Audi A4 B7 - podczas jazdy samochód zgasł i nie zapala

Audi A4 B7 - podczas jazdy samochód zgasł i nie zapala

11 Mar 2017, 12:05

Witam,
W środę miałem dość dziwną sytuację - wracając z pracy po wykonaniu manewru skrętu w drogę boczną po zredukowaniu biegu do 2 i naciśnięcia pedału gazu samochód zgasł. Próbowałem momentalnie odpalić ale się nie udało. Dojechałem na luzie na pobocze i zatrzymałem auto. Próbowałem odpalić jednak bezskutecznie. Silnik w ogóle nie kręci, przy zapalaniu slychać cyk i odbicie kluczyka. Żadnych awaryjnych kontrolek, radio działa, światła również.

Zholowałem tego samego dnia do pobliskiego mechanika żeby rozeznał co i jak. Pierwsza myśl akumulator, ten jednak sprawny. Później rzucił okiem na bezpieczniki, niby nic. Wykręcił rozrusznik i sprawdził - sprawny. Szczotki również. Sprawdziliśmy pasek rozrządu - mocno napięty ale cały. Dobiegała godzina zamknięcia warsztatu więc na więcej nie było czasu.

Generalnie z tego co mówił mechanik to nie jest ciekawie, na biegu (1 bądź 5) kołami nie da się przekręcić tak jakby coś zablokowało silnik. W poniedziałek mają wyciągać skrzynie biegów i sprawdzać dwumasę oraz silnik. Byłem pozbierać informacje u 2 innych mechaników, nie spotkali się z taką sytaucją.

Najdziwniejsze jest to, że podczas jazdy w momencie zgaśnięcia silnika nie słyszałem żadnego huku ani nic. Jedyne co dodam to fakt, że 2 tygodnie temu świeciła mi się kontrolka świec żarowych i auto przeszlo w tryb awaryjny, pojechałem do serwisu (wybrałem serwis Peugeota) w którym wymieniono bezpiecznik/czujnik ciśnienia i problem zniknął. Dodatkowo do zrobienia miałem koło dwumasowe plus sprzęgło (było mocno słychać stukanie i przymierzałem się do wymiany - wiadomo koszt spory więc potrzebowałem czasu na zebranie kasy). Wczoraj jak o tym myślałem to przypomniałem sobie, że w aucie mam filtr DPF więć może został zapchany albo coś? Ale to też dziwne bo w tym miesiącu zrobiłem trasę Rzeszów - Łódź, w ubiegłym 2x Rzeszów - Lublin. Tydzień przed zdarzeniem pomykałem autostradą z prędkością >150 km/h więc raczej się powypalało.

Spotkał się ktoś z was może z czymś takim bądź ma pomysł co to może być? Mechanicy typują silnik, znajomy mechanik twierdzi że dwumasa mogła coś tam zablokować.

Niestety moja wiedza dot. samochodów i ich części jest mocno podstawowa dlatego przedstawiony opis może nie być zbyt dokładny, w razie pytań postaram się dopowiedzieć co trzeba.

Proszę o pomoc, ew. informacje jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być...

Samochód: Audi A4 B7 2006 r. 180 tys przejechane - zadbany i na bieżaco usterki naprawiane.
Maurycy1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 03 2006
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 1.9 TDI 105 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Audi A4 B7 - podczas jazdy samochód zgasł i nie zapala

12 Mar 2017, 12:20

kolego wiec mając kontrolke świec pokazuje ona awarie świec typu niesprawność i nie grzejo a może swieczka wpadła gdzieś i zablokowała może były już wyeksplotowane powini wtedy spawdzić czy grzejo i jak wyglądajo i może coś sie oderwało nawet przy odkrecaniu nie które mogą sie urwać dwumasa daje oznaki padania metaliczne stuki szumrowanie wątpie żeby od razu się rozleciała chyba że dawała oznaki i długo jeszcze było katowanie jej dpf mógł być zabity i świeczki mogły tesz sie zapalić niewiem czy takie wypalanie pomogło dpf powinien co 300km dostać ognia żeby wypalać i dlatego ludzie zabijają dpf moze porostu przez zabicie dpf wszedł w tryb awaryjny i elektonika nie pozwala na odpalenie ja bym osobiście sprawdził dpf świeczki pózniej egr czy sie nie zacioł na końcu skrzynia co do serwisu ja tesz 1 wymiana oleju w serwisie żeby było rzetelnie po wymianie oleju i filra kontrolka nie gasła przez 15s zgłosiłem im to po paru dniach a oni pompa złom panewki już sumy kosmiczne ja blady i poczytałem na forum i trafiłem na to że w filtrze na dnie jest gumka która służy jako zwrotna i trzeba wymieniać co 2 wymiany i jeszcze umiejetnie ją tam dopasować w rowki wiec do nich i żeby filtr wymienili rozkrecili wyjeli stary wkładają nowy a ja a uszczelka zdna też oni nawet niewiedzieli ze tam coś jest i trzeba wymienić cena tej gumki 10 zł i kontrolka gaśnie normalnie samochód hiundai i aso hiundaia a oni niewiedzą takich rzeczy teraz wymieniam sam i ty tesz patrz im na ręce i poszukaj na forach zebyś nie dołożył z 10 tys zyczę powodzenia
tomekjed84
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 10 2004
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: hiundai santa fe
Silnik: 2.2 crdi
Typ: SUV

Re: Audi A4 B7 - podczas jazdy samochód zgasł i nie zapala

12 Mar 2017, 12:27

przeczytałem jeszcze raz twój post i myśląc albo sprzegło padło albo zablokowało silnik własnie tak jak pisałem o świeczkach wcześniej
tomekjed84
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 10 2004
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: hiundai santa fe
Silnik: 2.2 crdi
Typ: SUV
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

XV Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2009 / relacja XV Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2009 / relacja
    9 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XV Moto-Piknik. Pomimo tego, że piknik trwał tylko jeden dzień, nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio ...
    Akumulator typu Akumulator typu "CYCLING", technologia typu "GEL" i "ORBITALNA"
    Obecnie prawie każdy z produkowanych pojazdów wyposażony jest w wiele rozwiązań i urządzeń zużywających energię elektryczną. Klimatyzacja, ogrzewanie i nawiew, elektrycznie sterowane szyby, GPS, system car audio oraz ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI