30-35tys na auto, rocznik od 2005

03 Sty 2011, 13:00

Witam! Potrzębuję porady. W tym roku zamierzam kupić auto. Przeznaczenie auto to przemieszczanie ze wsi do miasta, wypady nad morze, w gory, za najblizsza granice. Średnio rocznie robię ok 20tys km. Obecnie korzystam jednak z auta ojca. Potrzebny jest mi samochod ok 5/6letni, jakby byl mlodszy to super. Chce wydac max 35 tys. Nadwozie czy 3/5 drzwiowe bez wiekszego znaczenia, chociaz preferuje hatchbacki. Silnik benzyna lub diesel, byle nie mega powolny, tak wiec w maire dynamiczny silnik bedzie pozadany. Nie chce kupowac nowego auta bo bedzie zupelnie niewykorzystane przy tak niskim rocznym pokonywaniu km. Myslalem o Seatcie LEonie II, VW GOlf V lub Opel Astra III chociaz wyglad wersji 5 drzwiowej jak dla mnie ohydny. A moze jakies inne propozycje? Bede wdzieczny za rade. Co polecacie??
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań

03 Sty 2011, 19:46

Jak nie chcesz wielkiego bagażnika, chcesz coś w miarę niezawodnego i ciekawego, to:

*Poszukaj w tej cenie foczki II (Ford Focus) /za 30-35k rok 07-08(?)/. Silniki to z diesli nie ma wielkiego wyboru i jest 1.8 około 115 kucyków, a z benzynowych to tylko i tylko 1.6 (105 kucyków). Benzynówka godna polecenia i prawie niezniszczalna. Raz na 2-3 lata wymieniasz cewkę zapłonowa za 300zł i nic więcej. Lać do pełna i jechać ;]
Vilagie
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Płock

03 Sty 2011, 23:15

plecam [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] bardzo przyjemne samochodziki ;) jak 5drzwi to [link do oferty na Allegro wygasł]

osobiście moge polecić [link do oferty na Allegro wygasł] Moja jest bezawaryjna. i duzo kasy zostanei w kieszeni ;)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
pop1
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: nikad

05 Sty 2011, 16:26

A co powiesz o Peugeocie 307 lub Citroenie C3? to również bardzo fajne i ekonomiczne samochody z przyzwoitymi osiągami. Jednak z podanych modeli najlepszy będzie solidny i niezawodny Golf V. W cenie 35 tyś zł możesz juz wyszukac kilka ciekawych ofert.
AutoMisala
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: RYBNIK

05 Sty 2011, 21:28

przegladalem ogłoszenia i rzeczywiscie focus wypada korzystnie cenowo, tak samo astra, golf bedzie starszy ale czy ulegac tej niemieckiej niezawodnosci? w koncu seat to podobnie jak golf. nie wiem, waham sie, chcialbym sie przygotowac do zakupu jak najlepiej, zeby decyzja byla rozsadna. Jak wspomnalem korzystam z auta ojca, audi a6 i tutaj niczego mi nie brakuje ani mocy, ani komfortu, to nie bedzie latwa decyzja
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań

05 Sty 2011, 22:39

pop1 napisał(a):osobiście moge polecić [link do oferty na Allegro wygasł] Moja jest bezawaryjna. i duzo kasy zostanei w kieszeni ;)


A moja była hiperawaryjna (pęknięty silnik po 70tys. km, nadmieniam że miałem od nowości)

Może KIĘ Cee'd - ma świetnego diesla 1.6 115KM lub równie dobre benzynowe 1.4 110KM lub 1.6 125KM - auto godne polecenia, tym bardziej że kupisz jeszcze na gwarancji.

Leon też ok
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porady dla kierowców przed wyjazdem na wakacje
    Dobre i sprawdzone w serwisie opony, prawidłowe ciśnienie, odpowiednia głębokość bieżnika, wyposażenie awaryjne – to najważniejsze elementy, które należy sprawdzić przed podróżą autem na wakacje. Ważna ...

05 Sty 2011, 23:51

kia mnie zainteresowała, chociaz pewnie odezwa sie glosy ze to nie co vw czy inne "cacko". citroen odpada chyba ze c4, peugeot zupelnie mnie nie kreci. LEon mi sie bardzo podoba, mialem okazje sie przejechac kilka razy i bylem zadowolony, tak jak golfem, chociaz w leonie czulem sie otoczony wnetrzem a w golfie goło, a co myslicie o fiat bravo np z 1.9jtd 150km?
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań

07 Sty 2011, 12:01

Bravo z tym silnikiem to świetna sprawa, samo Bravo wygląda świetnie zarówno na zewnątrz jak i w środku, jest też raczej sportowo zestrojone. Można by się przyczepić do bagażnika czy też drobnych problemów technicznych (poczytaj forum bravo), ale bagażnik nie jest aż tak mały, a problemy w sumie bardzo losowe.

Co do KII też kiedyś byłem przekonany że to jakieś cudo, póki kilka lat temu nie "musiałem" jeździć przez kilka miesięcy Cee'dem po Włoszech - bardzo mnie to auto do siebie przekonało, zarówno komfortem jak i wyposażeniem oraz ogólnym dopracowaniem - to już nie tak KIA sprzed 10 lat gdzie wnętrze było nudne i tandetne, wyposażenie ubogie a właściwości jezdne oraz silniki przedpotopowe. Największym szokiem w KII była dla mnie skóra na fotelach (wersja na Włochy, a tam golasów nie lubią) - w dotyku była przyjemniejsza niż w Mercedesie W202 którym jeździłem równolegle :neutral: ! Więc teraz jak ktoś mówi o tandetnych materiałach w koreańskich autach np. Cee'dzie to mnie ogarnia pusty śmiech :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

08 Sty 2011, 14:04

rozgladalem sie za autami i powiem ze najlepiej prezentuje sie jak dla mnie leon, kia tez nie jest zla ale ma taki mniej porywajacy wyglad, a bravo no coz wyglad ok, jakies wady sa, decyzje nie jest latwa.
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań

08 Sty 2011, 14:09

A może Honda Civic?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

08 Sty 2011, 14:27

Fiat Bravo, Seat Leon
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

08 Sty 2011, 14:36

Alfa 156 po fl z JTD (albo 1.9 150km albo 2.4 175km - zależy którą wersję wolisz). Obie zapewniają świetne osiągi i racjonalne zużycie paliwa:P
alfaman3
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: RZ

08 Sty 2011, 15:00

ok, to jesli leon to z jakim silnikiem? co radzicie?
alfa tez fajnie wyglada tylko ze wolalbym 159 ale do 35tys dobrej chyba nie dostane z tego co widze. Honda hmmmm nowej generacji nie dostane a stara troche taka jak dla cioci w podeszlym wieku ;-P
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań

08 Sty 2011, 15:05

Jeśli Leon to silnik benzynowy.
Diesel będzie na pompowtryskiwaczach z których inni producenci juz dawno zrezygnowali i poprzez to będzie głośny jak bys traktorem jechał. Chyba że Ci to nie przeszkadza.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

08 Sty 2011, 15:17

Też polecam leona tylko to wnętrze......
Osobiście poszukałbym megane II z rocznika 2008, najlepiej w dieslu 1.5dci 106ps.
barney
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: polska