Autko do 12 tysi

20 Mar 2011, 11:22

witam ! Mam 21 lat, prawko od 3 lat i szukam swojego pierwszego wozu ! duzo jezdze samochodami rodzicow, glownie benzynowymi.

Czego szukam ? Autka 2/3 drzwiowego, hatchback lub coupe z silnikiem benzynowym z gazem , lub bez gazu - sam bym zalozyl . Stad tez nasuwa sie pytanie co lepiej zrobic, kupic tansze autko , starsze ale zalozyc samemu (porzadna sekwencje) czy kupic juz z gazem ??

moje typy na dzien dzisiejszy w kolejnosci od tego ktory mnie najbardziej interesuje !

1. honda civic 1.4, 1.5 1.6 hatchback lub coupe 97-00r.
2. mazda 323f 1.5 wersja sportive - piekna jest 99-01r.
3. golf IV 1.6 98-99r.
4. audi a3 1.6 lub 1.8 96-98 r.
5. opel astra 1.6 16V 99-01r.
6. punto hgt
7. E36 ( w temacie byc musi :mrgreen: ) 2.0 to max

Nie szukam rakiety tylko samochodu i nie sadze zeby moc z podanych przeze mnie silnikow byla duza wiec to taki kompromis osiagi-spalanie.
Moje roczne przebiegi to okolo 12-15 tys , na pewno nie wiecej jak 15 tys. ( 50/50 miasto trasa) - stad tez tylko benzyna z gazem - zwlaszcza przy rosnacych cenach paliw , glownie ON .
prosze o pomoc, rady , jak to wyglada w kwocie podanej przeze mnie, czy lepiej z gazem czy bez i samemu zalozyc.

Dodam od razu, ze po zakupie wymienie swiece, filtry, olej i rozrzad oraz zostawie troche grosza na czarna godzine gdyz zdaje sobie sprawe ze to nie bedzie nowe bezawaryjne auto.

Prosze o pomoc/rady/opinie !

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :wink:
moziller5
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: śląskie

20 Mar 2011, 12:10

Z podanych to wybrałbym Civica z silnikiem 1.5. Trochę lepsze osiągi niż 1.4 a spalanie podobne. :)
karolek26
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Piastów

20 Mar 2011, 15:52

jest 6 podobnych tematów, a Ty założyłeś nowy... Może i jestem tu od niedawna ale wkurza mnie śmiecenie...
...z podanych brałbym mazdę 323, kumpel ma i zachwala:)
pozdrawiam
Mietek851
Początkujący
 
Posty: 80
Miejscowość: Lublin
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

20 Mar 2011, 17:20

no wlasnie, podobnych i na tym koniec - np kazdy jest tak na prawde inny :???:
moziller5
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: śląskie

20 Mar 2011, 17:30

moziller5 napisał(a):no wlasnie, podobnych i na tym koniec - np kazdy jest tak na prawde inny :???:


Nie przesadzaj, rzeczywiście pełno jest tematów typu "Jaki pierwszy samochód kupić" albo "Samochód dla młodego kierowcy"
karolek26
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Piastów

21 Mar 2011, 18:23

Mietek851 napisał(a):jest 6 podobnych tematów, a Ty założyłeś nowy... Może i jestem tu od niedawna ale wkurza mnie śmiecenie...
...z podanych brałbym mazdę 323, kumpel ma i zachwala:)
pozdrawiam


Chlopie , ale każdy praktycznie szuka czego innego jeden kombi drugi sedan itp , itd ... Każdy ma inne wymagania praktycznie. Jakby każdy patrzył tak samo jak ty to byłby nudy na Forum ;p ... Mi jakby się nie podobał temat to nawet bym nie wchodził i nie komentował .

Weż looknij jesio passat 97-2000 , moze okazyjnie trafisz coś .
Może mazda premacy Ci się spodoba 2000 rocznik spokojnie , można wyrwać za 12koła .

Peżot lipa jest ogolnie Francuzy WG mnie .

A reszta ok tez myślalem nad nimi .
KaZuYa
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Żary
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SSC Tuatara - amerykański supercar
    SSC Tuatara to amerykański supercar produkowany przez SSC North America. Ten samochód jest uważany za jednego z najszybszych i najpotężniejszych na świecie. SSC Tuatara wyposażony jest w potężny silnik V8 o pojemności ...