Japończyk do max 6 tysięcy

19 Mar 2011, 10:16

Witam,
Od jakiegoś miesiąca intensywnie poszukuję auta do 6000. Chciałbym, żeby było to auto japońskie ponieważ zależy mi na bezawaryjności. Myślałem o Hondzie Civic VI w sedanie albo Mazdzie 323f lub MX-3. Jak myślicie, które z tych aut byłoby najlepsze ? Wiadomo, że każde auto się psuje ale chciałbym wybrać takie, żeby wizyty u mechaników ograniczyć do minimum. A może macie jakieś inne ciekawe propozycje ? Proszę o pomoc :)
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 10:36

Jak najbardziej Civic. Samochód z lekkim zacięciem sportowym no i mało awaryjny. ;)
karolek26
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Piastów

19 Mar 2011, 10:48

Właśnie najbardziej bym się skłaniał ku Hondzie. Wspaniale byłoby znaleźć taką z silnikiem 1.6 i jeszcze w gazie. No i oczywiście nie zajechaną bo takie też są :) A czy przebieg ponad 220 tysięcy to problem w tym aucie ??
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 11:26

ja tam na przebieg bym nie patrzył, bo wiadomo, że teraz każdy przed sprzedażą samochodu cofa przebieg...
<b>SPRZEDAM TANIO AUTODATE 3.17PL, INFO TECHA, BOSCHA ESI TRONICA, ELSE ITP....
cos_tam
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Warszawa

19 Mar 2011, 11:36

No niby racja, ale zawsze człowiek się łudzi, że może akurat nie kręcony licznik był :)
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 11:43

Nie każdy jest oszustem.
Zwróć uwagę przede wszystkim na stopień zaawansowania korozji, te samochody są słabo zabezpieczone i korodują w nich nawet elementy nośne co może być niebezpieczne.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2011, 11:46

[link do oferty na Allegro wygasł] a co myślicie o tej ?
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 12:11

ponoc lepsze sa wersje wyprodukowane w Japonii(3drzwiowych hatch i 4 drzwiowy sedan) od tych wyprodukowanych w UK(5 drzwiowych liftback/hatchback).
ale gnija i te i te. wiem bo robie, ale najczesciej sa to ranty drzwi, blotnikow(norma dla japnoczykow). tragedii nie ma, a mechanicznie auta nie do zdarcia :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

19 Mar 2011, 12:15

myślę intensywnie o tej właśnie co dałem linka, pisałem do babki :Witam, samochod posiada oryginalny przebieg nie cofany 208 tys. km. Samochod nie sprawial najmiejszych problemow. Przy -20 stopniowym mrozie palil bez najmiejszych problemow. Zawieszenie jest ciche i nie uslyszy pan zadnych niepokojacych dzwiekow. Opony sa praktycznie nowe. Honda na chwile obecna nie wymaga nawet minimalnegi wkladu finansowego. Rozrzad byl wymieniany jakies 25 tys, km temu. Takze jest spokuj na jakies 30-40 tys. km. Pozdrawiam i zapraszam na ogledziny. ' wygląda ciekawie
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 16:43

ja polecam takie jakie mam,mitsubishi lancer,zadnych problemow,bezawaryjne :cool:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

19 Mar 2011, 16:59

A co myslicie o takim colcie? [link do oferty na Allegro wygasł] (nie chodzi mi o konkretnie TEN samochod tylko o model). Chetnie bym poznal sam opinie na jego temat. Czy w ogole do 6k da rade kupic konkretny ezgemplarz? Jak blachy i ekonomia (slyszalem ze jak na 1.3 to dosc duzo pali)?
Arkhotep
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Gliwice

19 Mar 2011, 18:11

Z tego co mi wiadomo Colt to kawał porządnego auta :) Niezawodne no i tanie w w utrzymaniu, ale jak dla mnie za małe.
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 19:01

Colt nie jest taki maly znowu.... potwierdzam co pisze kolega JerzyB333 Hondy mają problem z rdzą, w Mazdach wystepuje to w mniejszym stopniu bo mają ocynkowaną blache...też stawiabym na wersje japońska z silnikiem 1.4is,tylko zwracaj uwage na stan bo duzo jest zajeżdżonych :razz: Mazda jest również dobrym wyborem ale jest paliwożerna i l ma tendencje do sporego spalania oleju
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

19 Mar 2011, 19:24

co do rdzy to racja, przejrzałem chyba wszystkie hondy na allegro i otomoto i przynajmniej połowa już jest zjadana :) Ta z linka wydaję się być JESZCZE zdrowa, potwierdza to właścicielka, w dodatku jest to chyba wersja japońska 1.4 is o ile się nie mylę :) Chyba po nią pojadę w przyszłym tyg o ile nie pokaże się nic ciekawszego. Ale w sumie czego więcej chcieć, dobre wyposażenie dobra cena w miarę i 50 km od domu :) Mazda już odpada, chociaż byłoby idealnie gdyby Civic też miała ocynkowane blachy :)
kruku075
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Jelenia Góra

19 Mar 2011, 19:29

kruku075 napisał(a):Ta z linka wydaję się być JESZCZE zdrowa, potwierdza to właścicielka

moze juz robiona

kruku075 napisał(a): w dodatku jest to chyba wersja japońska 1.4 is o ile się nie mylę

5 drzwiowy liftback byl robiony tylko w UK.
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
 
cron