Auto do 20000 tys zł wraz z pakietem startowym i opłatami

11 Sty 2020, 13:31

Normalnie jak Pionuś, napisz wszystko klarownie, podeprzyj się danymi technicznymi to nie zrozumie i będzie twierdził, że 170 konne auto o prawie 2x wiekszym momencie nie jest szybsze od 110 konnego.

Skoro rozmawiamy o dwulitrowym tdi na pompie to dlaczego mam go porównać do 3.0 na CR?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Sty 2020, 14:18

Invi napisał(a):Skoro rozmawiamy o dwulitrowym tdi na pompie to dlaczego mam go porównać do 3.0 na CR?

Nie - rozmawiamy o starym aucie z lat 90 i porównujesz go do nowoczesnego samochodu nafaszerowanego elektroniką z większym silnikiem i zdecydowanie innymi podzespołami
A tak w ogóle to nie wiem czemu chcesz za innych decydować co mają kupować, auto X jest ok a Y złe bo to, bo tamto
Koncerty muzyki klasycznej są ok ale rockowe już odpadają bo ja takiej muzyki nie słucham
Każdy ma wolny wybór, więc Ty możesz jeździć oplem ktoś inny Renault, inny Volkswagenem a inny Toyotą.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Sty 2020, 14:52

Bartolekk napisał(a):Nie - rozmawiamy o starym aucie z lat 90 i porównujesz go do nowoczesnego samochodu nafaszerowanego elektroniką z większym silnikiem i zdecydowanie innymi podzespołami


Porównałem do vectry c to się nie odniosłeś a zacząłeś czepiać insigni.
Możesz sobie szukać porównań cen do alfy 156, 406, 307, volvo s/v40, miały silniki na CR i są z tych samych czasów
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Sty 2020, 14:56

Bartolekk napisał(a):Każdy ma wolny wybór, więc Ty możesz jeździć oplem ktoś inny Renault, inny Volkswagenem a inny Toyotą.

Tylko można przedstawić suche fakty bo ktoś może się nie znać. Najgorzej jak fakty przedstawia osoba która nie ma bladego pojęcia o czym pisze a jej wiedza to zlepek niusufff z netu (i to bez wiki bo to zbyt skomplikowanye) i prasy...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Sty 2020, 15:20

szybki napisał(a):Tylko można przedstawić suche fakty bo ktoś może się nie znać.

Ale o jakich faktach mówisz? to że jakieś Audi pewnie po "tjuningu" z internetów lub z jakimś innym problemem kopci tzn że każde kopci?
Jechałem ostatnio za Mondeo 3 generacji który miał na taśmy zderzak przyklejony i co mam uważasz że każde jest w takim stanie?

1,9 tdi stare klekocze tak jak telewizor kineskopowy nie ma obrazu Full HD? no to chyba każdy wie czy niekoniecznie?
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Sty 2020, 16:45

Bartolekk napisał(a):udi pewnie po "tjuningu" z internetów lub z jakimś innym problemem kopci tzn że każde kopci?
Jechałem ostatnio za Mondeo 3 generacji który miał na taśmy zderzak przyklejony i co mam uważasz że każde jest w takim stanie?


A powiedz mi jak ktoś ma golfa 5 2,0tsi i mu się nie zepsuł to znaczy że golfy 5 2,0 tsi się nie psują?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niezidentyfikowany przycisk w samochodach marki Toyota
    Do czego służy przycisk (o ile to przycisk) widoczny na załączonym zdjęciu w samochodach marki Toyota. Nie ma raczej znaczenia czy jest to hybryda czy też zwykła benzyna. Jedne po prostu go mają a inne nie. Przejrzałem instrukcję ...
    Pierwszy hybrydowy SUV na świecie
    22 marca 2005 roku debiutowała Toyota Harrier Hybrid, poza Japonią znana jako Lexus RX 400h – pierwszy na świecie seryjnie produkowany SUV z napędem hybrydowym. W ciągu zaledwie kilku dni amerykańscy dealerzy zebrali ...

12 Sty 2020, 20:21

Panowie nie chce przerywać dyskusji ale możne zróbcie to na pw? ;).


No i fakt przemyślałem sprawę i te części jednak sa za drogie do audi wiec odpada a co do aut z początku to podoba mi sie ta Astra i Kia. Wcześniej miałem volkswagen'a polo 1,4 i auto w sumie ok ale brakowało mi tej mocy w silniku dlatego teraz wole 1.6 ale najlepsza w nim byla wielkość bo nieduże 5 drzwiowe wszędzie można bylo wjechać i sie zmieścić i dlatego teraz chciałbym cos posobnego wielkością ale o większej mocy.
Nowy112
Nowicjusz
 
Posty: 11

13 Sty 2020, 10:37

Nowy112 napisał(a):Wcześniej miałem volkswagen'a polo 1,4 i auto w sumie ok ale brakowało mi tej mocy w silniku dlatego teraz wole 1.6 ale najlepsza w nim byla wielkość bo nieduże 5 drzwiowe wszędzie można bylo wjechać i sie zmieścić i dlatego teraz chciałbym cos posobnego wielkością ale o większej mocy.


W takim razie popatrz na Astrę 1.8, Focusa 2.0, Ceeda i i 30 1.6/2.0, Golfa/Leona 1.6.

Pamiętaj, że te auta są cięższe od Polo i 1.6 w nich nie będzie dużo szybsze od 1.4 w małej budzie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

22 Sty 2020, 23:49

Dziś pojeździłem trochę audi A6 kumpla z silnikiem 1,8 t z LPG i naprawdę jestem pod wrażeniem jak fajnie się jedzi więc teraz ostatecznie szukam auta z segmentu D i silnikiem 1,8 najlepiej w gazie. Tylko nie wiem czy w innych będzie ten sam komfort jazdy jak właśnie w tym audi.
Nowy112
Nowicjusz
 
Posty: 11

27 Sty 2020, 00:52

Ktos coś poleca?
Nowy112
Nowicjusz
 
Posty: 11

03 Lut 2020, 23:07

Zrobiłem rozeznanie i znalazłem 3 opcje.
Opel Vectra C, Skoda Octavia ii albo Citroën C5
Który z nich mi długo posłuży i nie będzie się psuł oraz nada się do założenia instalacji gazowej?
Nowy112
Nowicjusz
 
Posty: 11

03 Lut 2020, 23:39

Nowy112 napisał(a):Który z nich mi długo posłuży i nie będzie się psuł
ten w najlepszym stanie :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Lut 2020, 23:03

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wiec którym z tych warto sie zainteresować? Bo podobno auta z salonu polskiego sa w wyżej.
Nowy112
Nowicjusz
 
Posty: 11

06 Lut 2020, 16:37

W sumie oprócz pierwszego (odpychają mnie ogłoszenia nie zawierające nawet podstawowych danych technicznych) wszystkie ok.

W trzecim urzekło mnie jedno zdanie :mrgreen:
wersja OPC Line elegance easytronic.
gdzie wypisano wszystko co dostępne w Oplu (Easytronic to zautomatyzowana skrzynia biegów, montowana w mniejszych modelach marki)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Lut 2020, 19:59

Dzięki to teraz pozostaje podzwonić i sie dopytać. Chociaż ten z przebiegiem prawie 300 tys odpada.
Nowy112
Nowicjusz
 
Posty: 11