VW PASSAT B5 FL, FORD MONDEO 3 - który diesel?

25 Lut 2008, 20:46

Proszę o opinie. Liczę na jak największą liczbę komentarzy.

VW Passat B5 FL 1.9TDi z lat 2000 - 2003
Ford Mondeo 2.0 TDCI z lat 2001 - 2003

Dysponuję kwotą ok. 27 tys. zł.

Czy to prawda, że fordy są awaryjne i mają kiepskie blachy?
Ostatnio edytowany przez donjuandecamillo 04 Lip 2010, 22:58, edytowano w sumie 2 razy
donjuandecamillo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Lublin

25 Lut 2008, 21:53

Nie polecam silników TDCI bardzo wrażliwe na jakość paliwa i lubią się posypać (w poprzednim numerze Auto Świata była prezentacja modelu Ford Mondeo mk3), Jak już to Passat B5 tylko wątpię czy trafisz za ok 27tyś zł po lifcie ale warto szukać (na w miarę doby egzemplarz trzeba mieć ok 32tyś zł).
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

25 Lut 2008, 22:06

Zgadzam się z kolegą wyżej...silniki TDCI są bardzo wrażliwe na jakość paliwa, bo oparte są na technologo common rail, natomiast silniki VW z tego okresu oparte są na pompowtryskiwacach (moim zdaniem lepsze).
VW jest zdecydowanie mniej awaryjny, choć jego zawieszenie jest droższe w servisowaniu......
Ale patrząc ogólnie, passat jest lepszym rozwiązaniem ;)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

25 Lut 2008, 22:18

polecam forda mondeo 2001-2002r tddi 115km nie sa awaryjne glosniej tylko chodzi jak jest zimny a osiagi te same
siema
placio_bmc
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: śląsk

25 Lut 2008, 22:48

silnik tddi?
czym różni się od tego z common rail?
donjuandecamillo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Lublin

25 Lut 2008, 23:33

TDDI to jest poprzednia konstrukcja przed TDCI, różni się tym, że jest słabszy i ma gorszą kulturę pracy, aczkolwiek mniej awaryjny.

PS. tu masz krótką wypowiedź nt. tego auta [link do AutoGaleria wygasł]
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

25 Lut 2008, 23:50

Ja polecam Passata, bo VW to sprawdzona marka i w bezawaryjności w porównaniu z Fordem, wypada lepiej.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

26 Lut 2008, 00:03

Dzięki za opinie i komentarze- chyba rzeczywiście passat będzie lepszy.
Tylko fakt faktem- jak już ktoś wspominał- szalenie trudno znaleźć b5 fl za ok. 27 tys. zł, niemniej jednak jeśli uda mi się takiego zakupić z pewnością podzielę się wrażeniami z jazdy.
Pozdrawiam serdecznie!
donjuandecamillo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Lublin

22 Sty 2009, 22:06

donjuandecamillo napisał(a):Dzięki za opinie i komentarze- chyba rzeczywiście passat będzie lepszy.
Tylko fakt faktem- jak już ktoś wspominał- szalenie trudno znaleźć b5 fl za ok. 27 tys. zł, niemniej jednak jeśli uda mi się takiego zakupić z pewnością podzielę się wrażeniami z jazdy.
Pozdrawiam serdecznie!


passat jest bardziej niezawodny ? - to tylko stereotyp
opinia wyrobiona na podstawie dieseli tdi z lat 90
passat jest na pompowtruskiwaczach ( awaryjne i bardz drogie w utrzymaniu) i na aluminiowym zawiezeniu ( jeszcze drożzym)

kup forda tddi 115 km bez cammon rail-a - wystarczająca dynamika i tańszy w ewentualnych naprawach, lepsza kultura pracy no ale też i lepsa techniaka tddi to nie tdi
ja przejechałem 400 tys -80% w trasie i nic sięnie popsuło oprócz drobiazgów na które można przymknąć oko

nawet niemieckie firmy oceniają wyżej niezawodność fordów

pozdr
scorpic
Nowicjusz
 
Posty: 1

22 Sty 2009, 22:37

ja bym tez poszukał wlasnie mondeo z 2.0 tddi
teraz mam w focusie 1.8 tddi i uwazam, ze jest to bardzo dobry silnik
byc moze moim nastepnym autem bedzie wlasnie taki mondziak z tym 2.0 tddi

ale passata tez warto poszukac, za 27k powinienes cos znalesc, ale łatwo nie bedzie :)

