Auto do 30tyś do miasta, benzyna

07 Maj 2017, 16:27

Witam

Szukam samochodu do 30tyś. Jestem z Krakowa.
W związku z przebiegiem około 5tyś rocznie w mieście szukam benzyny.

Najlepiej hatchback, liftback albo sedan, 4/5 drzwiowe. Na pewno nie kombi.
Koloru srebrnego (mniej się grzeje w lecie), żadnych czarnych czy ciemnych. Rocznik 2010 i młodszy.
Auto chciałbym nabyć w najbliższych trzech miesiącach.

Wcześniej jeździłem przez 6 lat Astrą G 1.7 cdti 80km 2007r. Trochę twardy ale dało się przyzwyczaić. Był to diesel ponieważ miałem to auto po ojcu który jeździł 40km do pracy. Przyspieszenie było idealne od dołu, rozpędzenie do 80km/h mnie zadowalało. Wiem, że w benzynie bez turbo tego nie doświadczę chociaż nie wiem jak gorzej może być. Koszty napraw żeby były cenowo podobne do astry g. Chciałbym tym samochodem jeździć kilka lat.

Myślałem nad Astrą H 1.6 115km ale znowu czytałem, że to muł. Nie wiem jak będzie z Hyundaiem i30 1.6 126km po lifcie.
Renault Megane 3 (nie wiem czy pakować się w ten samochód)

Samochodu również okazyjnie (posiada własny) będzie używać siostra z dwójką dzieci ale bez dużego bagażu (do przedszkola).

Kilka propozycji: Astra H, Hyundai i30 1.6 126km, Renault Megane III.
- [link do oferty na Allegro wygasł]

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
(wiem, że szary ale mały jest wybór, może z czasem coś się pojawi z tym silnikiem)

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
(taka fura za taką cenę?)

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

07 Maj 2017, 17:02

Astra 1,6 muł? Zależy jakie kto ma wymagania. Astra 1,4 to może i jakoś dynamiką nie grzeszy, ale 1,6 już radzi sobie całkiem nieźle nawet na drogach międzymiastowych. Przełożenia są dosyć krótko zestopniowane, co się przekłada na dynamikę.

Między i30 i Astrą wielkiej różnicy nie będzie. Moment i masę mają niemalże te same, jedynie Hyundai ma go nieco wyżej, stąd jego moc (parametr wyliczony) jest większy.

Myślę, że tutaj bardziej od modelu ma znaczenie to, w jakim stanie jest konkretny egzemplarz i na tym bym się bardziej skupił.

ASTRA:
zderzak przedni coś nie tak siedzi na bokach. Może to po stłuczce, więc do sprawdzenia. Poza tym masz w niej skórzaną kierę ze sterowaniem radia i komputera pokładowego i tempomat, który był standardem w Oplu z tym silnikiem.

HYUNDAI i30 (Podgórze):
Z tym średnim spalaniem, to właściciela poniosło. Na trasie, przy bardzo spokojnej jeździe, to tak, ale na pewno nie średnio. Fajnie, że serwisowany w ASO - żądać oczywiście potwierdzenia. Szkoda, że podstawowa wersja z plastikową kierownicą.

HYUNDAI i30 (Czyżyny):
Podobnie, jak powyżej - ze zdjęć nie ma co się czepić, ale chyba prawy błotnik jest lekko pogięty (chyba, że mi się zdaje). Tylni zderzak też jakieś tam chyba przecierki ma. Plus za czujniki cofania, to się przydaje nawet wprawnym kierowcom. Skórzana kierownica, choć lekko wyślizgana (jednak w przypadku Koreańczyków szybciej się zużywa, więc ten typ tak ma).

MEGANE 1,6:
Bardzo ładne, ale przebieg proponowałbym sprawdzić. Skoro auto przyjechało z Niemiec, to powinien być w dokumentach ostatnio zrobiony przegląd (TUV). W nim znajdziesz jakie auto miało przebieg i będziesz mógł porównać z tym, co pokazuje dzisiaj. Nie ma dokumentacji - to pierwsza żółta lampka powinna się Ci w głowie zapalić, żeby być bardziej ostrożnym. Pamiętaj, że sprzedający zaznaczył, że cena + opłaty.

MEGANE 1,2T:
Fajny silnik (190Nm), bo z turbo - do miasta będzie zapewniało fajną dynamikę. Serwisowany, więc też dobrze. Wizualnie nie wzbudza zastrzeżeń na pierwszy rzut oka (przedni zderzak zastanawia...). Na żywo będziesz więcej widział. Dwie strefy klimy, skórzana kiera i mieszek skrzyni, tempomat, dobre nagłośnienie... fajna wersja. Dzięki turbo można jeszcze założyć zawór upustowy i auto będzie przyjemnie puszczało syka po odjęciu gazu, a przy tym odpowietrzy stronę kompresyjną turbo, jak już się całkowicie zamknie przepustnica (zapobieganie wzrostu ciśnienia po odjęciu gazu).
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

08 Maj 2017, 08:18

Taki Seat Leon II ?
Trochę ponad limit ale zobaczymy ile dostanę za astrę g z ubezpieczenia.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

08 Maj 2017, 09:38

Kiepski sinik
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Maj 2017, 09:50

Co raz bardziej mnie przekonuje kupno auta w marimexie. Są tam raczej sprawdzone samochody.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

08 Maj 2017, 11:48

Praktycznie w ciemno możesz brać w Auto-Renoma i El-Mot w Truskolasach
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dacia Duster - historia
    Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...

