Audi A6 C6 2,4benzyna problem z benzyną po założeniu inst. g

15 Mar 2015, 12:09

Witam ! Jeżeli ktoś jest w temacie to bardzo proszę o pomoc ew. jakąś podpowiedź co mogę jeszcze sprawdzić .
Po założeniu instalacji gazowej samochód jak jest zimny gaśnie / jeszcze na benzynie/ na wolnych obrotach , jak się przełączy na gaz to już nie . Ponad to i na gazie i na benzynie w trakcie jazdy jak puszczę pedał gazu a następnie znowu go dodam to jest taki chwilowy moment że go przydusi , jest szarpnięcie i po sekundzie dopiero wychodzi na obroty / i to się dzieje również na ciepłym silniku . Oczywiście gość od gazu twierdzi , że to nie jego wina i coś jest nie tak z samochodem a on już nie ma pomysłu . Miałem samochód u dwóch bardzo dobrych mechaników , którzy dużo rzeczy posprawdzali ale nie udało się usunąć usterki . Jeden twierdzi że montaż instalacji na coś źle wpłynął drugi że może być do wymiany przepustnica , która nie współpracuje ze sterownikiem . Ponadto zgadałem się jeszcze z kolegą który zakładał gaz u tej samej osoby i miał podobne objawy z sam. innej marki po założeniu instalacji . Przez 2 lata się męczył nikt nie mógł mu pomóc a potem sprzedał .

Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć to bardzo proszę , za skuteczną podpowiedź wyślę jakąś dobrą butelkę :)
marioox
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 09 1993
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 2,4 130kw
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

15 Mar 2015, 13:05

Jeżeli sprawa wynikła po założeniu isntalacji LPG, to jest to wina tego, kto zakładał ową instalację. Być może cos źle podłączył - np. sondę lambda.
Powiedz mu, że przed założeniem było ok, a po założeniu LPG się zepsuła kultura pracy silnika. Jak nie będzie mógł sobie poradzić, to niech demontuje instalację.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Mar 2015, 13:18

To akurat fachowiec z twojego miasta ! Poczekam może ktoś coś jeszcze podpowie ale rozważam zdemontowanie instalacji .
marioox
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 09 1993
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 2,4 130kw
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

15 Mar 2015, 13:37

marioox napisał(a):To akurat fachowiec z twojego miasta !

A z jakiej ulicy - nie czasem z ulicy Fitelberga? Bo chyba nie z Filaretów? No chyba, że z Czułowa z Katowickiej?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Mar 2015, 14:21

Filaretów
marioox
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 09 1993
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 2,4 130kw
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

15 Mar 2015, 20:18

Eeeeee, muszę powiedzieć, że to jeden z naprawdę dobrych warsztatów...Toś mnie zaskoczył :shock:
Ale tak czy inaczej ja bym tam wrócił i niechaj naprwiają, co spieprzyli. Niech naprawiają swoją reputację. Napewno jest problem z czymś, co ma wpływ na pracę i na zasilaniu gazowym i benzynowym - tak jak wspomniałem np. sonda lambda. Może też być to wina oprogramowania sterownika gazu.
No a jak sobie nie poradzą, to niech demontują tą instalację i juz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2015, 18:27

Zastanawiam sie jeszcze nad jakąc diagnostyką w serwisie AUDI , czy oni dysponują lepszymi programami niż nasi mechanicy ? Ma ktos doświadczenia w tej kwestii ?
marioox
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 09 1993
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 2,4 130kw
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

02 Kwi 2015, 08:16

Zdecydowanie konsultacja w serwisie. Najlepiej w kilku, jeśli nie masz sprawdzonego. Proponuję ten serwis w Łodzi [reklama] swoją instalację gazową tam zakładałem i żadnych problemów z autem nie mam, więc polecam.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 04 Kwi 2015, 08:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reeklama
marcinsokol
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 02 1990
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4
Typ: Hatchback

08 Kwi 2015, 16:02

Jedz do mysłowic do Czakram BRC popros o odczyt błedów z sterownika benzyny,i sprawdzenie korekt benzyny - tam cos powiedzą wiecej
zmorek
Początkujący
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 07 1995
Auto: vw sharan

21 Kwi 2015, 20:34

Napisz jaką masz instalację i na jakiej kompletacji? Jaką masz skrzynię biegów?
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

04 Cze 2015, 14:29

Kolego najlepiej udaj się do dobrego warsztatu siedzącego w tym na co dzień, tu możesz zerknąć lpg-brc.pl/index3.html. Może któryś jest w pobliżu ciebie, tam na pewno powiedzą Ci co i jak zrobić. Pozdro.
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback