Auto do 12-13k.. E39

27 Maj 2018, 12:10

Witam. Niedługo stanę przed wyborem "nowego" auta. Budżet taki jak w temacie. Najbardziej zalezy mi jednak na tym czy waszym zdaniem e39 przedlift to jeszcze fajny samochód? Otóż jesli bym kupowal to od znajomego, pewny, zadbany egzemplarz. Trochę o nim:
Kolor beżowy ( i tu ostatnio widziac czarnego przedlifta nawet bym sie nie zastanawial bo duzo lepiej wygląda), lpg założone 8 miesięcy temu (oczywiście sekwencja), skóry czarne, 523i (170km), sedan, 99r. To takie ogólne informacje. W tym budżecie kupi się np młodszą mazde 6 lub mondeo mk3. Bardzo lubię Bmw a szczególnie e39 i czy jest auto które w tych pieniądzach jest je w stanie zastąpić? Audi odrzucam bo po prostu nie przepadam. Proszę mi takze nie odradzac e39 ze względu na koszty eksploatacji ktore oczywiście będą większe niz w dwoch wyzej wymienionych autach ponieważ z tym sobie poradzę. Na plus za e39 moim zdaniem przedewszystkim latwo o mocny silnik i tyl napędzik. Obecnie jeżdżę civicem vi. Dzięki i pozdrawiam.
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

27 Maj 2018, 12:31

Jeśli jest to egzemplarz bezwypadkowy i nie jest zaniedbany to warto. Sama instalacja gazowa do R6 to 3,5-4 tys. złotych.
Ani Mondeo ani Mazda nie zaoferują takich doznań jak BMW. Sprawdź dobrze przed zakupem co jest do zrobienia (auto ma 19 lat, więc na pewno coś tam wyjdzie).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Maj 2018, 12:36

Oczywiście, auto do rodzinnego mechanika na dokładne sprawdzenie przed zakupem. Jeśli będzie warto to biorę a jesli to raczej nie będę szukac e39 bo bym szukał chyba miesiącami jakiejs fajnej. A tak swoją drogą.. Dokladna cena to 13k, czyz trochę nie za duzo? Chyba ze broni się tym LPG :)
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

27 Maj 2018, 14:37

Cena nie jest niska, ale na allegro są droższe np.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Maj 2018, 17:16

Ossy ale co to za różnica czy 12 czy 15k przy bmw e39 to nie jest corsa 1,2 gdzie za 3k kupisz dwie następne sztuki. Przy bmw skupiłbym się na stanie auta, frajdzie z jazdy a nie oszczędnościach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Maj 2018, 17:51

Kolega pytał czy 13 tysięcy to dużo za E39 z 99 roku, to podrzuciłem mu ogłoszenie, żeby pokazać, że chodzą nawet drożej. Jeśli ta od kolegi będzie w ok stanie to warto. :ok:
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna Wielkanoc na drogach
    Święta wielkanocne to czas, gdy wiele osób podróżuje do swoich rodzin. Z powodu większego natężenia ruchu i niebezpiecznych zachowań innych kierowców nie wszyscy docierają do domu. W minionym roku w tym ...
    Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...