Autko na gaz do 8 - 10 tysięcy

14 Wrz 2014, 08:07

SzpiceR napisał(a):Nie znajdziesz zadbanej e36 coupe za 10k? Chłopie, nie rób sobie jaj. Te samochody są już pełnoletnie, ile mają kosztować? 20000? Z takim podejściem zostaje lanos, ten na pewno będzie zadbany za takie pieniądze.


Przeuroczy kawalerze, masz racje. Nie wyraziłem się stosunkowo jasno. Chodzi mi o to, że jakbym miał szukać do 10 tysięcy z GAZEM to ciężko jest znaleźć zadbaną sztukę. Natomiast jak mam szukać samą benzynę to do 7 tysięcy raptem. Ich jest jak na lekarstwo. Od razu wykluczam te z komisów i od handlarzy, jedynie nad sprowadzanymi się zastanawiam.
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

14 Wrz 2014, 08:25

Jeżeli miałoby to mieć jakikolwiek sens to musiałbyś sprowadzić samochód sam.
Sprowadzony na sprzedaż = ktoś na tym zarobi = wartość mniejsza niż cena jaką musisz zapłacić
Popatrz jeszcze na testy zderzeniowe e36, ja np.zastanowiłbym się czy chcę jeździć czymś takim na co dzień.
SzpiceR
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: s40

14 Wrz 2014, 09:20

No wiec sam widzisz ze przy eliminacji tych ofert to już takiego pięknego wyboru nie ma :) wiem ze e36 w ncap ma 1 gwiazdkę, co nie uszczęśliwia mnie ale moje wymagania na dzień dzisiejszy spełnia właśnie ten model i teraz jeszcze omega
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

14 Wrz 2014, 09:28

SzpiceR napisał(a):406, 406 coupe. Sedana kupisz z końcówki produkcji (2004)
z tą końcówką produkcji to trochę przesadziłeś.10k to absolutne minimumjeśli chodzi o coupe i nie daje swobody ani komfortu psychicznego
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Wrz 2014, 09:41

Na olx jest wystawionych lekko ponad 400 sedanów.
Wśród nich jest tylko 11, które przekraczają cenę 10 k, jeden z nich to naprawdę odwalone 3.0, drugi zwieśniaczone/uturbione 2.0
Nikt nie mówi o kupowaniu najdroższej 406 w kraju xD
SzpiceR
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: s40

14 Wrz 2014, 09:52

Zgadza się, że granica cenowa między złomem a rozbojem jest cienka ale bez przesady :yes: 406 z końca produkcji za 10k nie wróży nic dobrego
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...

14 Wrz 2014, 10:18

Może wyjaśnij dlaczego masz takie zdanie...

Samochód jest warty tyle, ile ktoś chce za niego zapłacić. To, że za piętnastoletniego vw czy bmw trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy nie oznacza, że młodszy peugeot za tą kasę będzie "gorszym" samochodem. Droższych po prostu nie ma, na tym temat się kończy. Dopóki banda cymbałów będzie codziennie sprawdzać nowe ogłoszenia golfów IV tdi, tak długo cena będzie się trzymać na wysokim poziomie. Szukają dobrej jakości, bezawaryjności i "prestiżu" tam gdzie go nie ma.
A nam, "świadomym" fanom motoryzacji pozostaje tylko korzystać, bo przez cebulaków ceny aut, które właściwościami użytkowymi przebijają koncern vw/bmw są coraz niższe
SzpiceR
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: s40

14 Wrz 2014, 10:25

Skoczek135 napisał(a):e36 w ncap ma 1 gwiazdkę,
No i co? Co Ci dają gwiazki? Nic.
Matiz ma 3 gwiazdki ale co z tego jak po wejściu 70 km/h w zakręct wylecisz i walniesz w drzewo. Co Ci wtedy gwiazdki dadzą? Pomijam fakt że Matzi to auto tylko do miasta ale są różni samobójcy co Matizem nad morze jadą.. :mrgreen: Wracając do sedna wątku, gwiazdki są g.. warte. Ta instytucja była od początku przekupiona. Trzeba nawet na oko ogarniać jak samochód wychodzi i się składa podczas wypadku a nie patrzeć na gwiazdki.
Prosty teścik.
Mondeo Mk2 - 2 gwiazdki

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Passat B5 - 3 gwiazdki

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


I to jest parodia bo Pasek wychodzi gorzej niż Mondeo ale dostał więcej gwiazdek albo inaczej.. oba miały po 3 gwiazdki ale Mondeo skreślili bo?? Bo to Ford i zapłacił mniej! :mrgreen:
Także ten.. tyle są warte gwiazdki.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Wrz 2014, 10:43

Z tego co wiem to gwiazdki są przyznawane za ilość obrażeń doznanych przez pasażerów / pieszych (nie w czasach mk2 i b5), a nie stopień rozpieprzenia samochodu.
SzpiceR
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: s40

14 Wrz 2014, 10:49

SzpiceR napisał(a):a nie stopień rozpieprzenia samochodu.
A stopień nie rozwalenie a składania się samochodu ma na to wpływ. To raz, dwa jak ślepo wierzysz w gwiazdki to trwaj w tym dalej, sam się kiedys przejedziesz na tym...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Wrz 2014, 11:16

Będę trwał w tym co uważam za słuszne.
To, że ktoś uważa, że 5 gwiazdek fiata 500 pomoże mu w spotkaniu z q7 może się rozczarować.

Co do porównania mk2 i b5.

Passat:
Przedni panel po stronie kierowcy został wgnieciony o 68 mm. Kabina pasażerska pozostała stabilna w trakcie testu. Drzwi kierowcy był bliskie otwarcia podczas zderzenia. Kierownica została przesunięta w tył o 85 mm i do góry o 15 mm. Zanotowano również uszkodzenie podłogi: pedał hamulcowy został cofnięty o 91 mm. Ocenę ochrony głowy kierowcy obniżono do "wystarczającej" z powodu braku stabilnego kontaktu z poduszką powietrzną. Bardzo dobre zabezpieczenie szyi, a pasy bezpieczeństwa pomagają utrzymać bezpieczną odległość klatki piersiowej od kierownicy. Dużo gorszy wynik ochrony kolan i górnej partii nóg. Zagrożenie stanowi drążek sterowniczy oraz twarda obudowa kolumny sterowniczej. Niewielkie uszkodzenie podłogi i dzięki temu "bardzo dobra" ocena bezpieczeństwa stóp i kostek pasażera. Niestety nacisk pasów może powodować obrażenia klatki piersiowej. Podobne ryzyko jeśli chodzi o uda, kolana i miednicę. Wyniki zabezpieczenia pasażera nie zostały zmodyfikowane o stopień uszkodzenia auta.

Mondeo:
Belka wspierająca przedni panel i kolumnę kierowniczą wyłamała się, przez co kabina straciła swoją stabilność. [b]Kierownica przesunęła się w tył o 97 mm i do góry o 52 mm. Gorszy wynik uzyskały pedały sterownicze - aż 259 mm w tył.[/b] Dodatkowo silnie uszkodzona podłoga. Ochrona głowy i szyi dobra. Złamanie belki jest dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Jednak poduszka powietrzna i system pasów zapewniają bezpieczeństwo kierowcy. Dodatkowo lewe kolano kierowcy uderza o drążek zmiany biegów i deskę rozdzielczą. To poważne potencjalne źródło obrażeń. Ochrona nóg, kostek oraz stóp niestety również bardzo słaba. Generalnie zabezpieczenie przedniego pasażera mimo wszystko wypada dobrze. Jedynie zanotowany nacisk na klatkę piersiową był nieco zbyt wysoki.
SzpiceR
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: s40

14 Wrz 2014, 11:22

To jeszcze ktos patrzy na te gwiazdki? :lol: A sama forma testu zderzeniowego z nieodszktalcalna przeszkoda nijak sie ma do 90% sytuacji drogowych. Popytajcie sobie lepiej strazakow, ktore auta sa bezpieczne. Moge tylko podpowiedziec, ze bmw jest w czolowce wedlug ich relacji, a wydaje mi sie to bardziej miarodajne slyszac to od kogos kto nacodzien zeskrobuje ludzkie szczatki z aut/ulic niz od kogos kto wpisuje gwiazki w ncap za testy pseudozderzeniowe, lampki, bzyczki, brzeczki, ochrone pijaka ktory wlezie pod kola i inne pierdy.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

14 Wrz 2014, 11:30

jiGsaw napisał(a):bmw jest w czolowce
czemu mnie nie dziwi, że to napisałeś :roll: ale skoro strażacy tak mówią to zapewne tak jest :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Wrz 2014, 11:45

jiGsaw napisał(a):Popytajcie sobie lepiej strazakow, ktore auta sa bezpieczne. Moge tylko podpowiedziec, ze bmw jest w czolowce wedlug ich relacji


Hehe za pierwszym razem inaczej to odebrałem niż miało być.

Ogólnie mam te gwiazdki w d..., dlatego uparcie szukam E36, a nie jestem wariatem żeby się rozbić.

Wracając do tematu to powiedzcie mi czy są jakieś różnice w jakości między coupe/ sedanem i compactem? Bo wszędzie każdy się awanturuje że compact to g...o, bo mały bagażnik, ale technicznych spraw nikt nie poruszy.
Będę szukał coupe i sedana i compacta. Co moim zdaniem będzie najlepiej wyglądało i jeździło to wybiorę (oczywiście po ocenie mechanika lub stacji diagnostycznej), o ile compact nie jest gorszy technicznie od tych dwóch linii. I czy silnik 323ti (ten montowany w compacie) jest taki sam jak 323i w coupe?
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

14 Wrz 2014, 11:57

Compact jest gorszy technicznie. Przód ma od E36, tył od E30 (brak wielowahaczu), brak wnęki na koło zapasowe. Wnętrze też ma biedniejsze, taki mix e30 z e36. Za to jest lżejszy i tani jak na to co oferuje
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW