Turbo spręzarka

22 Lip 2006, 09:27

witam ,mam takie pytanie do kogos kto sie w tym orientuje. ile moze kosztowac zamontowanie turbo sprezarki do samochodu marki Toyota Corolla, 1,6, 110kM, benzyna?gdzie to mozna zrobic i czy duzo poprawi osiagi silnika? z gory dziekuje , pozdrawiam
kristo26
 

22 Lip 2006, 09:41

wydaje mi się,że ten silnik nie jest przystosowany do doładowania i może zakończyć się to źle.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

22 Lip 2006, 10:09

Zamontowanie turbo nie jest takie proste.Żeby silnik je zniósł bedzie trzeba dokonać poważnych modyfikacji takich jak m.in. dostosowanie układu przeniesienia napędu czyli skrzyni, sprzęgła, półosi napędowych i przegubów.Potrzebny będzie inny kolektor wydechowy, intercooler, przewody doprowadzające powietrze itd.,itd.Nie wiem ile dokładnie taka operacja wyniesie ale w profesjonalnym warsztacie koszty sięgają kilku tys.złotych a efekty nie bedą znowu rewelacyjne.
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

22 Lip 2006, 13:05

dokladnie, podobno z kolekrotraki sa problemy bo malo jest ludzi ktorzy podjeli by sie zrobienia nietypowego kolektora
laciu
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Siepraw

22 Lip 2006, 22:43

no nie tylko tłoki są inne głowica jest inna no i silnik musi być odprężony (mniejszy stopień sprężania) i jeszcze wiele rzeczy
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

17 Sie 2006, 09:57

Turbodoladownie daje bardzo duza moc silnikowi. miedzy 40-300%. Zalezy od tego jakie ono jest ( pojedyncze? podwojne? i pzrez kogo robione!Dla przykladu Mitsubishi z silniczka 2,0l DOHC ,ktory ma zaledwie 150KM po zastosowaniu np w Eclipse pojedynczej turbinki osiaga moc 230KM a podwojnej ponad 350KM w EVO!
Podobnie jest z Volvo z silnika 2,3 l 5 cyl od Audi z 140KM bez turbiny po jej zainstalowaniu osiaga 250KM czy cos kolo tego!zatem sa to wielkosci okolo extra 100% mocy!
------------------------------------------------------------------------

W waszym wypadku nalezy zwrocic sie po kompletny zestaw do firm ,ktore produkuja takie zabawki!
sa cale katalogi z takimi firmami. Mozna to zrobic samemu i to dosc latwo.

mam takiego znajmomka ktory sie tym bawi( jest dealerem uzywanych samochodow) wiec ma takiego civica ahchback 1,6l,z 92r.ktoremu zainstalowal turbinke wraz z calym zestawem.nawet czujniki boost i kontrolki oraz wskazniki. Oczywiscie komplet kosztuje okolo 2000$.
ten facet bierze udzial w takich wyscigach na 1 mile- gdzie sie scigaja tacy jak on !Oczywiscie on tym nie jedzi na codzien- wiec nie jest tu wazna zywotnsc takiej maszynki- a jedynie na owe wyscigi! Do tego samochod przewozi na trailerze!zatem w waszym przypadku nie chodzi o cos wysoko efektywnego a o zwykla tania turbinke!\Nie ma obawy o silnik.Toyota to nie VW- a i on niczego w modelu 1,8 nie zmienil ani w zawieszeniu ani w napedzie. Oczywiscie najlepiej by bylo gdyby wasz silnik mial niski stopien sprezania okolo 8,5-9,0:1- wtedy po zainstalowaniu turbinki z niskim stopniem doladowania wystarczalaby zwykla 98OKT benzyna!Bo chyba zdajecie sobie sprawe,iz stopien sprezania w cylindrach znacznie wzrasta do okolo 16:1 - czyli jest na granicy samozaplonu?
No ale szczegolowe instrukcje sa dolaczone wraz z kompletnym zestawem!

Rygel
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Harrier – krewniak crossoverów Lexusa
    Nazwa Harrier kojarzy się większości fanów techniki z angielskim samolotem szturmowym, zdolnym do pionowego startu i lądowania. Jest to jednak także nazwa zgrabnego crossovera Toyoty produkowanego na japoński rynek, ...

17 Sie 2006, 19:26

burus napisał(a):Turbodoladownie daje bardzo duza moc silnikowi.

