All cars świeżość w aucie

04 Paź 2010, 22:12

A tak postanowiłem po kilku namysłach się popytać, jakie zapachy samochodowe polecacie, jakich firm ? :) ja np. osobiście lubię słodki zapach wanilii :D ostatnio mnie zaczęło zastanawiać, coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł] jak myślicie czy warto ? :)

może warto patrzeć za czymś co np. włożyć można pod fotel, np. zapach żelowy w jakiejś podstawce itp. lub jakieś kosmetyki do tapicerki itp.

mam aktualnie teraz zapach firmy Senso waniliowy, ale po tygodniu przestał mocniej pachnieć albo ja się przyzwyczaiłem ale pachnie ładnie :)

Tak ogólnie patrząc myślałem by sobie i do przodu i do tyłu dać zapach na nawiewy by w aucie miło i przyjemnie było.

Co lubicie i co kupujecie ? :) Jakie firmy polecacie ?
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 09:44

Mi osobiście waniliowy niezbyt się podoba...Lubię raczej owocowe zapachy :grin: Ale zapach to dla mnie temat na zimę, bo nie mam klimy i bez sensu w moim kupować odświeżacze skoro i tak nic nie czuję przy otwartym oknie :neutral:
ggmarszal
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 167
Miejscowość: Radziechowy

05 Paź 2010, 09:46

ogólnie to zależy jak się patrzy, ale samo wejście już do auta :) to inaczej się czuje :) ja też nie mam klimy i zapach dawał radę :)
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 12:13

No fakt, lubię wchodzić do auta kiedy fajnie pachnie :razz: ale mimo wszystko w tej chwili jeżdżę bez zapachu i póki co jest OK :wink:
ggmarszal
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 167
Miejscowość: Radziechowy

05 Paź 2010, 12:14

lepiej mieć niż nie tak uważam :P
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 13:16

A u mnie dym papierosowy stanowi odświeżacz powietrza i żadne specyfiki nie mają nic do gadania ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

05 Paź 2010, 13:29

hehehe wedle życzenia jak to się mówi :) ale ogólnie w moim aucie nie daje nikomu palić :) wolę się zatrzymać i mieć spokój :)
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 16:37

Nie palę i nikomu w aucie palić nie pozwalam, nie ma od tego wyjątków. Smród ohydny, śmierdzi później całe auto.
Używam generalnie zapachów coś w deseń a'la zapach lasu.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

05 Paź 2010, 16:42

a jakiej firmy ?? jak to sie długo utrzymuje i czy zapach jest intensywny ?
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 18:16

Tak, dość intensywny, często AirWick lub Ambi Pur. Lubię zapach lasu, sosny, coś w deseń jezioro czy ocean także, ewentualnie lawenda, czy jakiś jaśmin. Nigdy nie płacę za nie więcej niż 15-18 zł. Był też okres że miałem pod siedzeniem zwykły odświeżać powietrza o zapachu sosny bodajże, prymitywne, może głupie ale zapach świeży bardzo długo się rozprzestrzeniał aż sam się dziwiłem.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

05 Paź 2010, 18:19

coś takiego też właśnie kombinuje :) i myślę nad takim patentem
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 20:20

stasiowski121 napisał(a):nikomu w aucie palić nie pozwalam, nie ma od tego wyjątków.


Też wyznaję taką zasadę. Wystarczy, że wsiądzie ktoś po wypaleniu szluga i tak wali, że pawia można puścić :evil:
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2656
Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

05 Paź 2010, 21:11

to zależy bo takie przypadki bywają ale nie przesadzajmy, ale fakt zapach fajek się osadza wszędzie.
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie

05 Paź 2010, 21:20

Faktycznie trochę przechodzi, ale przyzwyczajenia są silniejsze czasem ;) Palę w samochodzie od 18 roku życia i nie wyobrażam sobie żeby jechać i nie palić ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

05 Paź 2010, 21:22

ja nikomu nie zabraniam :) hehe :) ale np. przeszkadza mi jak ktoś pali w aucie jak ja jadę, ale jak to jest czyjeś auto to nigdy nic nie mówię :)
Pozdrawiam
Dzimi
Dzimi
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Krosno Odrzańskie