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 12:31 ]
kolego nie odgrzewaj starych kotletow, bo jeszcze sie zatrujesz :wink:
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

06 Lis 2009, 13:17

placio_bmc napisał(a):polecam forda mondeo 2001-2002r tddi 115km nie sa awaryjne glosniej tylko chodzi jak jest zimny a osiagi te same

--------------
szanowny kolego-Passat 1,9 TDI ma 131 KM a nie 115.Przynajmniej moj tyle ma Dodatkowo moment obrotowy wynosi 320 Nm.Dla porownania Porsche ma z reguly 300 Nm...Twoj Mondeo nie dorasta mu do piet.Tak wyglada prawda.Ponadto zuzycie paliwa w VW bije twojego Forda na glowe.O awaryjnosci nie wspomne-bo temat jest znany.Wszyscy wiedza ze fordowski diesel jest awaryjny w odroznieniu od VW.To ze akurat tobie sie jeszcze ic nie przydarzylo nie swiadczy o bezawaryjnosci tych silnikow.Poczytaj.To zajmuje troche czasu ale sie oplaca a nie wypowiadaj sie na temat na podstawie "twojego'jedynego silnika.
murdock
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Poznan

06 Lis 2009, 13:22

scorpic napisał(a):
donjuandecamillo napisał(a):Dzięki za opinie i komentarze- chyba rzeczywiście passat będzie lepszy.
Tylko fakt faktem- jak już ktoś wspominał- szalenie trudno znaleźć b5 fl za ok. 27 tys. zł, niemniej jednak jeśli uda mi się takiego zakupić z pewnością podzielę się wrażeniami z jazdy.
Pozdrawiam serdecznie!


passat jest bardziej niezawodny ? - to tylko stereotyp
opinia wyrobiona na podstawie dieseli tdi z lat 90
passat jest na pompowtruskiwaczach ( awaryjne i bardz drogie w utrzymaniu) i na aluminiowym zawiezeniu ( jeszcze drożzym)

kup forda tddi 115 km bez cammon rail-a - wystarczająca dynamika i tańszy w ewentualnych naprawach, lepsza kultura pracy no ale też i lepsa techniaka tddi to nie tdi
ja przejechałem 400 tys -80% w trasie i nic sięnie popsuło oprócz drobiazgów na które można przymknąć oko

nawet niemieckie firmy oceniają wyżej niezawodność fordów

pozdr

----proponuje dobrze sie dowiedziec tego wszystkiego o czym piszesz szanowny olego.Twoje slowa zaprzeczaja ogolnie dostepnej wiedzy.Mam grono znajomych Passaciarzy i jeszcze nie slyszalem o czyms takim jakby wynikalo z twoich wywodow.Hmmm...
murdock
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Poznan

06 Lis 2009, 13:26

Pawlo napisał(a):ja bym tez poszukał wlasnie mondeo z 2.0 tddi
teraz mam w focusie 1.8 tddi i uwazam, ze jest to bardzo dobry silnik
byc moze moim nastepnym autem bedzie wlasnie taki mondziak z tym 2.0 tddi

ale passata tez warto poszukac, za 27k powinienes cos znalesc, ale łatwo nie bedzie :)

---------------
A ja mialem juz 11 aut.Passat jest 12.Nie kupilem go "w ciemno"ale po analizie bardzo wielu marek.Ford wypada w mojej klasyfikacji bardzo blado.szczegolnie nowe diesle.Ty natomiast kolego chwalisz SWOJE.To raczej nie pomaga innym w wyborze.
murdock
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Poznan

06 Lis 2009, 14:14

murdock, a ty co niby chwalisz jak nie swoje? Poza tym odgrzebałeś trupa ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Lis 2009, 15:50

Ostra dyskusja! =)

Wazny jest tez STAN samochodu (jesli nie kupujesz nowego).
Ostatnio edytowany przez Arko, 09 Lis 2009, 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Arko
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Kalisz