Auto dla studenta 3-4tys + LPG

10 Sie 2016, 11:24

Cześć forumowicze. W tym roku idę na studia i potrzebuję samochodu (to będzie moje pierwsze auto).

Jestem w Katowicach i dojeżdżać będę do Sosnowca. Budżet jak w temacie, 3-4. Powinien mieć LPG ze względu na koszty paliwa.

Przeglądam OLX i Otomoto korzystając z takich parametrów wyszukiwania:

http://olx.pl/motoryzacja/samochody/kat ... dist%5D=10

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Znajdzie się coś wartego uwagi? Na co powinienem zwracać uwagę?

Dzięki za pomoc!
OrionFS
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

10 Sie 2016, 11:40

Zobacz na te:
[link do oferty na Allegro wygasł] tylko, że to chyba handlarz, gdyż ma jeszcze taką Astrę na sprzedaż z LPG:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] tylko coś dużo wyświetleń :/
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Sie 2016, 11:43

Dzięki za propozycje Krzychu. Przypomniało mi się jedno pytanie; unika się aut sprowadzanych z zagranicy, czy nie ma takiej ogólnej zasady?
OrionFS
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

10 Sie 2016, 11:47

OrionFS napisał(a):unika się aut sprowadzanych z zagranicy, czy nie ma takiej ogólnej zasady?

Tak lepiej unikać aut świeżo sprowadzonych zza granicy bo te co już są zarejestrowane i jeżdżą u kogoś parę lat to można się nimi zainteresować ;)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Sie 2016, 12:18

golf 3 1.6 +gaz ;)
Bialy10
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Accord
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

10 Sie 2016, 16:27

Wrzucałem wcześniej w innym temacie;
[link do oferty na Olx wygasł] - masz pod nosem tylko ten stary gaz..
[link do oferty na Olx wygasł]

Z innych ofert:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - też stary gaz..
[link do oferty na Olx wygasł] - pierwsza ręka od nowości.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Octavia Scout 2.0 FSI - dane techniczne
    Skoda Octavia Scout powstała na bazie modelu Octavia kombi ktora wyposaźona była w napęd 4x4. Wersja Scout miała inny styl i większe umiejętności do jazdy w terenie. Odpowiednio przygotowane nadwozie pozwoliło na uzyskanie ...
    Odcinkowe pomiary prędkości
    Odcinkowe pomiary prędkości to technika pomiaru prędkości pojazdów, która polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń pomiarowych umieszczonych na drodze w określonych miejscach (tzw. odcinkach). Urządzenia ...

11 Sie 2016, 18:21

Dzięki za propozycje Barol. Zainteresowała mnie Ibiza - dopytam sprzedawcę o ważność gazu i wyposażenie i być może się z nim umówię.

Macie może jeszcze jakieś typy?
OrionFS
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

12 Sie 2016, 16:32

Przepraszam za double post - dziś pojawił się na Otomoto/Allegro taki oto Lanos:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Czy wg. Was warto się nim interesować?
OrionFS
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

12 Sie 2016, 22:59

Obejrzeć nie zaszkodzi bo nie wygląda źle ;)
[link do oferty na Olx wygasł] czarne blachy to na plus ale minus to handlarz
[link do oferty na Olx wygasł] fajny golfik
[link do oferty na Olx wygasł]
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Sie 2016, 23:13

Astra z mojego byłego miejsca pracy :mrgreen:
Porębę omijaj szerokim łukiem, duże natężenie cwaniaków na km kwadratowy :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Sie 2016, 23:27

mike napisał(a):Astra z mojego byłego miejsca pracy :mrgreen:

Dobra już wiem, że na 100% nie warto go nawet oglądać a szkoda, bo blacha całkiem ładnie się prezentuje :( Ale ten handlarz jak i inni handlarze to cwaniaki jakich mało
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Sie 2016, 11:30

Co prawda słaby motor ale samo auto wydaje się być dobrze utrzymane.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Sie 2016, 20:09

Dzięki za więcej propozycji! W obecnej chwili dopytuję się o tego Lanosa z posta Krzycha: [link do oferty na Olx wygasł] (poprzedni niestety już sprzedany)

Zapomniałem na początku napisać, że naprawdę wolałbym żeby auto miało wspomaganie.


Dziś pojawił się też Lanos SX: za 3900: [link do oferty na Olx wygasł]
Do Sosnowca mam dużo bliżej niż do Bielska-Białej, więc mógłbym się zainteresować. Według Was jest ciekawy?
(JUŻ NIEWAŻNE - zadzwoniłem i jest już sprzedany...)


