WYBÓR TERENÓWKI

08 Kwi 2011, 12:22

pocieszny napisał(a):zatrzymać się trzeba tylko do zmiany na 4L jeśli ma się niesynchronizowany reduktor (są już takie z synchronizacją)
a 4x4 dopinasz w większości aut do 60 km/h w parchu pisze żeby zapinać poniżej 60 tyle że mil :mrgreen:


Są już takie z synchronizacją ? Po czym do tego dojść ? Po zgrzytach podczas zmiany przełożenia ? :mrgreen:

Czyli jadę prosto 50 km/h zmieniam np z 4H/2H
- wciskam sprzęgło, wajche reduktora ciach z 4 na 2h i git
A jak jadę automatem to w momencie jak jest wrzucone drive to i przestawie wajche od reduktora to nie powstają jakieś naprężenia w układzie napędowym ?
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

09 Kwi 2011, 20:16

Witam.

Mam prośbę o zerknięcie na to ogłoszenie i swoja fachowa opinię na temat tego Miśka,może ktoś go widział na żywo:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Dzięki,pozdrawiam
Arturos99
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Zawiercie
Auto: LAND ROVER DISCOVERY II TD5

09 Kwi 2011, 22:00

Na zdjęciach wygląda całkiem nie źle.
Na zdjęciu dokładnie nie widać ale ruda chyba wychodzi na lewym tylnym nadkolu, ale to drobiazg.
Gorzej jak w tych okolicach rama jest pordzewiała. Grunt to dobrze obić młotkiem ramę.
Jak to mówi pocieszny, zabrać do warsztatu 4x4 na przegląd, zapłacić parę stów żeby nie wtopić paru tysięcy :smile:
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

09 Kwi 2011, 22:10

Oj tam oj tam pare dych chyba. :wink: Ruda lubi ramę w miśkach więc warto na to zwrócić uwagę. Na zdjęciach samochód wygląda podejżanie ładnie, silnik nawet nie jest zakurzony. Ale ocenianie po takich zdjęciach to jak wróżenie z fusów. Trzeba pojeździć, pooglądać, pokulać się na plecach pod samochodem i dopiero wtedy pojechać do warsztatu na obdukcję :mrgreen:
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

09 Kwi 2011, 22:19

Ładnie wygląda bo pewnie wszystko było prane i czyszczone.
Mam znajomego co kupuje okazyjnie auta potem je czyści karczerem po kilka razy odkurza smaruje preparatami i sprzedaje jako prawie nowe :grin:
Zrób jak mówi Brodaty, jedź zobacz, jak masz wątpliwości to na warsztat z nim.
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

09 Kwi 2011, 22:22

Nie "mówi" tylko "pisze" :mrgreen: :wink:
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe?
    Udział w wypadku lub stłuczce niesie za sobą lawinę konsekwencji. Najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników zdarzenia, ale zaraz potem nasza uwaga skupia się na uszkodzonym samochodzie. Wyłączenie pojazdu z użytkowania ...

09 Kwi 2011, 22:24

Tak tak, "pisze" :mrgreen:
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

12 Kwi 2011, 17:29

Stiopa napisał(a):
Są już takie z synchronizacją ?
tak mi z oczu umkło :mrgreen:
tak są nawet we wczesnych latach 70 były :mrgreen: takie auto jak merc G "WOLF" 2,4d ma synchronizowany reduktor na przykład :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Kwi 2011, 15:38

pocieszny napisał(a):
Stiopa napisał(a):
Są już takie z synchronizacją ?
tak mi z oczu umkło :mrgreen:
tak są nawet we wczesnych latach 70 były :mrgreen: takie auto jak merc G "WOLF" 2,4d ma synchronizowany reduktor na przykład :mrgreen:

A co, o Trooperze, to już się zapomina? Źle Ci się jeździło? :twisted:
Troopek też, od pierwszej generacji miał synchronizowany reduktor!
No!
:mrgreen:
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

19 Kwi 2011, 20:51

ale mial też na tyle mocy żeby ruszyć bez reduktora :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

20 Kwi 2011, 17:56

Jak Trooper ma synchronizacje w reduktorze to monterey również , tak >? :grin:
zawsze spoko!
Don't worry, źryj chappi ;-)
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

21 Kwi 2011, 09:32

nie
tu chodzi o starego troopera I generacji
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

07 Maj 2011, 18:48

Witam szanowne grono. Czytam wasze forum od dłuższego czasu i coraz bardziej w błoto mnie ciągnie. Chciałbym kupić auto wyłącznie do tej zabawy. Musi być co najmniej czteroosobowe [warunek żony] :razz: .Trochę większe od Vitary ,diesel mile widziany, jeśli trafi się benzyna w dobrym stanie nie będę wybrzydzał. Budżet to 10 000 zł. Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze, to już będzie auto pełnoletnie. Wygląd, rysy, wgniecenia - nie są istotne. Szukam prostej ,niezawodnej i w miarę taniej mechaniki, np. czy Opel Monterey nadaje się do takiej zabawy, oczywiście odpowiednio przygotowany. Pozdrawiam
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM

07 Maj 2011, 23:19

montek do lekkiego terenu i turystyki nadaje się idealnie ;)
za 10 znajdziesz już całkiem przyzwoitą sztukę,
wybór pomiędzy 3,2 V6 a 3,1TDi to już musisz sam dokonać, ogólnie beną jeźdxzi się lepiej ale jest ciut droższa w obsłudze ;)
ja mam RSa ale teraz żałuje trochę że nie kupiłem LTD różnica niby tylko 40 cm aale robi konkretną różnice w kwestii przystosowania środka autka do wycieczek/wypraw, nie mówie że się nie da, jest tylko trochę trudniej :mrgreen:
jedna bolączka jeśli chodzi o troopera, jeśli nie masz jakiegoś normalnego sklepu w którym będą Ci szukać części to może być trochę trudno ;) ogólnie Intercars ogarnia sprawe... ale nie zawsze pracownikom się chce ;) auto proste w naprawie,
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

08 Maj 2011, 11:47

Dzięki za odpowiedź. Te 40 cm to różnica w rozstawie osi a nie w zwisach :?: . Dalszych wypraw z noclegiem w samochodzie raczej nie przewiduje .Kilka minut od domu mam parę żwirowni ,niecałą godzinę do dwóch poligonów i terenów wykorzystywanych do rajdów terenowych.
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM