Audi A4 B6 - 1.9TDI 130KM Quattro - Automat (sedan)

25 Kwi 2015, 07:15

Koniu napisał(a):Co mnie obchodzą cenniki


Auta dla, jak to napisałeś, "ludu" powinny być chyba w dosyć przystępnych cenach, prawda? No to zobacz ile np. kosztuje takie A4 w podstawowej wersji, a ile Mondek.
P.S. Tak, wiem, że obecnie produkowane Audi to złomy, ale nie zgodzę się z tezą, że to auta dla ludu. Ktoś jeżdżący Audi (ale takimi nowymi, nie zajechanymi A4 B5 po 15-stu Turkach) nie przesiądzie się do Forda.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

25 Kwi 2015, 07:18

Nie przesiądzie się do Forda? Tsaaa.. Szczególnie jak mu się TSI posypie :lol:
Poza tym obecne Mondeo nie jest tanim samochodem, ceny ma dość wysokie.
Dla mnie cena nie ma znaczenia bo ja nie jestem jak te wszystkie Janusze. Audi rozpatruje jako VW w innej budzie który jest dla ludu a przynajmniej taki kiedyś był bo obecnie to co produkuje VAG to śmiech na sali a ceny walą z kosmosu bo przecież i tak kupią...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Kwi 2015, 07:36

Koniu napisał(a):Nie przesiądzie się do Forda?


No nie, wybierze inne Audi albo BMW/MB, ewentualnie Lexusa/Infinity. Jeśli kogoś stać na auto za 150 i więcej tys. zł to powinno być go stać także na jego serwis i naprawy. BMW i MB też zeszły na psy, a jakoś sprzedaż im tylko wzrasta.
Koniu, żebyśmy się dobrze zrozumieli - osobiście zdecydowanie wolałbym (z różnych względów, nawet nie tych finansowych) Focusa od A3 czy Mondeo od A4, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie są to samochody, których ktokolwiek by mi zazdrościł. Audi jest pozycjonowane na całym świecie jako marka premium czy tego chcemy czy nie. Dla ludzi, którzy chcą podnieść swoje ego nie ma znaczenia to, że to Vw z lepszymi plastikami (patrz - autor tematu). Każde nowe Audi jest bardzo drogie, co automatycznie powoduje, że nie jest autem dla ludu.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

25 Kwi 2015, 07:42

Dla mnie to żadne premium. Po prostu auto oparte na VW z lepszym wnętrzem. :ok:
Tak samo np. Volvo V50. To Focus po prostu z lepszym wnętrzem. :ok:
BMW i MB zeszły na psy ale tam chociaż jakiś silnik da się polecić a w VAG-ach jest o to trudno.. :/
Dobra ale koniec off- topu. Pewnie autor i tak tu już nie zajrzy.. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Kwi 2015, 16:29

łysy30 napisał(a):myślę, że nie ma się nad czym rozwodzić i bronić autora, prawda jest taka, że idea pn. "chcę sobie kupić auto do lansu" zasługuje wyłącznie na politowanie
ja nikogo nie bronie :) chciałem tylko pokazać, że cały ten lans można zrozumieć czy wytłumaczyć na dwa sposoby. Niestety w większości przypadków oznacza to właśnie robienie z siebie pośmiewiska :roll:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Kwi 2015, 17:06

Ja także nie chcę nikogo bronić, ale wtrącę się do dyskusji. Tutaj na forum, prawie zawsze, kiedy jest mowa o Audi, pojawia się dyskusja nt tego czy jest premium czy nie, że to Passaty czy Golfy z lepszym środkiem itp.. To jest temat rzeka, oczywiście jakieś B5,B6, C5 to obecnie populusy i ani nie są prestiżowe, ani nie wzbudzą podziwu, jest ich od groma. Zgodzę się z tym, że za podobną kasę można mieć Forda, Opla, Hondę i nie będą to samochody gorsze, często może i lepsze. Ale...jest też druga strona medalu. Kiedyś miałem okazję się przejechać A-ósemką D4, ostatnio miałem okazję jeździć nową A6 Allroad i w tych autach na prawdę czuć premium i wątpię, żeby właściciel kiedykolwiek chciał się przesiąść do jakiegoś Forda albo Opla. Jeśli wszystkie Audi to auta "dla ludu", to chciałbym być tym ludem, którego stać na takiego Allroada, albo A8, z salonu. :) .
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi quattro - historia napędu
    Dzięki quattro, Audi stało się pionierem stosowania napędu na cztery koła w samochodach osobowych. Początki projektu sięgają zimy 1976/77. Wówczas grupa inżynierów Audi odbywała jazdy testowe w zasypanej śniegiem ...

26 Kwi 2015, 09:52

Audi ma problem z premium, bo jest bardzo związane technicznie z VW. Oczywiście A8 czy nawet nowsze A6 mają technikę, która ląduje tylko w nich więc mają jakąś ułatwioną drogę do tego grona i też skłaniałbym się, że te auta już zasługują na premium. Ale np. A4, które bardzo spokrewnione jest z Passatem już nie bardzo.

btw: Pan Chmiel właściciel BRW (jeden z najbogatszych polaków) jeździ A8 D3 mimo, że córka ma Bentleya i w firmie stoi helikopter :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010