Nie zawsze się to sprawdza, w nie których silnikach nie ma to sensu.
Zwykła turbina daje nie więcej jak 20-50% mocy, w zależności od silnika.Twin turbo ok. 2 razy więcej (wiadomo, bo podwójnie), może być dużo więcej lub mniej ale nie zawsze silnik tak łatwo to znosi i trzeba dokonywać bardzo poważnych modyfikacji, a to wiadomo wiąże się z bardzo dużymi kosztami.Nie spotkałem się jeszcze, żeby samo turbo podnosiło moc o 300%, bez zadnych dodatkowych modyfikacji.:roll: .
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

17 Sie 2006, 23:24

żeby samo turbo podnosiło moc o 300%, bez zadnych dodatkowych modyfikacji


dobre,dobre hehehe,dobre,muszę pokazać te wywody swoim kolegom tunerom-ciekawe jak oni się do tego ustosunkują.będzie śmiechu co niemiara aż do łeż :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

18 Sie 2006, 03:18

burus napisał(a):Turbodoladownie daje bardzo duza Twin turbo ok. 2 razy więcej (wiadomo, bo podwójnie), może być dużo więcej lub mniej ale nie zawsze silnik tak łatwo to znosi i trzeba dokonywać bardzo poważnych modyfikacji, a to wiadomo wiąże się z bardzo dużymi kosztami.Nie spotkałem się jeszcze, żeby samo turbo podnosiło moc o 300%, bez zadnych dodatkowych modyfikacji.:roll: .
====bur=======> Jo! ja tez nie!
Napisalem tylko,iz od 40-300% w zaleznosci od wersji i potrzeb/generalnie!= Ogolnie.Takie super wysilone rajdowe,czy scigajce sie na krotkich odcinkach maja nawet wiecej niz 300% patrz ow civic mego znajomka itp!
Oczywiscie silnik przeznaczony do podniesienia max mocy - jak Porche czy wspomniany Mitsubishi EVO- ma wiele zmienione. z tego co wiem. A mamy podstawowa wersje tego silnika w Galant GSX bez turbinki ( dezigne z 89r) mial 130KM przed zainstalowaniem mu wydechu i kolektora ssacego ze stali nierdzewnej ma obecnie 150KM a jego ostatnia wersja w EVO 9 ma 380KM!Co jak na 2 l DOHC jest unikalne dla sam produkowanego seryjnie z gwarancja na Power Train - jak wyszystkie MItsubishi te sama= 10 lat lub 100 tys mil! Tylko subaru WRX moze z nim konkurowac ale z gwarancja tylko na 3 lata i 36 tys mil!
jasne ,ze tam sa calkiem inne tloki- carbonowe walki rozrzadu.Ceramiczne zawory,i gladzie cylindryczne - zupelnie inny wykroj kanalow dolotowych i wylotowych i wiele innych detali- nie znam w szczegolach- bo nigdy takiego silnika rozebranego nie wiedzialem ani nie czytalem o tych modyfikacjach- tak szczegolowo!
Ale np silnik Porche Maryli Rodowicz w 78r.mial zaledwie 160 KM z 3l BB w Porche a dzis z 3,3l ma ponad 500KM= wiec niewiele sie pomylilem mowiac ze :' DO 300%"!Co zreszta kolejne edycje specjalizujacych sie w turbodoladowaniu firm jasno okazuje.
Subaru WRX ma ledwie 230KM z 2l poj swego BB4 a GT o 8 tys dolcow drozszy( 32tys$) ma tych kunikow 350 choc juz z silnika 2,5l Gdy ja go mialem w 1996r mial zaledwie 150KM.A dzis kazdy inny subaru z tym silnikiem z T. zaledwie 240KM- sedan czy Outback!

Dzis zreszta tam bylem i handlowalem niesprzedany z 2005 sedan legacy GT z tym silnikiem ,ktory mial cene 32tys $ i zrabalem mu cene na 23 tys a bez turbo z tego samego rocznika majacy cene pierwotna 28000$ na 20K ale nie dogadalismy sie w sprawie zamiany mego starego Montero- za ktorego zadalem 5 tys$ oraz co do % pozyczki. Bo oni proponuja na 72 m-ce 4,9% a ja im daje 2,9%!
jednak mnie wcale zaden z nich nie interesuje- bo maja nadwozia 4 drz sedan wiec bez bagaznika dachowego- co jest dla nas najwazniejsze gdyz uzywany tego samochodu ( AWD) w wyjazdach COROCZNYCH NA NARTY!mamy wprawdzie 4x4 i Honde 4WD z udawanym napedem AWD dolaczanym tylko na chwile,gdy kola przednie sie slizgna- ale zaden z nich nie nadaje sie do jazdy na slizgawicy i nie jest dosc pewny ( jak ow GXS AWD Galant- bo to stary juz zlom 90r.z 600 tys przebiegiem!

