Opel Corsa sonda lambda

10 Kwi 2009, 00:15

Cześć, mam pytanie. Mam problem w oplu corsie. Pali mi się kontrolka od sondy lambda, raz sie świeci raz nie, nie wiem od czego to może być. Pod komputer nie podpinałem bo nie mam kabla. Proszę o pomoc.
kwiatu111
Nowicjusz
 
Posty: 12
  • 10 Kwi 2009, 00:35

    od sondy??? Czy CHECK ENGINE ? To może być wszystko nie tylko sonda. Wywołaj kody błędów (u mnie w suzuki jest pod kierownicą przełącznik i ta kontrolka miga. Ile mrugnięć taki kod. U mnie miga raz przerwa 3szybkie mignięcia. Kod 13 -Sonda lambda. Jeżdze już tak pół roku. Troche więcej pali ok. litra i gorsze osiągi ale poza tym ok.) Poszukaj w google jak wywołać kody błędu w corsie i ściągnij te wsz. kody. A najlepiej pod kompa to będzie wiadomo 100%. Pozdro
    BANAN23
    Początkujący
     
    Posty: 243
    Miejscowość: Jabłonna Lacka

    10 Kwi 2009, 09:35

    z tego co ja wiem ,to sonda lambda nie ma swojej kontrolki.
    Układ wtryskowo-zapłonowy ma czerwoną kontrolkę ,chack angine,lub
    kontrolkę ze silniczkiem.
    piotr2273
    Aktywny
     
    Posty: 335

    10 Kwi 2009, 15:03

    Ta kontrolka znajduje sie pod obrotomierzem, kolor ma pomaranczowy.
    kwiatu111
    Nowicjusz
     
    Posty: 12

    10 Kwi 2009, 22:22

    Kontrolki pomarańczowe oznaczają stan awaryjny ,który nie wymaga natychmiastowego przerwania jazdy.Czasami też kolor ten jest wykorzystywany do podkreślenia ,że któryś z ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa układów został wyłączony.
    Napisz co to jest za kontrolka?
    Piktogram czy oznaczenie literowe.
    piotr2273
    Aktywny
     
    Posty: 335

    11 Kwi 2009, 11:31

    http://www.mq.pl/turbo-service/fart7.jpg tak wyglada ta kontorlka, tylko ze u mnie jest jeszcze w srodku "piorun". Zapala sie przy predkosci 100km/h ale ostatnio czesciej.
    kwiatu111
    Nowicjusz
     
    Posty: 12
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak bezpiecznie wyjechać z zaspy śnieżnej?
      Padający śnieg w połączeniu z wiejącym wiatrem powoduje powstawanie zasp śnieżnych, głównie na poboczach dróg. Jazda przez zaspy wymaga wysokich umiejętności i odpowiednio przygotowanego samochodu. Pojawiające ...

    11 Kwi 2009, 15:33

    To jest kontrolka układu wtryskowo-zapłonowego.
    Napisz jak silnik chodzi.
    Wiele czytałem na temat kontrolek.
    Piszą że w nowoczesnych silnikach kontrolki mogą się zapalać i same gasnąć, a z autem jest wszystko ok.Najważniejsze aby silnik prawidłowo pracował,i nie palił ,jak w trybie awaryjnym 15% więcej.
    Napisz jak auto zapala,czy dobrze,i jak silnik chodzi na luzie i pod obciążeniem.
    I jeszcze jedno,najlepiej to podłączyć pod komuter i wyjdą usterki.
    piotr2273
    Aktywny
     
    Posty: 335

    11 Kwi 2009, 16:41

    Silnik pracuje rowno, (jesli to pomoze to jest to silnik 1.4i rocznik '94) odpala dobrze, ale jak wlaczy sie swiatla slychac jakby pracowal pod wiekszym obciazeniem. Jest tak ze kontorlka nie swieci sie dwa tygodnie, a potem znow sie zapala. Jak pali sie nie widze roznicy podczas jazdy. Pod komputer nie moge podpiac bo mechanik nie ma koncowki do tego modelu.
    kwiatu111
    Nowicjusz
     
    Posty: 12

    11 Kwi 2009, 17:10

    to jest normalne że po włączeniu świateł czy innego urzadzenia elektrycznego obroty silnika minimalnie spadają.Jesli tylko na biegu jałowym obroty są za niskie,to wina leży po stronie regulatora biegu jałowego.
    piotr2273
    Aktywny
     
    Posty: 335

    15 Kwi 2009, 13:08

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Teraz wiem o co chodzi. Szerokości :D
    kwiatu111
    Nowicjusz
     
    Posty: 12

    05 Sie 2009, 09:54

    Witam,
    Również mam problem z sondą lambdą- w Oplu Corsie z silnikiem 1.0. Jakiś czas temu zapałiła mi się pomorańczowa kontrolka "silnika" i udałem się na dignostykę, tam stwierdzono, że faktycznie z sondą lambda może być coś nie tak, ale wykasowano mi błąd i było o.k...prze krotki czas. Niestety za każdym razem kiedy tankuję samochód kontrolka ponownie się pojawia (jakby wyczuwała "nowe" paliwo) po czym po przejechaniu ok. 30 km znika. Może wiecie o co chodzi?
    Pozdrawiam
    Moniek
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: Bydgoszcz

    06 Sie 2009, 13:22

    A podlaczales ponownie pod komputer bo czasami jest tak ze samo wykasowanie bledu nie pomoze i po jakims czasie pojawia sie znow blad i trzeba wymienic dana czesc na nowa.
    W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    07 Sie 2009, 10:38

    Nie podłączyłem. Myślałem, że jest to chwilowy problem - upały - komputer zaszalał itp. , Wizyta u mechanika będzie chyba jednak nieunikniona.
    Moniek
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: Bydgoszcz