Astra H GTC - samochód na dojazdy na studia

29 Maj 2019, 08:04

Witam mam w planach zakup astry H GTC, która będzie mi służyła na dojazdy na studia ok. 120km dziennie. Jednak mój budżet wynosi 10-11 tyś czy warto wtedy pakować się w te astrę? Pewnie najlepiej byłoby coś w dieslu np. [link do oferty na Olx wygasł]
ven142
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Maj 2019, 09:26

Jak masz niedaleko to możesz obejrzeć ale na pewno się nie napalaj.
Sam silnik tak jak pisze sprzedający jest ok i jeśli faktycznie ma wtryski Boscha to przy odpowiednim traktowaniu i serwisie spokojnie można zrobić 400-500tysięcy. Bosch okazuje się zdecydowanie trwalszy i tańszy,niż odpowiednik sygnowany logo Denso.

Sporym problemem może okazać się cieknąca pompa olejowa. Zbyt szybko poddają się uszczelniacze, co doprowadza do wycieków.
W skrajnym przypadku dojdzie do zderzenia tłoków z zaworami i zaowocuje generalnym remontem diesla. Sama naprawa wadliwej pompy nie powinna przekroczyć 400-500zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Maj 2019, 09:34

ven142 napisał(a):będzie mi służyła na dojazdy na studia ok. 120km dziennie
Będziesz jeździł przez pięć dni w tygodniu na studia? Czyli 600km + weekend np. 100km. Mając to na uwadze wyjdzie ci średnio miesięcznie 2800km dobrze liczę? Czyli około 33tyś. km w ciągu roku.

Przy takich przebiegach warto pomyśleć o dieslu. Te silniki 1.7 CDTI ogólnie mało palą przy w miarę normalnej jeździe. jak już byś chciał taką Astrę to warto by było poszukać takiej która nie będzie miął DPF'a bo z tego co pamiętam niektóre oryginalnie jeszcze go nie miały.

Jeszcze tak myślę że jak byś chciał naprawdę coś co się sprawdzi i nie powinno sprawiać kłopotów oraz będzie paliło jeszcze niej od Astry to może poszukać Yarisa II z silnikiem 1.4 D4D modele z 2007 roku można znaleźć już w podanym przez ciebie budżecie. Minusem może będzie gorszy komfort jazdy niż w Astrze bo to mniejsze auto ale potrafi spokojnie zejść przy normalnej jeździe poniżej 5L/100km. Silniki te potrafią wytrzymać naprawdę spore przebiegi i nie są drogie w eksploatacji.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

29 Maj 2019, 09:45

A może coś pokroju A3/Leona?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Maj 2019, 10:19

Szczerze mówiąc rzeczywiście brałem pod uwagę też takie auta jak a3 czy leon(w tym przypadku bardziej skłaniałem się ku seatowi), ale w tej astrze urzekł mnie akurat wygląd.Nie jest to w moim przypadku priorytet, bo wiadomo, że w tym przypadku ekonomia i awaryjność to coś na czym bardziej mi zależy, ale jednak ta astra leży mi o wiele bardziej. Ten link, który wysłałem to szczerze mówiąc pierwszy strzał z brzega, bo narazie po prostu chciałbym się zorientować czy w tej cenie jest w ogóle sens szukać tej gtc czy raczej za te 11 koła kupię jakieś padło, w które raczej nie warto inwestować. Co do tej yaris 2 popatrzę, ale zależy mi też na tym trochę większym komforcie.

Dziękuje wszystkim za szybki odzew.

PS. nie wiem może to będzie jakaś wskazówka, aktualnie jeżdżę e46 316i w samej benzynie, ale no tutaj o ekonomii nie ma mowy.(natomiast jeśli chodzi o komfort i całą resztę jestem zadowolony)
ven142
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Maj 2019, 22:15

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Oślepiające zimowe słońce
    Zimą jesteśmy przygotowani na trudne warunki atmosferyczne – oblodzoną i mokrą nawierzchnię, opady śniegu, niskie temperatury. Często przyczyną kolizji nie jest jednak żadna z tych rzeczy. Wielu kierowców zapomina, ...

29 Maj 2019, 22:18

Płońsk (60km od Warszawy) więc poszukiwania myślę, że do 150km.
ven142
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Maj 2019, 23:01

ven142 napisał(a): dojazdy na studia ok. 120km dziennie
Pytanie czy nie lepiej będzie na czas studiów korzystać ze środków masowej komunikacji ? Studenci mają za.....te zniżki .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4733
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Maj 2019, 23:08

Zerknij:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - 11lat w jednych rękach.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - 5lat w jednych rękach,przegląd i opłaty na pół roku.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Cze 2019, 19:50

Przepraszam, że tak długo pozostawiłem własny temat bez odzewu, ale miałem wiele zawirowań i nie miałem głowy do takich rzeczy. Teraz jestem już w czasie rzeczywistego poszukiwania samochodu i w tym tygodniu chcę pojeździć, poszukać.

Z astry znalazłem coś takiego

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

[link do oferty na Olx wygasł] (niestety nie gtc tylko 5drzwi, ale wygląda ciekawie)

co sądzicie? Jednak pozostawałbym przy tej astrze, ewentualnie coś podobnego, ale jednak nie chcę nic typowo ekonomicznego, a za to niekomfortowego.
ven142
Nowicjusz
 
Posty: 5

02 Lip 2019, 18:08

Zwiększyłem budżet do 12500 ale ani grosza więcej.

i znalazłem coś takiego

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
ven142
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Lip 2019, 08:43

Pierwsza ładna i warta uwagi,druga też ok ale silnik już bardziej problematyczny.
Największy mankament to kolektor dolotowy, który zyskał klapy sterujące przepływem powietrza – są one wadliwe, spadają listwy sterujące.
Poprawiony kolektor kosztuje około 1000zł ale wymiana jest dość trudna, wymaga m.in. rozpięcia rozrządu (warto też go wymienić).
Naprawa kosztuje około 1500zł i powinna wyeliminować problem.
Warto też dodać że rozrząd należy wymieniać z pompą cieczy, co podwyższa koszt całej operacji do 1100zł (bez względu na liczbę zaworów).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012