Antyradar lub wykrywacz radarów

17 Sie 2010, 09:21

witam, kumpel nosi się z zamiarem kupna antyradaru, nie dałem rady go od tego odwlec więc chcę mu pomóc kupić coś możliwie dobrego/skutecznego.... proszę was o poradę co warto kupić - (hmm cena ? najlepiej do 1,5 tys choć najlepiej gdyby kosztowało jak najmniej a było skuteczne)
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

30 Sie 2010, 18:02

Nie wiem jaki antyradar będzie dobry , ale wiem jedno - obecnie na drogach jest bardzo malutko fotoradarów, które wysyłają wiązkę cały czas. Większośc fotoradarów i radarów wysyła wiązkę pomiarową ( którą wykrywają fotoradary ) w momencie pomiaru prędkości. A wówczas nawet jak antyradar się odezwie to już będzie za późno... Oprócz tego jeżeli już trafi się fotoradar stacjonarny aktywny na trasie, to może to jeszcze pomóc. Ale w miescie, gdzie jest dużo różnego rodzaju nadajników ( anteny tv, internetowe, banki z bankomatami itd ) to już owgóle coś takiego jest bezużyteczne, ponieważ sygnał jest cały czas zakłócany i większośc antyradarów poprostu ciągle informuje, że gdzieś jest aktywny radar.
Dlatego takie urządzenia robią się w samochodach powoli zbędne.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Sie 2010, 20:02

Jeżeli moge swoje 5 groszy wtrącić - do tego antyradar jest nielegalny w samochodzie. Tzn. podczas kontroli (nawet rutynowej) można dostać mandat za samo posiadanie. A jak już napisał wcześniej Szanowny Kolega MotoAlbercik - mało to skuteczne i użyteczne... Obecnie dobrym "antyradarem" jest... CB radio :lol: niestety... :???: Bo z reguły koledzy z dużych samochodów po prostu widzą, czy w budkę jest wsadzony radar i informują, a taka informacja potrafi skutecznie "krążyć" na CB w rejonie tego radaru nawet przez cały dzień. Jak do tej pory już kilka razy mnie "radyjko" uratowało przed punktami karnymi - nawet przed radarem na trójnogu. Wg mnie się opłaca. No i jest legalne :wink:
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

31 Sie 2010, 09:58

Muszę kolegę poprawić - posiadać wolno. Nie wolno używać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sie 2010, 14:39

hmm ok to już wszytko wiem . nie kupię ani antyradaru - ani też CB... antyradaru nie kupię bo jak mówicie nie działa, a CB nie ponieważ nie chce być cały czas na nasłuchu poza tym 90% ludzi kupuje CB po to aby wysłuchiwać ostrzeżeń a nie ostrzegać ;-) dlatego pozostanę przy automapie z aktualną bazą radarów ;-) pozdro
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

01 Wrz 2010, 07:54

adam-and1 napisał(a):hmm ok to już wszytko wiem . nie kupię ani antyradaru - ani też CB... antyradaru nie kupię bo jak mówicie nie działa, a CB nie ponieważ nie chce być cały czas na nasłuchu poza tym 90% ludzi kupuje CB po to aby wysłuchiwać ostrzeżeń a nie ostrzegać dlatego pozostanę przy automapie z aktualną bazą radarów pozdro


Pomysł niezły, rób jak uważasz. Ja chcę tylko poprawić Cię odnośnie CB - rzeczywiście 90% czasu można nasłuchiwać paplaniny (w tym też bluzgi niestety), ale można też radio wyłączyć, albo skręcić SQUELCH tak, żeby zbierało max z 1 kilometra (albo i mniej w mieście), wtedy rzadziej kogoś słychać, szczególnie w trasie. Albo można CB wyłączyć i włączać co jakiś czas. A poza tym rzeczywiście 90% kierowców tylko nasłuchuje, ale jeśli ja kogoś wywoływałem konkretnie (np. "Kolego z czerwonego Seata na wlocie do Rzeszowa..."), to rzadko się zdarza, żeby ktoś nie odpowiedział na pytanie. Baza radarów dobra, ale pokazuje wszystkie radary, których na trasie Rzeszów-Tarnów jest chyba 18 (!) (ktoś to kiedyś liczył), a tylko 1 lub 2 są aktywne - wtedy będziesz znerwicowany i będziesz się bał jechać, jeśli przed każdym będziesz zwalniał do 50km/h... :lol:

I żeby nie być posądzonym o nakłanianie do łamania prawa - tylko odpowiadam Koledze na pytanie. A poza tym od prawie roku jeżdżę bez CB i zauważyłem, że jestem spokojniejszy na drodze, nie spieszę się tak, a i tak zdąże na czas :cool:

PS. Baza radarów nie pokazuje partoli Policji z przenośną "suszarką" albo radarów na trójnogach - a na CB będziesz ostrzeżony :twisted:
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

03 Wrz 2010, 08:21

No i CB pomaga omijać przede wszystki korki, powodowane wypadkami, światłami itd. Na CB podaje się też, że na trasie leci karetka lub straż i żeby zjeżdżać na bok. A to są naprawdę przydatne informacje. Można też zapytac się o drogę, o warunki panujące na drogach jak i dowiedzieć się o różnych niebezpieczeństwach czyhających na drodze na kierowcę ( mam na myśli nie tylko policję czy straż miejską z radarami ).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Wrz 2010, 08:58

MotoAlbercik napisał(a):No i CB pomaga omijać przede wszystki korki, powodowane wypadkami, światłami itd. Na CB podaje się też, że na trasie leci karetka lub straż i żeby zjeżdżać na bok. A to są naprawdę przydatne informacje. Można też zapytac się o drogę, o warunki panujące na drogach jak i dowiedzieć się o różnych niebezpieczeństwach czyhających na drodze na kierowcę ( mam na myśli nie tylko policję czy straż miejską z radarami ).


w niektórych krajach po prostu działa coś takiego jak TMC dzięki temu jak jeżdżę po Niemczech to nawigacja odbiera komunikaty drogowe i sama zmienia trasę tak aby ominąć korki a na ekranie nawigacji pojawiają się symbole oznaczające korki. w Polsce pewnie zadziała taki system za ok 10 lat . a szkoda bo to naprawdę super sprawa.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna