Audi A4 B5 - warto?

18 Cze 2017, 18:22

Witam,
Mam problem w wyborze samochodu. Mój budżet to ok 6 tys. zł. Będzie to mój pierwszy samochód, ale nie chcę żeby był to przysłowiowy "grat". Podoba mi się Audi A4 B5. I teraz pytanie, czy szukać tego modelu w granicach 6 tys. zł, czy lepiej jeszcze odłożyć pieniędzy, a może wybrać zupełnie inny samochód, nie musi to być sedan.
Nivker
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 11 2016
Auto: Nie mam

18 Cze 2017, 19:02

W tym budżecie szukaj czegokolwiek, co jest w dobrym stanie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Cze 2017, 19:05

A jakiś dokładny model, który możesz polecić, bo wiem że często może być trudno o serwisowanie niektórych modeli samochodów.
Nivker
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 11 2016
Auto: Nie mam

18 Cze 2017, 19:24

Posiadam A4B5 Avant 1.9TDI 110 KM AFN 1999 po lift z przebiegiem 235 tyś(pewnie skręcony choć środek nie wytarty) od 4 lat wiec się wypowiem.Nakręciłem nim prawie 100 tyś.Po zakupie wymieniłem rozrząd z pompą wody (300zł+wymiana) i po 12 tyś zaczęło pukać zawieszenie.Kupiłem komplet wahaczy master sport za ok 500zł + wymiana 350 zł na 70 tyś km wystarcza.Awaria jakie miałem to naprawia alternatora,napinacz paska alternatora,szczotki wiatraka klimy,wymiana uszczelnień w zaciskach hamulcowych.Olej 10w40 wymieniam co 10 tyś.Pełen zbiornik pod korek wystarcza na ok 1200 km przy spokojnej jeździe bardziej agresywna jazda ok 1000km.Auto cały czas pod chmurką zero rdzy.
:ok: jakość materiałów i wykonania wnętrza
:ok: jak na taką dynamikę bardzo oszczędny silnik
:ok: dużo zmieników części dobrej jakości w przystępnej cenie
:ok: obeznanie mechaników
:ok: karoseria ocynkowana brak rdzy w bezwypadkowych egzemplarzach
:ok: komfort jazdy
:twisted: raz na 70tyś zawieszenie koszt ok 1000zł
Pozdrawiam
Zmyslony
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Mełno

18 Cze 2017, 19:27

Przebieg obecnie ponad 320tyś
Zmyslony
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Mełno

18 Cze 2017, 19:28

Dzięki wielkie, o coś takiego mi chodziło :happy:
Nivker
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 11 2016
Auto: Nie mam

19 Cze 2017, 08:46

Nivker napisał(a):Dzięki wielkie, o coś takiego mi chodziło :happy:

A co Cie tak rozbawiło ... :ok:
Mając 6k jedź do dobrego mechanika zapytaj ile ma wahaczy a4b5 powiedz że chcesz kupić coś "trwałego" za 700zł i patrz na reakcję :naughty:
Później zaloguj się na czymś w stylu a4club (czy jakoś tak) zobacz co jest tematem przewodnim w dziale serwis.
Do tego możesz zwrócić uwagę na inne detale... a na końcu pochwal sie budżetem i napisz że chcesz ałdi ... :yes:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10438
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Cze 2017, 09:59

Mając Twój budżet nie pchałbym się nigdy w Audi. Audi to od zawsze trochę wyższa marka, przez co musisz się liczyć z tym, że sporo wydasz na serwis. Za 6 tys nie kupisz sprawnej A4. Mogę Ci dać dość podobny przykład z życia. Mój znajomy kupił A6 C5 z 2000r. Kupił 2 lata temu, auto wyglądało całkiem na zadbane. 3 Miesiące temu oddał do mechanika, aby zrobić wszystko jak należy i kwota jaką zostawił przekroczyła 5 tysięcy, więc wnioski wyciągnij sobie sam :D
Maruder
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 12 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volkswagen Touran
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Cze 2017, 17:10

Nie wiem w jakim rejonie polski mieszkasz ale 5 tyś to kupa kasy pewnie wymieniał dwu mas turbinę zawieszenie i coś jeszcze.Teraz mamy takie czasy ze trudno o uczciwego mechanika.Ale ten który jest uczciwy drogą pantoflową będzie miał klijętów do oporu.Dam przykład.Gdy miałem z 6 lat temu golfa 3 1.9 gtd 1992 szukałem dobrego mechanika.Kolega polecił mi swojego znajomego.Mówił ze ma warsztat od niedawna i mało kto o nim wie ale jest dobry pasjonat lubi robotę.Warsztat mały na jeden samochód tylko kanał klucze w kantorku bo było ciasno.Zrobił wszystko jak należy dzwonił przy tym do mie jak coś dodatkowego zauważył i mówił cenę części i że warto to zrobić jak już jest to częściowo rozebrane że będzie taniej.Teraz po 6 latach ten mechanik ma nowy warsztat 4 stanowiska w tym 2 windy a czeka sie do niego około 2 tygodni na swoją kolej.
Zmyslony
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Mełno

19 Cze 2017, 17:38

szybki napisał(a):Mając 6k jedź do dobrego mechanika zapytaj ile ma wahaczy a4b5 powiedz że chcesz kupić coś "trwałego" za 700zł i patrz na reakcję :naughty:

Na tych wahaczach robię około 70 tyś warunek jest taki ze wymieniamy cały komplet hurtem na 3 lata wystarcza przy moich przebiegach.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Zmyslony
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Mełno

19 Cze 2017, 18:19

nie skomentuję nawet tych stalowych podróbek jako przykład wahaczy (a wieeeele się naczytałem o nich przy opisywaniu A4 B6) ;)
[link do iParts wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Cze 2017, 19:37

dzida napisał(a):nie skomentuję nawet tych stalowych podróbek
:lol:
dzida napisał(a):a wieeeele się naczytałem
:lol:
Jeżeli to jest opinia gościa który ma ponad 13000 postów i w ten sposób pomaga :yes: np. twierdząc ze one są stalowe :lol:
Powodzenia dla tych którzy sugerują się jego radami.Ty jesteś zwykły spamer na forum.
Zmyslony
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Mełno

19 Cze 2017, 19:59

widzę zabolała rzeczywistość ;)

"wymieniłem i po 10tys. km spokój"
" ja przejechałem 5 tys. km i cisza"
" a ja wymieniłem 2 wahacze i też u mnie spokój"
" na allegro są wahacze za połowę taniej niż w IC"

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 5&start=20

i cytaty kolegów jak nie lubisz "czytałem":
"e tam gadają, że zawieszenie do kitu - wymieniłem 1 za 200zł i zrobiłem już 3tys."
"ja zrobiłem za 500zł i sprzedałem dziada"
"do jazdy mam Golfa III, bo Passata mi szkoda na dołach"
"ciekawe co powie jak zadzwonie do niego, że trzeba wymienić 2 wahacze po 300zł"
(mechanik)

Po prostu nie wciskaj szrotu jak się nie znasz - podpowiedź zobacz ile ważą te, a ile FEBI (nie te z allegro - dużo podróbek) czy Lemforder (nie bez powodu waga jest podawana w tych droższych) ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Cze 2017, 20:12

Dzida, prawda jest taka, że wahacze nazywane przez Ciebie "podróbkami" są używane u nas powszechnie (z mojego otoczenia używają ich w swoich Audi chłopaki dwóch koleżanek z pracy i mój wulkanizator w Passacie B5) i bardzo je sobie chwalą. Kompletnie pozostaje to bez wpływu na komfort jazdy, a znacząco obniża koszta użytkowania takiego auta. Jak ktoś mało jeździ i nie wiąże się z autem na długo to wymienia je raz na początku i ma spokój do końca przygody z autem.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

19 Cze 2017, 20:15

Problem polega na tym, że jak coś jest powszechnie używane to nie koniecznie musi być dobre ("bo tanie"), a trwałość uzależniają od tysięcy km, a nie jakości części i co najważniejsze DRÓG - na bank te wahaczyny nie wytrzymałyby 30-50tys. na typowej bocznej drodze po której poruszają się takie Audi. A jak ktoś jeździ po równych drogach to o czym my tu rozmawiamy. ;)

A ktoś mi wyjaśni o co chodzi z jakością wnętrza w tym aucie (wsiadłem u kolegi do polifta i się zdziwiłem, że tak to chwalą)?

P.S. Nigdy w życiu nie kupiłbym czegokolwiek z części samochodowych (nowych) do samochodu - różnica 50% nie bierze się znikąd względem hurtowni.
Ostatnio edytowany przez dzida, 19 Cze 2017, 20:39, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010