1.9 TDI - panewki w BXE, BKC, BLS

1.9 TDI - panewki w BXE, BKC, BLS

13 Lip 2018, 16:02

Witajcie!

Chcę się dowiedzieć jak to właściwie jest z tymi panewkami w 1.9 TDI BXE. Z mojej lektury wynika, że niestety (albo stety) jest to loteria, bo jedni piszą, że po 100 tys. im się posypały a inni, że jeżdżą ponad 200 tys. i nic. W jakich latach te silniki były wypuszczane (z wadliwymi panewkami)? Jaka jest cena wymiany na te "dobre panewki"? Czytałem też, że BLS ma podobnie a jego dodatkową atrakcją jest filtr cząstek stałych oraz, że w BKC ten problem jest marginalny, bo zastosowano tam panewki z zamkami.

Jak to właściwie jest?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
mAt55
Nowicjusz

Auto: Seat Ibiza

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni
    Kalendarzowa jesień jest już z Nami od jakiegoś czasu. Ta pora roku charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

•