Accord coupe 2.0 zmiana silnika

Accord coupe 2.0 zmiana silnika

31 Maj 2018, 22:24

Witam wszystkich bardO serdecznie.
Czy jestt tu ktos kto potrafi mi powiedziec czym rozni sie moj f20b5 od f20b6 ( przypuszczalnego dawcy ). Z gory dziekuje za pomoc.
/Michal
icemanwoolf
Obserwowany

Prawo jazdy od: 23 08 1982
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: honda Accord Coupe 2.0
Silnik: 2.0 [ f20b5 ]
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Accord coupe 2.0 zmiana silnika

12 Cze 2018, 08:49

icemanwoolf napisał(a): czym rozni sie moj f20b5 od f20b6
Silniki te z tego co mi wiadomo są identyczne. Różnica jest taka że f20b5 był składany na rynek amerykański (USA) i tam użytkowany, a f20b6 był składany w Wielkiej Brytanii (UK). Były też stosowane podzespoły różnych producentów jak np. panewki korbowodowe które w pierwszym silniku potrafiły przysporzyć problemów - zakładane były Glacier Vandervell. W drugim już były japońskie Daido z którymi nie było żadnych problemów.
Generalnie pierwszy silnik uchodził za bardziej awaryjny czyli ten który masz u siebie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli 7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli
    Do przewiezienia większej liczby osób nie zawsze potrzebny jest minivan. Wystarczy praktyczny SUV z dodatkowym rzędem siedzeń. Modele klasy premium bardzo często oferują taką opcję, co w połączeniu z luksusowym wyposażeniem ...
    Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...

•