Alternator - nowy, regenerować - Trójmiasto

Alternator - nowy, regenerować - Trójmiasto

27 Mar 2013, 15:21

Witam, Niestety nie jestem za bardzo specjalistą w dziedzinie mechaniki, lecz jestem trochę przezorny, oszczędny. Kiedyś się przejechałem na jednym z warsztatów więc, wolę się bardziej zorientować w temacie. Jakiś czas temu w moim nawalił mi alternator i tak się zastanawiam czy opłaca się go regenerować czy lepiej wydać kilka złotych i więcej i kupić nowy? U mnie nie gaśnie kontrolka ładowania. Czy dam radę sam ponaprawiać.
stig01
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Alternator - nowy, regenerować - Trójmiasto

27 Mar 2013, 16:25

Powinieneś rozejrzeć się na aukcjach i zobaczyć ceny w jakich są nówki. Jeśli nie są zbytnio wygórowane to myślę, że warto. Również jak jeździsz Bentleyem czy RoyceRollcem to obowiązkowo kup nowy. Z regenerowany jest tak, iż większość części jest wymieniana na nowe. Szukaj warsztatów jedynie, które wystawiają gwarancję, będziesz pewien jeśli chodzi o jakość. Jeśli nie znasz się na mechanice to raczej nie naprawiaj na własną rękę. Mam namiar na warsztat, który solidnie regeneruje w dobrej cenie, również wysyłkowo. Jak jesteś zainteresowany to mogę przesłać. Pozdrawiam
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

Miejscowość: wawa

28 Mar 2013, 14:21

Co to za warsztat? Możesz dać namiar? W jakiej cenie zregenerują? Jak z tą gwarancją? Skąd mam pewność, że nie wsadzą mi jakiegoś chińskiego bubla.
stig01
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel

28 Mar 2013, 17:04

Warsztat nazywa się polstarter i regenerują rozruszniki i alternatory. Co do ceny to nie mam pojęcia za ile naprawią, ponieważ nie wiem jaka usterka u Ciebie. Wydaje mi się, że może to być regulator, stojan lub koło pasowe. Wystawiają gwarancję, nie musisz się bać o chińskiego bubla, tylko nie pamiętam na ile. Przeważnie majster dzwoni i mówi co i jak. Generalnie ok.
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

Miejscowość: wawa

29 Lis 2016, 15:56

Jeśli kupujesz nowy poproś mechanika o konkretny model i kup najlepiej samemu.
januszkosik70
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 08 1981
Przebieg/rok: 48tys. km
Auto: audi a4
Silnik: 1,9 TDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia
    Octavia jest podstawą powodzenia SKODY. Model ten przyniósł sukces marce w ciągu ostatniego dwudziestolecia. W 2012 roku auto zostało uznane za bestseller SKODY, stanowiąc aż 44 proc. jej światowych dostaw. SKODA Octavia ...
    10 lat gwarancji na baterie samochodów hybrydowych Toyoty 10 lat gwarancji na baterie samochodów hybrydowych Toyoty
    Toyota wprowadza specjalny program serwisowy, pozwalający przedłużyć ochronę gwarancyjną dla nowych i dotychczasowych posiadaczy pojazdów hybrydowych marki Toyota, wyposażonych w akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH) ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Taksówka Przyszłości Nissan NV200 - Nowy York, dodatkowy stopień
      Jaguar XF 2.0d, przód
      Toyota Highlander hybrid, 2013 rok