308 - który silnik

06 Lis 2023, 21:58

Dzień dobry,
szukam informacji od użytkowników/ mechaników o silnikach w Peugot 308 od rocznika 2017 w górę.
Chciałem żonie coś ogarnąć no i padło na 308, w necie jest taki rozstrzał opinii o silnikach że człowiek głupieje :/ wiadomo że używka to loteria i dużą rolę odgrywa to jak wcześniej dbano.
Przebiegi roczne raczej do 10kkm więc benzyna teoretycznie byłaby ok ale 1.2 sporo odradza, podobnie i 1.5 bluehdi a trochę lepiej jest z 1.6bluehdi.

Mam 2 ogłoszenia na oku (1 benzyna i 1 wersja diesel) która chce sprawdzić i zlecić jescze oględziny na zewnątrz
Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

06 Lis 2023, 22:35

który silnik? żaden :lol:
wszystko to teraz jedorazówka
te silniki bardzo często nie dojeżdżają 80000km
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

06 Lis 2023, 22:37

Diesle również takie kiepskie? 1.6bluehdi podobno całkiem ok
Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

07 Lis 2023, 07:53

Kochan napisał(a):Diesle również takie kiepskie? 1.6bluehdi podobno całkiem ok

Tia do momentu jak trzeba będzie je naprawiać.
Jak sobie połączysz z elektroniką to będzie git.

Fajnie napisałeś w pierwszym poście "padło"na 308 sądzę że będzie często grane kochanie dziś rowerek bo nasze "padło" padło :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2023, 07:58

Naprawdę te auta są tak awaryjne? Po grupach na Facebooku raczej jakieś tendencji do płaczu nie zauważyłem, raczej ludzie są zadowoleni
Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

07 Lis 2023, 08:31

bo piszą tylko ci którzy mają te auta i te auta jeszcze jeżdżą, a ci którym się posypało to nie chwalą się tym raczej w internecie.
powiem ci szczerze mam dość tych nowoczenych eko diesli, to jest dobre jak jest nowe a i to nie zawsze, bo w firmie mamy nowe auto gdzie przy 50 000km zaczęły się już poważne lze systemem adblue...na szczęście jest gwarancja bo już auto 3x jechało na lawecie do ASO toyoty, gdyby nie to to trzebaby był wpakować kilka lub kilkanaście tysięcy pln
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus GS - samochód do driftu
    Większy brat Lexusa IS to kolejna warta rozważenia propozycja do driftu. Tylnonapędowe auto jest produkowane od 1993 roku, a pierwsza i druga generacja modelu również występowały z silnikiem 2JZ. W ofercie była dostępna ...

07 Lis 2023, 08:49

Kochan napisał(a):Naprawdę te auta są tak awaryjne? Po grupach na Facebooku raczej jakieś tendencji do płaczu nie zauważyłem, raczej ludzie są zadowoleni

Nie rozśmieszaj mnie :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2023, 08:51

Rozumiem że na codzien masz doczynienia z autami marki Peugeot i piszesz z własnego doświadczenia? :)
Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

07 Lis 2023, 09:41

Kochan napisał(a):Rozumiem że na codzien masz doczynienia z autami marki Peugeot i piszesz z własnego doświadczenia?

Tak mam i to w ilości większej niż tu jest zapytań o puga :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2023, 09:41

Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

07 Lis 2023, 10:45

Hahaha, najpierw 308, teraz kloc Mondeo.
Przyznaj się, kobita Ci podrzuca ogłoszenia? :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Lis 2023, 10:51

No przecież napisałem że dla żony, ja tym będę jeździł sporadycznie, auto ma się jej podobać, nie mi i nie ludziom z forum. Moje pytania dotyczą kwestii technicznych takich jak popularne awarie, koszty serwisowe, ogólne wrażenie z jazdy i działania auta
Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

07 Lis 2023, 12:07

No to niech oprócz obrazków zacznie te samochody oglądać na żywo bo różnica w wielkości pomiędzy 308 a mondeo to przepaść
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Lis 2023, 12:10

Ale o tym doskonale wie bo oglądała 308 ostatnio a Mondeo Mk4 rozważaliśmy rok temu, z tego co widzę to MK4 i mk5 podobnej klasy auto
Kochan
Nowicjusz
 
Posty: 8

07 Lis 2023, 12:42

Kochan - co się będziesz przegadywał...
toyman40 napisał(a):te silniki bardzo często nie dojeżdżają 80000km

Sprawa jest prosta do sprawdzenia, zweryfikowania...Napewno jeździsz do sklepów. Jak podjedziesz na parking, rozglądnij się za 308, poczekaj aż przyjdzie ten co nim przyjechał, zapytaj ile ma przejechane i jak sie jeździ. Przejdz się po osiedlu ( jak mieszkasz w bloku ) poszukaj 308, bo napewno będzie i popytaj.
Ja uważam, że 308 są dobre. Jeżdżą i mają na licznikach duuużo więcej niż te 80 tyś. Pod moim blokiem stoją dwa. Jeden to chyba pierwsza wersja, bo to ten taki mały, typowo kobiecy, a drugi to ten wiekszy, więc chyba 2. Ten pierwszy ma najechane 180 tys km i jest z 2008 roku. Benzyna, nie pamiętam jaki silnik. Mogę zapytać sąsiada. Drugo nie wiem ile ma, ale jeździ już od co najmniej 6 lat nim. I jakoś się nie psują.... Ja jak kupowałem moją 307CC i 407 kombi, to też w necie naczytałem się, jakie to te Peugeoty i Citroeny są awaryjne i problematyczne w naprawach.......Mnie moje jakoś się nie bardzo psują. Oba zagazowane. Od sąsiadów się jakoś nie psują. Na drogach można ich też dośc sporo zobaczyć... Nie wiem skąd na naszym forum taka nienawiśc do Francuzów....Ja uważam, że to normalne auta, jak każde inne. A czy będzie sie psuło jak kupisz, to loteria jak przy każdym innym aucie. Kupisz Peugeota i będziesz jeździł, a kupisz Skodę, VW i będą się psuły. Kupisz Peugeota i twój będzie się psuł, a od 3 sąsiadów będą jeździły.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000