Astra F - kontrolka poduszki powietrznej + dziwne zachowanie

Astra F - kontrolka poduszki powietrznej + dziwne zachowanie

28 Gru 2016, 00:43

Cześć,
Mam pewien problem z moją Astrą. Po kilku dniach trzymania na dworze (zwykle garażuje) zauważyłem, że ma problemy z odpaleniem. Robi to bez problemu, jednak nie tak jak zawsze, jakby po prostu dostawała za małą dawkę do odpalenia. Tłumaczyłem to sobie zmniejszoną temperaturą i że troszkę stoi nieużywana przez święta. Dzisiaj podczas jazdy zauważyłem, że na biegu jałowym dostaje wysokie obroty (około 2 tys, podczas toczenia się przy 40/50 km/h), co nigdy wcześniej nie występowało. Po przejechaniu 7 kilometrów (na szczęście wracałem już do domu) nagle zgasło mi radio, zapaliła się czerwona kontrolka usterki w układzie poduszek powietrznych. Do tego zauważyłem jakby jakieś światła w środku zgasły, panel przyciemniał. Podczas jazdy pod górkę zaczęła się dusić, jakby miała zaraz zgasnąć, zmniejszyłem bieg i tylko prosiłem, aby dojechała pod dom. Po dojechaniu i wyłączeniu silnika, zauważyłem (na zapłonie), że wskaźnik paliwa pokazuje ledwo powyżej rezerwy, choć 2 dni temu tankowałem 20 litrów. Chociaż nie wiem czy to ma z tym związek, ale spalanie to ona ma strasznie duże (12 l/ 100 km), co sobie tłumacze krótkimi trasami po mieście. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Proszę o pomysły, jutro rano będę je wszystkie realizował.

Pozdrawiam!
patryk4
Obserwowany

Auto: opel astra f
Paliwo: Benzyna

Re: Astra F - kontrolka poduszki powietrznej + dziwne zachowanie

28 Gru 2016, 14:07

Sprawdź napięcie spoczynkowe akumulatora i ładowanie alternatora. Jak jeździsz na krótkich odcinkach to może akumulator odmawia już posłuszeństwa.

patryk4 napisał(a):zapaliła się czerwona kontrolka usterki w układzie poduszek powietrznych. Do tego zauważyłem jakby jakieś światła w środku zgasły, panel przyciemniał.
Kontrolka ładowania nie zapaliła się?

patryk4 napisał(a):wskaźnik paliwa pokazuje ledwo powyżej rezerwy, choć 2 dni temu tankowałem 20 litrów. Chociaż nie wiem czy to ma z tym związek, ale spalanie to ona ma strasznie duże (12 l/ 100 km), co sobie tłumacze krótkimi trasami po mieście. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.
Jaki tam masz silnik?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Astra F - kontrolka poduszki powietrznej + dziwne zachowanie

29 Gru 2016, 00:01

Sprawdz jakie masz napięcie ładowania przy wyłączonych wszystkich odbiornikach, a następnie przy włączonych światłach mijania. Sprawdz też pasek klinowy z alternatora, czy nie jest za luźny.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Powrót do przyszłości - Audi museum mobile Powrót do przyszłości - Audi museum mobile
    Trzynaście pojazdów studyjnych i prototypów oraz trzy motocykle wyznaczające historię AUDI AG, znalazło się na nowej wystawie w Audi museum mobile w Ingolstadt. Zgodnie z tytułem wystawy "Powrót do przyszłości", ...

•