Auto do 40-45tys zł.

15 Maj 2016, 20:29

diabeelek napisał(a):ądzicie, że pod względem awaryjności Mercedes i C5 będzie mniej awaryjne niż A4 B8?

Na pewno jeśli chodzi o silniki diesla.
W przypadku automatycznych skrzyń biegów najlepszy będzie Merc.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Maj 2016, 10:55

Słuchając Waszych podpowiedzi zostawiłem do wyboru tylko Citroen C5 oraz Mercedes W204.
Obydwie wersje w sedan i xenony obowiązkowe oraz manual.
Z czym warto szukac tych aut, w szczególności jaki silnik? W Citroenie 2.0HDI ile km? W MB 2.2 CDI ile KM? Na co zwrócić szczególną uwagę. Jakiego przebiegu zacząć się bać, na jakie koszty startowe musiałbym się przygotować? Jak wygląda rozrząd w jednym i drugim aucie? Co ile wymiana i jaki koszt?

Jeszcze mam pytanie odnośnie VW Tiguana...dobre auto? Jaki silnik jest niezawodny czy może to to samo co w A4 B8?
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

16 Maj 2016, 18:15

diabeelek napisał(a):Jeszcze mam pytanie odnośnie VW Tiguana...dobre auto? Jaki silnik jest niezawodny czy może to to samo co w A4 B8?

To samo - w dodatku płacisz za modę i jeszcze za znaczek - zadziwiające jest to jak trzeba dużo wybulić za ten model (tyle co za A4 B8)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Maj 2016, 18:56

Tak naprawdę to mam teraz mega dylemat.
Mercedes 2.2CDI, Citroen C5 III 2.0HDI czy A4 B8 2.0TDI.
A4 podoba mi się najbardziej, ale jak go kupię to będzie miał nalatane z 200kkm a ja chciałbym jeszcze nim zrobić około 100kkm bezawaryjnie.
Następny względem stylistycznym jest Mercedes a na końcu Citroen...
Fakt, że w żadnym z nich nie siedziałem nawet...dlatego każde Wasze za i przeciw dotyczące tych modeli jest dla mnie na wagę złota.
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

16 Maj 2016, 19:25

diabeelek napisał(a):A4 podoba mi się najbardziej, ale jak go kupię to będzie miał nalatane z 200kkm a ja chciałbym jeszcze nim zrobić około 100kkm bezawaryjnie.

wszystkie diesle tyle będą miały - mało tego jak będzie to prawdziwe 200tys. to tylko się cieszyć

Jak masz 3 typy to koniecznie każdy z nich obejrzyj - to dużo Ci wyklaruje.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Maj 2016, 20:13

Jeśli chcesz spokojnie pojeździć 100 tyś km. to lepiej odpuść sobie Audi.
Przejedź się Citroenem i Meśkiem i wybierz to w czym się lepiej czujesz.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...
    Gdy kierowca patrzy, ale nie widzi
    Kierowcy, którzy spowodowali wypadek z udziałem motocyklisty czy rowerzysty, niekiedy tłumaczą, że po prostu nie zauważyli dwukołowego pojazdu. Czy to tylko kiepska wymówka? Okazuje się, że nie zawsze. Jednym ...

17 Maj 2016, 19:27

Jak przejadę się każdym z nich to dam znać i będę prosił o pomoc w wyborze tego konkretnego.
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

18 Maj 2016, 21:30

Na razie udało mi się obejrzeć tylko CItroena C5 i fakt...konkretnie dużo miejsca w środku. Niestety egzemplarz miał przejechane 320tys. km 2.0HDI.
Podejrzewam, że taki silnik jest już na wykończeniu?
A jak z Volvo S40 albo S60? Bezawaryjne te auta?
A może jakiś Lexus IS220?
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

18 Maj 2016, 21:47

diabeelek napisał(a): Lexus IS220
fajne auto, jednak silnik najgorszy z możliwych. Przesadzono z technologią, która po latach jest awaryjna i drenuje portfel właściciela
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Maj 2016, 07:02

diabeelek napisał(a):egzemplarz miał przejechane 320tys. km 2.0HDI.
Podejrzewam, że taki silnik jest już na wykończeniu?
A jak z Volvo S40 albo S60? Bezawaryjne te auta?


