postoju uciągnie mi muzykę przez około 20 - 30 min bo robiłem już taką próbę przy moim systemie i nie zdaje to egzaminu a ciągłe ładowanie może doprowadzić do szału człowieka. a ile mogą kosztować mniej więcej alternatory o większej wydajności ??
Heron
kaktusiak
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Ostrołęka

23 Gru 2008, 19:14

Do samochodu nie znajdziesz takiego alternatora,który by ci naładował akumulator do twoich potrzeb.Musiałbyś mieć taki mocny alternator,żeby z niego był zasilany twój sprzęt,ponieważ wszystkie odbiorniki w samochodzie są zasilane nie zakumulatora,ale z alternatora.Akumulator służy tylko do uruchomienia silnika.Natomiast alternator doładowuje go po stracie na uruchomienie silnika oraz zasila całą elektrykę samochodu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Gru 2008, 23:57

PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

29 Paź 2010, 11:36

Witam, potrzebuję sprzętu audio do busa Renault Master który sprzedaje towar (mobilnie)
to znaczy że jeździ po wioskach z sygnałem, coś jak lodziarki i sprzedaje towar ludzie słysząc ten sygnał wiedzą że samochód jedzie i wychodzą na jezdnie by kupić towar no właśnie i potrzebuje sprzętu audio który będzie wydawał dźwięk muzyczkę ;p chcę żeby ten dźwięk był słyszany na duże odległości, proszę o pomoc
czekam na odpowiedź na forum i pod numerem gadu gadu - 2832667 albo emailem: [email widoczny po zalogowaniu]
pozdrawiam [/b]
Toporowski
noooa15
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Żary

28 Lut 2013, 22:33

Witam
Chciałem odświeżyć temat.

Co jest lepsze do car audio, akumulator do bagażnika, czy kondensator o duzej pojemności?

Jeśli chodzi o akumulator żelowy to:

1 po prostu wpiąć w instalacje i grać (ale pewnie seryjny 120A alternator nie doładuje dwoch 70Ah) to mija sie z celem

2 wpiąć drugi akumulator i wzmocnić alternator?

3 włożyć akumulator żelowy odseparowany od instalacji elektrycznej i "co noc" podpinać do prostownika?

według tej strony najlepszym wyjsciem jest założenie kondensatora

A jesli chodzi o kondensator, to jakie jest przeliczenie na mocy na pojemność kondensatora? chodzi mi o to jakiej pojemności musze mieć konensator by zasilić dwa monobloki sinuslive sla-1500? Gdzieś czytałem 1F na 500w rms, a znowu gdzie indziej 1F na 1000w rms

na chłopski rozum: planuje wyrzucic kwasówke 70Ah spod maski i wrzucic żelówkę AGM 75Ah (żeby nie zamęczyć alternatora) a w bagażnik wrzucic kondensator tylko jakiej pojemności?

jeszcze jedna rzecz - jakiej firmie da sie wierzyć żeby nie zrobić sie w konia?
Dietz?
hifonics?
Lanzar?
hollywood?
Czy jakieś inne wynalazki?

Bo wiadomo jak jest czasem pisze 10F a wielkości zwykłego kondensatora(czyli pic na wode fotomontaż), a czasem za 1F rządaja sobie cene jak za 3F innego markowego producenta
jacodk
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Prawo jazdy: 01 06 2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: brak
Rok produkcji: 2002

22 Mar 2013, 16:08

Odseparowany akumlator żelowy nie jest żadnym rozwiązaniem,no chyba że chcesz ładować co noc tak jak piszesz,ale jest to bardzo uciążliwe,wiem coś o tym. Zacznijmy najpierw tak ogólnie od ustalenia budżetu jaki posiadasz na ten cel.
Basston
Nowicjusz
 
Posty: 33
Prawo jazdy: 16 05 1999
Auto: Aveo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

22 Mar 2013, 21:34

Budżet dostosuje do możliwości sprzętu. Czyli jeśli zelówka, to pociągnie to za sobą mocniejszy altek, a jesli kondensator... to jaki? I co warto bardziej założyć do zniwelowania spadku napięcia? jedni mówią aku, a drudzy ze kondensator... krótko - nie jezdze na zawody car audio, ale lubie konkretnie przywalić. Mocy mi wystarczy
Jesli chodzi o szczegóły powzmacniałem masy aku-silnik-buda buda-kondek buda-wzmak (0czywiście zgodnie z regułą ze masy z różnych punktów karoserii). Zasilanie 50mm2 (zastanawiam sie by drugiego 50mm2 nie dołożyć, tylko po co skoro same dwa kondensatorki po 3F mogą juz rozwiązać problem lub aku...)
jacodk
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Prawo jazdy: 01 06 2006
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: brak
Rok produkcji: 2002