Alufelgi poszarzały

10 Kwi 2009, 12:40

Siemka wszystkim

mam takie zapytanie. Poszarzały mi alufelgi i jak lub czym mogę je wyczyścić tak żeby cię błyszczały?? potrzebne są jakieś specjalne preparaty czy wystarczy jakiś płyn do mycia naczyń czy klopa czy coś w tym stylu.
norbertSH
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Morąg

10 Kwi 2009, 20:12

Dobre pytanie. Dołączam się xD Jak wypolerować alufelgi?
Veyronxd
Nowicjusz
 
Posty: 26

10 Kwi 2009, 22:06

Oczywiście że są specjalne preparaty ale one raczej nic nie dadzą.
Najlepiej kupić specjalną nakładkę na wiertarkę.Wtedy tylko polewa się wodą.
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

13 Kwi 2009, 12:40

Najlepszym czyscicielem felg jest plyn do mycia naczyn ludwik z woda nic lepszego nie znam.Troszke zabawy i efekt gwarantowany!! :P Natomiast jesli chodzi o polerowanie uzywam pasty lekko sciernej tempo dostepna na prawie kazdym cpn. mieka sciereczka najlepiej bawelniana i troszke cierpliwosci dla tych ktorzy nie posiadaja cierpliwosci to wiertarka z regulacja obrotow i koncowka z gabki do zakupienia w kazdej mieszalni lakierow.natomiast jesli chodzi o zapalenia felg(resztki klockow hamulcowych)to trzeba pozyczyc od mamy,dziewczyny,zony,somsiadki mleczko dzo czyszczenia kuchenki dobra sprawa.Szczegolnie z somsiadka :twisted:
Pal gume a nie dusze!!!!
Adiziol
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Lublin

13 Kwi 2009, 14:47

Taa.. somsiadka jest zajeb*sta xd
Veyronxd
Nowicjusz
 
Posty: 26

03 Maj 2009, 19:07

To chyba zależy w jakim stanie są te aluski. Jak kupiłam przechodzone auto to mocno sie zdziwiłam, jak poprzedni właściciel powiedział że to alufelgi są, bo wyglądały... no makabra. Pozostało sięc jedynie wszystko zjechać ściernym (wersja dla bardziej rozrzutnych to piaskowanie, chodzić zdania są podzielone czy alusy się piaskuje i czym), potem ładnie lakierować, wypolerować i już było ok, wiadomo, że nie będą jak nowe, ale z rok - dwa jeszcze posmigają i nie straszą.
Everybody lies.
czarno-biala
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

22 Maj 2009, 14:21

Pasta polerska, wiertarka + nakładka i sruu. Ja tak polerowałem silnik od simka tylko ze przed tym jeszcze użyłem wodnego papieru ściernego i jechałem stopniowo od 600 do 1400. Efekt zajebisty. tylko trzeba pamiętać ze aluminium sie utlenia i co jakiś czas trzeba powtarzać zabieg.
Grzebyk90
Nowicjusz
 
Posty: 9

16 Lip 2009, 16:59

Proszę pokazać zdjęcie to coś spróbujemy poradzić. Jeżeli nie trzeba używać papierów ściernych, np. pastę do polerowania i nabłyszczania aluminium i innych metali K2 Aluchrom. Jeżeli dostanę zdjęcia będa mógł pomóc bardziej.
K2
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

17 Sty 2012, 17:49

Stary, kumpel ostatnio za poradą żony wyczyścił swoje alusie CIFem..W szoku byłem bo wydawało mi się, że Cif nadaje się tylko do przypalonych kuchenek i nic nie wskóra na brudne alufelgi.. a tu szok.. nie ma sensu wydawać fortuny na droższe metody skoro możesz to zrobić za kilkanaście złotych…ja ostatnio kupowałem swoje w centrum felg w Ropczycach póki co nie zabrudziły się ale w razie wu na pewno wykorzystam te metode…
Maniak85
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Sty 2012, 11:45

dokładnie domowe metody są najlepsze! i częste mycie felg ....woda + szampon ! i jechane sprawdza się ! a jak nie to lepiej kupić nowe fele ładniej i taniej wyjdzie !
Alufred
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 05 09 1987
Auto: Mazda 323F, 1.9 84 kw