Aktualizacja map - darmowa nawigacja dla Windows CE

Aktualizacja map - darmowa nawigacja dla Windows CE

25 Wrz 2017, 20:36

Mam nawigacje MIO MOOV330, ze względu na jej wiek nie ma do niej aktualizacji map. W pewnej firmie zmieniono oprogramowanie na Windowsa i wgrano mapy iGO . Mapy sa już jednak nieaktualne i chciałbym je zaktualizować. Zauważyłem, że są jakieś bezpłatne do pobrania w internecie, ale nie mam pojecie jakie pobrać i jak je wgrać. Chodzi mi o mapy Polski.Jeśli ktoś może mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.
Rom
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 10 1965
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Suzuki Alto
Silnik: 996
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

Re: Aktualizacja map - darmowa nawigacja dla Windows CE

26 Wrz 2017, 12:34

Mapy masz wgrane na kartę czy do pamięci urządzenia?

Z darmowymi i aktualnymi będzie problem możesz jednak spróbować pobrać Navigator Free http://navroad.com/mapy/navroad-navigator-free-by-mapfactor/ i sprawdzić czy zadziała na twoim urządzeniu masz tam dokładnie opisane co należy wykonać krok po kroku :)
Jednak jak byś chciał coś płatnego na to urządzenie co masz i w miarę tanio to możesz pomyśleć nad MapaMap Polska for Windows™ (BOX) koszt 89zł i przesyłają ci na karcie SD. Musiałbyś tylko sprawdzić czy na twoim urządzeniu pójdzie chodzi o procesor i ram jaki masz dostępny. Może się okazać że urządzenie będzie za wolne i nie obsłuży już nowszych map.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

26 Wrz 2017, 17:16

Dziękuję za odpowiedź.
Ponieważ chciano ode mnie kartę pamięci, domyślam się, ze tam właśnie są mapy.
Boję się tylko, co będzie jeśli po wczytaniu nowych map coś "spieprzę" i zostanę bez map zupełnie. Chyba żeby wgrać na nowa kartę, nie wiem tylko jaka duża jest potrzebna. Pod podany adres zaraz zajrzę.
Czy chodzi o te mapy?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rom
Nowicjusz

27 Wrz 2017, 09:26

Wybierz nową kartę wystarczy spokojnie 2GB ale lepiej kup trochę większą proponuję 8GB na takiej ja wczoraj testowałem z ciekawości tą nawigację po Warszawie. Ogólnie doprowadziła mnie do celu bez problemów i działała płynnie. Problem miałem przy wyłączaniu. Kiedy próbowałem wyjść z nawigacji to zawieszała się. Poza tym przez użytkowanie przez około 1,5 godziny i wyznaczeniu w tym czasie trzech tras nie zauważyłem innch problemów. Jak na darmową nawigację myślę że jest ok i zawsze można mieć ją zainstalowaną na karcie.

Powiem tak instalacja jest prosta dokładnie tak jak na opisanej stronie. Całość z polską mapą zajmuje około 700MB.
1. Ściągasz pliki:
- NavRoad_NAVIGATOR_FREE.zip / 291MB
- NavRoad_NAVIGATOR_FREE_speedcams.zip / 1,1MB
- earth_osm.mca / 110MB (ten chyba nie jest wymagany bo bez niego nawigacja też mi działała)
- poland_osm.mca / 251MB
2. Rozpakowujesz na kartę pamięci i pliki z rozszerzeniem mca wrzucasz do folderu NAVIGATOR.
3. Wkładasz kartę do swojej nawigacji
4. W nawigacji musisz ustawić ścieżkę startową dla tej mapy z karty. Powinno być gdzieś w ustawieniach.
5. Restartujesz urządzenie i mapa powinna działać

Tu masz zdjęcia jak wygląda tryb dzienny i nocny.
Image

Rom napisał(a):Ponieważ chciano ode mnie kartę pamięci, domyślam się, ze tam właśnie są mapy.
Na pewno.
Rom napisał(a):Boję się tylko, co będzie jeśli po wczytaniu nowych map coś "spieprzę" i zostanę bez map zupełnie.
Zrób tak jak opisałem i wrzuć to na drugą kartę będzie bezpiecznie. Instalacja jest bardzo prosta.
Rom napisał(a):Czy chodzi o te mapy?
Podałem wyżej jakie pliki trzeba ściągnąć opisane i dostępne są na stronie http://navroad.com/mapy/navroad-navigator-free-by-mapfactor/navroad-navigator-free-centrum-aktualizacji/
Kacper
Forumowicz VIP

27 Wrz 2017, 15:28

Bardzo dziękuję za wyczerpującą instrukcję i za okazana pomoc. Kartę kupię i mam nadzieje, że rodzaj karty doradzą mi w sklepie, bo są chyba różne.
Gdym miał jeszcze jakieś problemy to napisze. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Rom
Nowicjusz

27 Wrz 2017, 22:58

Rom napisał(a):Kartę kupię i mam nadzieje, że rodzaj karty doradzą mi w sklepie, bo są chyba różne.
Weź ze sobą urządzenie to na pewno ci doradzą. Masz pewnie miniSD :) Jak już będziesz miał kartę i wrzucisz na nią tą mapę daj znać czy działa, a jak by były jakieś problemy to pisz.
Kacper
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sala koncertowa na czterech kołach Sala koncertowa na czterech kołach
    Czasy klasycznego radia AM/FM i stosów kaset magnetofonowych zdolnych zaspokoić większość muzycznych potrzeb kierowcy dawno już minęły. W najnowszym Lexusie LS można znaleźć nie tylko styl nawiązujący do japońskiej ...
    BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...

• Re: Aktualizacja map - darmowa nawigacja dla Windows CE

28 Wrz 2017, 14:34

Ok. Bardzo dziękuję. Trochę to potrwa, bo obecnie jestem bardzo zajęty, ale prędzej, czy później się odezwę.
    Rom
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VERVA Street Racing 2010