A3/A5 i wydaje się korzystny leasing

16 Cze 2019, 08:37

Krótko i na temat. Jestem zainteresowany kupnem Audi (używanego) i zupełnie przypadkiem trafiłem na ofertę nowych modeli i wyjątkowo (tak mi się wydaje) korzystnego leasingu dla osób prywatnych. Np.: https://ofertyspecjalneaudi.pl/model/a3-sportback#firstStep

W podstawowej wersji za 112k płacimy tylko 5620zł na starcie i 1058zł brutto przez 3 lata (czyli 38088zł + 5620zł = 43708zł). Czyli nie aż tak dużo. Oczywiście przy A5 już jest znacznie więcej, do tego to jest bieda edition. Ale.. dla zupełnego testu skonfigurowałem sobie Hyundaia Tucsona za 112k i przy opłacie wstępnej 5% wyliczyło mi miesięczną ratę 2331zł.. netto! Oczywiście wiem, że są jeszcze rabaty i można wynegocjować coś mniej, ale w zasadzie to się tyczy obu marek, a różnica i tak już jest kolosalna.

Chyba, że są jakieś kruczki o których nie wiem. Bo przy takich kwotach zastanawiam się czy jest sens się pakować w używany samochód wyrzucając dużo gotówki na raz (a do tego mogą dojść drogie naprawy). Co myślicie?
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24

16 Cze 2019, 09:30

Zwróć uwagę, że przy Audi płacisz tylko utratę wartości przez te 3 lata i jeśli chciałbyś dalej jeździć tym autem to będziesz musiał je wykupić za jakieś 70-80 tysięcy.
Rata za Tuscona jest wysoka, ponieważ spłacasz całą jego wartość (wykup na koniec jest zapewne na poziomie kilku procent wartości auta).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Cze 2019, 12:03

Tak myślałem, szkoda, że w obu przypadkach nie ma wszystkich wyliczeń. Z drugiej strony, nigdy nie widziałem sensu w wykupie auta z leasingu.
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24

17 Cze 2019, 01:49

Mówisz o Audi Perfect Lease? Mam w tym A3, jakbys mial jakies pytania to smialo
Eilchner
Początkujący
 
Posty: 54

17 Cze 2019, 08:28

Nie wiem czy to jest to samo. Ile płacisz? Są jakieś dodatkowe koszta, poza ubezpieczeniem? Czy inni producenci też mają takie leasingi? Tu jednak samochód kosztuje 112k, gdyby na tych samych warunkach ktoś oferował samochód wart mniej to rata mogłaby być miła. W sumie ten leasing to taki trochę wynajem długoterminowy, z tym że musimy płacić za przeglądy i ubezpieczenie. Ale jak zobaczmy sobie ceny najmu to jest znacznie wyższa (na przykładzie tego audi), a jeszcze trzeba płacić za kilometrówkę. Tu mamy wysoki limit 30k km.
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24

17 Cze 2019, 08:41

Jeśli chodzi o grupę VAG: VW, Seat, Skoda, Audi to w przypadku leasingu na firmę spłacasz praktycznie tylko utratę wartości samochodu + ubezpieczenie za 1 rok masz gratis. Jeśli chodzi zaś o przeglądy to możesz dokupić pakiet serwisowy, który zostanie doliczony do raty za auto (w Skodzie np.pakiet serwisowy na 60 tys.km potrafi kosztować 1zł). Oczywiście trzeba przeczytać jakie są wyłączenia, ale jest to korzystna oferta.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Cze 2019, 09:22

A3 dosyć dopakowane (cena katalogowa wychodziła powyżej 140 tyś), miesięcznie mi wychodzi 1550 (limit 20k km rocznie, brak wpłaty własnej). Tak jak mówisz, poza ubezpieczeniem nie ma żadnych kosztów. Ewentualnie chyba 50zł było za możliwość wyjazdu za granicę przez cały okres "leasingu" (nie oszukujmy się, to bardziej najem długoterminowy) i 30zł za wystawienie dokumentacji o szkodzie (niezależnie czy z Twojego AC czy OC sprawcy). Pakiet przeglądów jest w cenie na cały okres, przynajmniej u mnie był.

Tak jak mówił @Ossy, cała grupa VAG ma taką ofertę, różniącą się detalami (VW ma np 1 rok ubezpieczenia w cenie raty). Nie ma chyba znaczących różnic pomiędzy ofertą dla firm i osób prywatnych.

A, jeszcze jedno- w Audi nie masz co liczyć na rabaty- leasing jest od ceny katalogowej. Za to warunki finansowania są najlepsze- brałem też pod uwagę Golfa VII. Podobnie wyposażony, PO zniżkach ~15%, rata wychodziła jakieś 100zł mniej od A3. I nie ma sensu robienia wpłaty własnej, całkowity koszt leasingu jest taki sam, niezależnie czy wpłacisz 0% czy 30% na start.
Eilchner
Początkujący
 
Posty: 54

17 Cze 2019, 10:18

I to jest główną przyczyną dlaczego większość nowych aut na ulicach to grupa VAG - bardzo korzystne warunki finansowania na firmę (dla klientów indywidualnych też są niezłe).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Cze 2019, 11:22

To znaczy, że inni producenci nie mają tak dobrze? Podoba mi się na przykład Kia Proceed, a kosztuje podobnie jak A3. Jakby była za 1000zl miesięcznie brutto to chyba niezła opcja.
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24

17 Cze 2019, 11:50

Ale nie będzie. Kia ma Kredyt Niska Rata, ale w 3 lata spłacasz 65% wartości samochodu, a nie ~40% jak w przypadku Audi. Dodatkowo, RRSO w Kii to ponad 10%, w Audi <1%
Eilchner
Początkujący
 
Posty: 54

17 Cze 2019, 13:07

Czyli Skoda, Seat, VW też mają taki korzystny leasing? Za to Audi A3 można mieć Superba :) Ciekawe jaka by była na przykład rata za takiego rapida za 70k.
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24

17 Cze 2019, 13:30

https://www.vwbank.pl/kalkulator-finansowy/skoda-kredyt.html

Tutaj możesz popatrzeć jak to wygląda
Eilchner
Początkujący
 
Posty: 54

17 Cze 2019, 13:52

Wielki dzięki za link. Z tego wynika, że reszta marek VAGa ma tylko kredyty. Trochę słabo. Nie liczę Porsche ;)
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24

17 Cze 2019, 13:56

Kredyt to tylko z nazwy, wszystkie działają na takiej samej zasadzie
Eilchner
Początkujący
 
Posty: 54

17 Cze 2019, 14:10

Niekoniecznie, dla Skody o nieco niższej cenie w porównaniu do Audi wychodzą mi ponad 2x większe raty przy tych samych ustawieniach (limit km, wpłata własna, długość kredytowania).
makalele
Nowicjusz
 
Posty: 24