Audi A4B7 2.0 tdi przeładowna turbo sprężarka

Audi A4B7 2.0 tdi przeładowna turbo sprężarka

09 Gru 2018, 05:34

Witam, mam problem ze swoim autkiem.
Mam dość jeżdżenia po warsztatach i wymieniania części na chybił trafił bo nikt nie może dojść o co chodzi.

Problem polega na monotonnym przeładowaniu turbo sprężarki, komputer pokazuję następujący błąd "Przekroczono dopuszczalną wartość regulacji ciśnienia doładowania ( stan zbyt wysokiego ciśnienia doładowania). kod usterki P0234 przejściowy"

każdy mechanik u jakiego byłem twierdzi że to wina złej geometri turbiny.
Sprężarka była regenerowana, sprawdzana była już dwa razy i wszystko jest idealnie, wszystko jest w normie a sprężarka jest jak nowa.
wymieniłem również pompę podciśnieniową która również się zepsuła, pompa jest nowa. Wymieniłem również czujnik doładowania na nowy jak i zaworek regulacji podciśnienia ( czy jakoś tak ).
jazda przy większej prędkości to ruletka, raz pojawia się błąd raz nie, po pojawieniu się błędu auto momentalnie traci moc i mryga kontrolka od świec żarowych, po zgaszeniu i odpaleniu silnika wszystko wraca do normy i autko leci dalej do momentu kolejnego błędu i tak w kółko.

Jest może ktoś kto miał taki problem ? bądź wie co to może być??
Z góry dziękuję za pomoc
norek488
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi
    Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą ...
    Transport ładunków sypkich Transport ładunków sypkich
    Do przewozu sypkich i suchych produktów luzem niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowana kadra. Ważne jest także wieloletnie doświadczenie pozwalające odpowiednio transport przygotować oraz przewidzieć prawdopodobne ...

•