Jeszcze mam pytanie. Jak bardzo droższy jest silnik 1.6 16V w porównaniu z 1.5 i 1.4, przy kupnie ubezpieczenia jak i eksploatacji?

I ostatnia sprawa - w internecie często widzę że ludzie naśmiewają się z niektórych konkretnych typów samochodów, np. Passat w TDI, Golf czy właśnie Lanos. Dlaczego Lanos ma taką "reputację"? Często się psuje, czy coś innego? Skoro go polecacie to jestem pewien że nie jest zły, dlatego nie rozumiem prześmiewek niektórych trolli. Może to dlatego że jest zwyczajnie popularny?

Dzięki za odpowiedzi!
Ostatnio edytowany przez OrionFS, 14 Sie 2016, 20:22, edytowano w sumie 1 raz
OrionFS
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

14 Sie 2016, 20:22

Kurcze. Dramat te ceny lanosów:D W tych pieniądzach przyzwoicie jeżdżącą Leganzę można kupić.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

14 Sie 2016, 20:49

OrionFS napisał(a):Dziś pojawił się też Lanos SX: za 3900: [link do oferty na Olx wygasł] ... h3ejf.html

Wydaje się przyzwoity. Żaden silnik w Lanosie nie jest bezkolizyjny, więc nie wiem skąd on wziął to że 1.6 jest bezkolizyjny.
OrionFS napisał(a):Jeszcze mam pytanie. Jak bardzo droższy jest silnik 1.6 16V w porównaniu z 1.5 i 1.4, przy kupnie ubezpieczenia jak i eksploatacji?

Przez prawie 2 lata miałem Lanosa z 1.5 8v 86KM, od niedawna mam Nubirę 1.6 16v 106 KM (to jest ten sam silnik co w tym Lanosie).
Jeśli chodzi o ceny części do Lanosa 1.5 8v, to wypiszę ci parę rzeczy. Od razu mówię że wkładałem części z górnej półki.
Kompletny rozrząd (Pasek Contitech, pompa wody i napinacz HEPU) 300zł + robocizna 150zł
Świece zapłonowe DENSO 43,60zł
Przewody zapłonowe JANMOR PROLINE 54zł
Olej Valvoline MaxLife 10W-40 4l + filtr załóżmy 80zł
Jeśli chodzi o zawieszenie to wymieniałem tylko 2 sprężyny, to płaciłem po 80zł za sztukę + robocizna
Hamulce wymieniłem przednie tarcze + klocki, kupiłem Koreańskie za 130zł komplet, wymieniłem samemu :yes: Komplet ATE okolice 250zł.
To chyba tyle.
W Nubirze z 1.6 naprawy będą droższe. Bo jednak są dwa wałki rozrządu, zamiast jednego i 16 zaworów zamiast 8.
W 1.6 lubiały padać UPG i koszt zrobienia to ~800zł. U mnie jest sucho, więc mam nadzieję że nie będę musiał robić :D 1.6 pali więcej, ale w samochodzie z gazem nie patrzyłbym na spalanie. Mi Lanos 1.5 8v jak jeździłem delikatnie do 110/120km/h na trasie to palił koło 8l gazu. Jak jeździłem po 140/160km/h palił około 10l gazu, to i tak jest mało przy tych cenach gazu ;) Nie licz na to że 1.6 będzie ci palił mniej niż 10l gazu :)
Nawet w Nubirze Sedan 1.6 106KM robi robotę. Katalogowo 11s do 100km/h i prędkość maksymalna 185km/h. Zdrowe 1.6 w Lanosie musi dopiero fajnie jechać. Ja w Nubirze mimo że to 16v to 2500obr/min i już mogę wyprzedzać bez redukcji :D 1.5 8v 86KM w Lanosie jechał znacznie gorzej :no:
Jeśli chodzi o OC to wejdź na Rankomat.pl i sobie oblicz. Ale czy to będzie 1.4 czy 1.5 czy 1.6 to nie będzie różnicy, bo od 1.4 do 1.6 jest ten sam przedział cenowy.
GorącyMarian zakup okazyjnej Leganzy to proszenie się o kłopoty :roll:
Zobacz ile kosztują np. tarcze kotownicze, już nie wspomnę o dziadowskim silniku 2.0, w którym panewki sypią się szybciej niż progi w Matizie, a porządne zrobienie tego silnika przekracza wartość auta :roll: Pomyśl zanim coś napiszesz :?
Piotrekcy
Początkujący
 
Posty: 84
Zdjęcia: 0
Auto: Ford Focus mk1 FL/Nubira z LPG
Silnik: 1.4 75KM/1.6 106KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna