Auto do 40-50K - benzyna/ automat - kompakt/sedan/hatch/ ew.kombi

23 Sty 2024, 22:37

Cześć,
Jeżdżę aktualnie Skoda Octavia 1 1.6 LPG 102KW 2008r. i szukam nowego/drugiego auta w rozsądnej cenie do sporadycznej jazdy po mieście i na rodzinne trasy.

Myślę, że zostawię sobie Skodę aby jeździć do pracy (bo pół darmo, stosunkowo mało awaryjny) Natomiast nowe auto będzie głównie dla żony do sporadycznych wypadów po mieście (Warszawa). Auto ma także spełniać funkcję auta rodzinnego na wakacje i wszystkie wspólne wypady dlatego rezygnuję z zakupu małego auta miejskiego i celuję raczej w kompakt/ sedan/ nawet kombi wchodzi w grę.

Lista:
:arrow: benzyna (krótkie trasy)
:arrow: automat (marzenie żony)
:arrow: rocznik 2014 i nowszy + przebieg do 200tys (chcę uniknąć zajechanych aut, wolę dopłacić kilka tys do świeższego auta niż do starszego modelu o wyższym standardzie )
:arrow: kompakt/sedan/hatch/ ew. kombi
:arrow: duży bagażnik na plus
:arrow: priorytety:
niezawodność > ekonomia >dodatkowe wyposażenie > osiągi/dynamika (żeby nie było wolniejsze od Skody) >>> wygląd (naprawdę mało ważne)
:arrow: to ma być stosunkowo tanie w użytkowaniu auto, z silnikiem umożliwiającym pojechanie 2 razy w roku w trasę 400km bez żyłowania. Z dodatków to mile widziany jakiś czujnik parkowania ew. kamerka. Nie chcę dopłacać do mocnych/dynamicznych silników i dobrego wyposażenia/ wysokiego standardu. Nie potrzebuję tego w tym momencie, na volvo jeszcze przyjdzie czas.

Z tego co się orientowałem to przewijały mi się takie propozycje:
Fiat Tipo, Skoda Fabia/Rapid/Octavia, Hyundaii30, Toyota Avensis/Auris,

Nie wiem czemu, ale przeczucie każe mi omijać:
Renault, Peugeot, Citroen, Ford, - jest tutaj coś wartego uwagi?

Będę wdzięczny za polecajkę i tropy, inne propozycje, jakie automaty i silniki są ok/których unikać. O których autach poczytać w necie i na co zwracać uwagę.
nowygracz99
Nowicjusz
 
Posty: 3