A co możesz o tym powiedzieć jw.
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

19 Maj 2016, 08:35

Jesli chodzi o diesel to mialem przyjemnosc jezdzic kilkoma z tych, ktore wymieniles, plus innymi. Zdecydowanie najlepiej przypadla mi do gustu honda accord 2.2. Silnik ten zbiera bardzo pozytywne recenzje, nawet powyzej 200tys km. Do tego bardzo dobry uklad kierowniczy, przestrzenna kabina i bagaznik. Znajomy jezdzi taka wlasnie honda od 5 lat i tylko chwali ten samochod. O ile sie nie myle ma wersje executive, z jasna skora, ktora tez dodaje uroku.
vhv
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 12 05 1989
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Bmw e46
Silnik: 2.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

19 Maj 2016, 19:05

Jechałem każdym modelem a dodatkowo Kia Ceed 1.4 100km.
Kia najnowsza 2014 rocznik ale mocy ten silnik nie ma.
Najbardziej przypadł mi do gustu mercedes.
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat poniższej oferty? Auto serwisowane do dzis w ASO.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Przebieg 317tys.km. Czy taki silnik jeszcze dużo może pojeździć?
Co ile wymienia się tam rozrząd? Jaki to mniej wiecej koszt.
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

20 Maj 2016, 17:01

Czy silnik pojeździ tego nikt Tobie "po obrazkach" nie powie ;) Ja lubię bardzo niskie przebiegi, bo cenię sobie bezpieczeństwo, a samochód - wiadomo - maszyna, im więcej używana, tym większe ryzyko. A na przebieg masz papiery? - np. w Danii dla takich samochodów (ten rocznik, taka klasa) normalne przebiegi to 300 000km - 500 000km.
A powiem Tobie, że miałem kilka samochodów z bardzo niskimi przebiegami, jak np. 11-letnia Astra II z przebiegiem 44 000km, 11-letnia Mazda 323F z przebiegiem 80 000km, obecna - 6-letnia - Mazda 3 z przebiegiem 85 000km, i każdy z nich jeździł "jak nówka". Nawet te 11-latki, nic nie pukało, stukało, prowadzenie wyśmienite, żadnych luzów, itp., i praktycznie bezproblemowe ... dlatego ja wolę trochę starszego, a z mniejszym przebiegiem (cóż za paradoks ;)).
tomekdk
 

20 Maj 2016, 21:38

Ten z poprzedniego linka chyba był kręcony.
Dzisiaj oglądałem i jechałem autem z linku poniżej:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Auto z 2009 roku - skrzynia pracowała idealnie - myślę i słyszałem z opinii, że takie skrzynie są w stanie zrobić sporo kilometrów przy regularnym serwisowaniu,
Wg wydruku z ASO olej w skrzyni wymieniany przy 200tys.km.
Jak go widzicie?
Środek nie zniszczony.
diabeelek
Nowicjusz
 
Posty: 38

20 Maj 2016, 22:09

A patrzyłeś na rynek niemiecki?
[link do mobile.de wygasł]
Najtańsza oferta (354 000km przejechane) + 18,6% akcyzy za silnik powyżej 2.0l i ... handlarz dopłaca do interesu. To gdzie leży haczyk?

A opis sprzedającego ... nie obrażając nikogo ... na poziomie nastolatka, co pewnie też niejako ma swoje odniesienie w podejściu do życia, robienia biznesu, przeprowadzania transakcji.

Ale to "takie tam analizy" na podstawie różnych dostępnych danych, nie, żeby się sprzedający obrażał, czytając to, po prostu tak napisane ogłoszenie - no bo jak je inaczej zinterpretować?

A mierzyłeś je miernikiem grubości lakieru?
tomekdk