1.9 TDI - panewki w BXE, BKC, BLS

1.9 TDI - panewki w BXE, BKC, BLS

13 Lip 2018, 16:02

Witajcie!

Chcę się dowiedzieć jak to właściwie jest z tymi panewkami w 1.9 TDI BXE. Z mojej lektury wynika, że niestety (albo stety) jest to loteria, bo jedni piszą, że po 100 tys. im się posypały a inni, że jeżdżą ponad 200 tys. i nic. W jakich latach te silniki były wypuszczane (z wadliwymi panewkami)? Jaka jest cena wymiany na te "dobre panewki"? Czytałem też, że BLS ma podobnie a jego dodatkową atrakcją jest filtr cząstek stałych oraz, że w BKC ten problem jest marginalny, bo zastosowano tam panewki z zamkami.

Jak to właściwie jest?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
mAt55
Nowicjusz

Auto: Seat Ibiza

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym
    Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym – Toyota Prius – grudzień 1997. Toyota co prawda nie wynalazła hybrydy, lecz opracowała pierwszy układ hybrydowy, który miał szansę odnieść ...
    Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

•