ja zas Celuje z zakupem w Ipreze "kombi"=ST.Wagen- po amerycku !Bo silnik ma ten sam bez T. 2,5l 178KM ale ma wnetrze przerobione w 2006r na wygodniejsze i mozna juz wygodnie siedziac za kolkiem facetowi powyzej 187cm( a moi synowie maja jeszcze wiecej niz ja nawt corka ma 178cm)!On w tej chwili z AT Sportotronic AT_M stoi za 21 tys$ i ma obnizke posezonowa 2 tys czyli moge go dostac za 19-scie- i na ten sam % kredytu ale on spadnie w cenie - gdy za m-c przyjda modele 2007 choc juz powinny Byc!jednak dystrybucja na cala Ameryke setek tys sam w tym samym czasie jest zwykle opozniana zwlaszcza w rejony malych miast gdzie sprzedaje sie rocznie najwyzej setki w takim miasteczku okolo 100 tys m. Glownie ida one do Aspen w Coroado i innych slawnych miejscowosci wysokogorskich i Stanow Polnocnych gdzie sa ciezkie warunki zimowe!Sedany legacy,Forestery i Outback juz z dniem 1 sierpnia zawalaja tysiacami parkingi dealerow modelami 2007 /bo teraz jest zmiana Rocznika modelu ale maluch Impreza jeszcze nie!Corka wlasnie dzis wyjechala juz na studia w Appalachian Univ. wiec do zimy musze jej to kupic by bezpiecznie mogla dojezdzac czasem do domku( ca 300km) i jezdzic do pracy w regionie- gdzie sa Ski Resourts!

Ps. WRX 2l 230 Km st.wag tez jest przeceniona z 25 tys o te 2 tys,ale dziewczynce 19l. nie jest potrzebne 6 sek+ od 0-1000km/h a zwyczajny AWD z najlepszym co czlek wymyslil w silnikach -BOXEREM!!No a 5 tys$ roznicy w cenie..? dla nas to caly moj Montero!No i roznica w zuzyciu paliwa T i bez T wynosi srednio okolo 3-5 l/100km a przy dzisiejszych cenach paliwa i to wysokooktanowego czyli o 20 c wyzszej na 1 galonie- jest znaczna - tym bardziej,ze bedzie przeciez rosla!( dzis cena paliwa nieco spadla z 3$/galon na 2,85$)!
nIE na kieszen studentki pracujacej na swoje utrzymanie ani rencisty Ojca! Bo ostatecznie mozna sie zdobyc na zakup czegos kosztownego ale potem sa lata codziennej exploatacji.A te silniki maja przeciez 2,5l wiec sila rzeczy musza zrec paliwo najmniej te 7-9l/100km!=UWAGA !MLODZI LUDZIE! pamietajcie o tym!
Burus
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA

18 Sie 2006, 09:04

Po co P.Burusie piszę Pan tak długie posty, które nie odnoszą się do tematu? W tym dziale interesują nas refleksje na temat turbo,a nie to o czym się Pan po raz kolejny tak rospisał.
burus napisał(a):Napisalem tylko,iz od 40-300% w zaleznosci od wersji i potrzeb/generalnie!= Ogolnie.Takie super wysilone rajdowe,czy scigajce sie na krotkich odcinkach maja nawet wiecej niz 300% patrz ow civic mego znajomka itp!

Ale nie chodzi o radjdówke tylko o Toyote Corolle 1.6/110KM kolegi Kristo26 :!:
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

18 Sie 2006, 09:47

te USA to jakiś ciemnogród-bo ludziom wciskają takie bzdury :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
turbo co daje 300% mocy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
idź chłopie do szkoły lub wróć do tej ciemnej komunistycznej Polski to może cię czegoś nauczą. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ps.weź się za naprawe zawieszeń bo z twoich postów wywnioskowałem że o tym to masz pojęcie
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

18 Sie 2006, 11:18

Proszę o skorygowanie postu, który został dodany przez P.Burusa o godz. 4:18, 18 Sierpnia (nie będę go cytował rzecz jasna bo jest bardzo długi :lol: ) bo:
Po pierwsze zostało tam zacytowane moje zdanie a nie jak wynika z tego niedokładnego postu, P.Burusa.
A po drugie, jest on jak zwykle nie potrzebnie długi, bo większość postu jest nie na temat i nie wnosi nic do działu,,turbosprężarka''. (To tak na marginesie :lol: )
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

01 Paź 2006, 22:18

ten burus czy jak tam to koleś nie ma wogóle pojęcia.Kopiuje z internetu teksty opublikowane na jakichś stronach internetowych.Kilka razy juz trafiłem na kilku stronach to co on tutaj wypisuje rzekomo własną wiedze.pozdr.
Ride to Live, Live to Ride
biemdablju
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Lubelskie

03 Paź 2006, 21:41

Witam,
Użytkownik "burus" już od dłuższego czasu jest nieobecny na forum i już taka podobną uwagę miał zwracaną w związku z pisaniem przez niego takich postów ;) Kolega "biemdablju" słusznie zauważył, że być może są to posty kopiowane przez tego użytkownika z netu, ciężko to sprawdzić tym bardziej że kolega "burus" mieszka w USA i ma inne spojrzenie na to wszystko :)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016