Auto do 10 000 zł

18 Sie 2017, 12:19

Cześć. W grudniu, kiedy już prawdopodobnie uzbieram taką kwotę, zamierzam zakupić swoje własne auto. Obecnym Mietkiem jezdze już równo 2 lata, jest na ojca, więc zniżek brak. Do sierpnia robiłem nim w miesiącu 8km dziennie(do szkoły, od lipca do pracy) + w weekendy ok. 250 km. Czyli na miesiąc z 400km.
Dziewczyny już nie mam, ale od października zaczną się dojazdy na studia (50km w obie strony, 3x w tygodniu co jakiś czas) i praca 4 km od domu.
Już około 2 tygodnie przeglądam i czytam fora internetowe i OLX i póki co to moje typy:
Seat Ibiza III 1,2(na łańcuszku, ale 3 cylindry ...)
BMW E36 (wiadomo - BMW)
Fiat Stilo (coś odkrytego ostatnio i taniego oraz fajnego, ale nie wiem nic o nim czy warto. Kupic szybciej, pojeździć, zbierać na lepsze i sprzedać ?)
Ford Mondeo(na krawędzi 10k)
Opel Astra G (podobno dobrze się spisuje)
Lista w kolejności chęci kupna. Buma to marzenie młodego chłopaka, szczególnie po braku wygody w Mietku. Nie mam ciężkiej nogi, więc auto nie będzie katowane. Silnik najlepiej mimo wszystko benzyna w kilkunastoletnich autach. Spalania nic w a160 nie przebije to zbytnio się nie liczy :p
Województwo: pomorskie (Czluchow, tereny ostatnich nawalnic)
Mam nadzieję,że wszystko opisałem, jeśli nie to od razu dopowiem. Także proszę o porady- co brać i na co zwrócić uwagę.
Antarhei
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 25 08 2015
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Mercedes-Benz A160
Silnik: 1,6 103KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Sie 2017, 18:47

Nie za szybko te poszukiwania? Do grudnia oferty poznikają. Stilo jest odradzane ze względu na problemu z elektryką.
taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Sie 2017, 20:01

Nie chodzi o oferty, tylko opinie :) Czy dobrze myślę.

Poczytałem o Stilo i jedyne co to raz na rok żarówki i błędy , ale to ewentualnie jechać do mechanika obok o skasowanie błędów(jak w Mercedesie a160 co jeżdżę) albo chodzi o zbyt slaby akumulator. Doczytałem,że rdza nie łapie, ale trzeba coś z podstawą akumulatora uważać. Coś jeszcze na minus jest w tym aucie?
Dziś jeszcze odkryłem Toyota Corolla E12. Bardzo fajne auto z wyglądu, niby polecane nawet tutaj, ale nie wiem na co zwrócić uwagę. No i jest to budżet osiągalny dopiero w listopadzie
Antarhei
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 25 08 2015
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Mercedes-Benz A160
Silnik: 1,6 103KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Sie 2017, 20:21

Corolla e12
Honda Accord
Civic VII
Peugeot 206
Astra G

To auta najbardziej polecane do 10 tyś i przy takich bym pozostał. Stilo to problemy elektryczne a BMW to większe koszta serwisów od reszty. A jako że nie masz zniżek to proponował bym Ci wziąć coś z małym silnikiem napisać na współwłaściciela z ojcem żeby zniżki zbierać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Sie 2017, 20:42

Antarhei napisał(a):Seat Ibiza III 1,2(na łańcuszku, ale 3 cylindry ...)
łańcuszek łańcuszkiem, ale ten silnik po 150-200k jest do wyrzucenia

No i z całym szacunkiem - gdzie Ibiza a gdzie e36, gdzie porównujesz auta różniące się o dwie klasy :o
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Sie 2017, 21:34

Tata jako Współwłaściciel obowiązkowo. Ta Corolla E12 wpadła mi w oko. Resztę oprócz Astra G odrzuciłem. Tylko teraz na co patrzec?

Z racji tego,że to są inne auta. BMW to marzenie młodych. Jeździłem E46, seria 3(kombi,2010 r), seria 5(sedan, 2010r.) I są genialne.
Ibiza to auto dla studenta, dlatego wrzucona. Jechałem 2002 i tak trochę jak w golf 4 lub Fordzie Ka
Antarhei
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 25 08 2015
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Mercedes-Benz A160
Silnik: 1,6 103KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa
    Legendarny klub warszawski – Legia Warszawa otrzymał luksusowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Travego. Piłkarzom został on po raz pierwszy zaprezentowany 28 stycznia rano, odbierając na lotnisku legionistów ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

19 Sie 2017, 21:56

Antarhei napisał(a):seria 3(kombi,2010 r), seria 5(sedan, 2010r.) I są genialne.
są daleko poza twoim zasięgiem. Peugeot 206 też będzie bardzo dobrą opcją dla Ciebie. Skupiając się tylko na jednym modelu ciężko będzie coś znaleźć.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4