08 Maj 2017, 17:51

Dorzucę car-mat i autka.pl (to akurat masz na prądniku białym)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Maj 2017, 18:25

Właśnie widzę to lekkie niespasowanie przedniego zderzaka po prawej stronie.
[link do oferty na Allegro wygasł]

Na co zwrócić dokładnie uwagę oprócz tego zarysowania pod lampą.
W sumie to opel, możliwe, że było to tak fabryczne?

Zastanawia mnie jedno, sprzedający kupił samochód w 2016 i sprzedaje po roku?
Przebieg 150tyś to dużo jak na ten silnik?
Ile mógłbym utargować z ceną?
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

10 Maj 2017, 15:51

A w tej aukcji jest się do czego przyczepić?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

10 Maj 2017, 16:28

Zarysowanie pod lampą to nic, bo tak wygląda zwykłe używane auto.
150tys. to nic złego.
I jak coś to cena netto

Też w sumie nie ma co się przyczepić.

Tylko pytanie, czy jest sens wydawać prawie 30k na Astrę H. Nie lepiej pójść w świeższe konstrukcyjnie Renault Megane III, Hyundaia i30, Kię Cee'd czy Fiata Bravo?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Maj 2017, 16:48

Tylko Hyundai i30 mam 7 letnie, a astra h ma tanie części i każdy mechanik mi to zrobi i mam je z 2013 roku.

Hyundai i30 to widzę jedynie stąd
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Renault Megane III nie widzę w małopolsce, tylko jakieś czarne i niebieskie.
Chyba będę musiał na Śląsk jechać po to auto :/
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

10 Maj 2017, 17:06

Tylko i30 ma lepszy silnik 1,6 (nie pali oleju, ma lepsze osiągi przy niższym spalaniu). No i to, nie jst skomplikowane auto, że mechanik nie zrobi. Za 30k będzie 2012r czyli koniec produkcji.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Maj 2017, 17:14

To będę musiał czekać bo obecnie w małopolsce ani jednej, tak samo Renault Megane III.

Jak już bym miał zrezygnować z Astry H to lepszym wyborem byłby Hyundai i30 czy Renault Megane III ?
Patrząc już na dłuższą sprawę.

Renault Megane III 1.6 110km widzę, że ma 6 biegów.
i30 czytałem, że jest miękka w prowadzeniu.
Ostatnio edytowany przez Bartek7, 10 Maj 2017, 17:16, edytowano w sumie 1 raz
Bartek7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 10 01 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Astra J
Silnik: 1.3 CDTI 95km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

10 Maj 2017, 17:16

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Maj 2017, 17:59

A Mazda 3, Honda Civic?
Moja rada - nie nastawiaj się na konkretną markę, tylko jak już wybrałeś, to na kompakta, który nie ma stwierdzonych jakichś wad.
Ktoś pisze, że przebieg nie jest taki ważny ... przez ostatnie 2 lata przeleciałem Mazdą 3 przebieg między 75000km a 101000km bez żadnej awarii ... tylko olej i filtry. Jeśli Ty robisz 5000km rocznie to kupując auto z niskim przebiegiem ryzyko masz praktycznie zerowe ... gdybyś kupił auto np. z przebiegiem 70000km i przez 4 lata dobił do 90000km.
Swego czasu kupiłem 11-letnią Astrę G z przebiegiem 44000km i w 2 lata dobiłem do 70000km, bez żadnej awarii, no bo przy takim przebiegu zużycie elementów jest praktycznie żadne ... dlatego z własnego doświadczenia z używanymi autami z niskim przebiegiem (oczywiście oryginalnymi) polecam Tobie zejść z rocznika, a skupić się bardziej właśnie na przebiegu (no tak, tylko skąd ta pewność w PL?).
A i łatwiej będzie później odsprzedać auto z niskim przebiegiem, gdzie praktycznie w kilka lat nic nie nakulasz.
Z drugiej strony - jak to zawsze w przyrodzie bywa ... coś za coś. Jeżdżąc po mieście pewnie ryzyko większego przebiegu nie jest takie ważne - bo zawsze można pod ręką naprawić, dojechać komunikacją miejską, a wiadomo - cena za auto wówczas niższa. Zależy od Twojego podejścia do ryzyka.
tomekdk