2x awaria Sonda Lambda w Opel Astra F 1.6 1992r.

16 Sie 2009, 12:43

Witam. Wracając z działki moja Astra F 1.6 (1992r.) jak to potocznie się mawia rozkraczyła się. Sprawdziłem kod awarii - Sonda Lambda. Znajomy podwiózł mnie na giełdę, kupiłem sondę. Zamontowałem - ok. Po 20km znowu powtórka z rozrywki
i znowu kod - Sonda Lambda. Co jest nie tak ? Samochód KAPITALNIE sprawował się przez ostatnie 5 lat. Zero napraw, tylko eksploatacja.
[link wygasł]
(kliknij, aby powiększyć)

Po lewej fabryczna, po prawej kupiona. To jakiś noname i może dla tego. Różnica w cenie też. Wygląd też inny, może to od innego modelu samochodu jest ?

Może sonda jest dobra, a problem leży gdzieś wcześniej, może coś nie tak z mieszanką ?

Na benzynie / lpg chodzi tak samo.
tobster
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 16 Sie 2009, 13:42

    To zależy co ten kod oznacza.Nie zawsze kod oznacza tylko uszkodzenie sondy.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza
      Każda opona zimowa i opona letnia, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została do odpowiedniego sezonu i bezpośrednio z tym związanych warunków drogowych. Przyjęto, że granicą, w której sezonowe opony zimowe ...