Auto do 30tys, Suv, Sedan

11 Sty 2016, 00:40

Witam,
Poszukuję auta do 30 tys. Zależy mi, żeby auto nie było małe.Rocznie będę robił około 18tys km. Interesują mnie roczniki od 2004 w górę. Diesel albo lpg, spalanie w granicach 15l lpg lub 8 diesla. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Suzuki Grand Vitarą, Toyota Rav4, Kia Sorento, Hyundai Santa Fe II, ale jestem otwarty na inne propozycje. Brałem pod uwagę jeszcze BMW E60 ale 30 tys to chyba za mało na zadbaną 5-tke. Proszę o opinie.
PLJazda
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 07 2008
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: służbowe

11 Sty 2016, 17:16

PLJazda napisał(a):Suzuki Grand Vitarą, Toyota Rav4

Tutaj jest problem z dieslami. Toyota ma lipny, a Suzuki od Renault znany z królowej lawet.
Nie wiem czy 2,0 benzyna w Toyocie nie ma wtrysku bezpośredniego.

PLJazda napisał(a):Kia Sorento, Hyundai Santa Fe II

Są ok ale nie wiem czy wystarczy na ładne Santa Fe drugiej generacji. W sorento niebrałbym diesla z powodu szybko padających turbosprężarek. Wielkościowo odpowiednikami Suzuki i Toyoty są Kia Sportage i Hyundai Tucson (kupisz ładne sztuki)

Jak SUV nie będzie mieć napędu 4x4 to nawet nie bierz tego, bo to bezsensowny zakup.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost rozwija moc 318 KM (o 46 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 740 Nm (w zakresie 1800-2800 obr./min., o 90 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...