Auto do 4000zł pośrednio ekonomia-osiągi

21 Paź 2013, 09:26

Crocodil napisał(a): Po czym poznałeś że ta Nubira z Biskupic miała coś z tyłem?

Bez powiększania zdjęć i wnikania w szczegóły spasowania...Widzisz gdzieś na tylnej klapie znaczki Daewoo i Nubira? No... To po lakierowaniu klapy już ich nie założono,bo pewnie były połamane. :)
Co do tematu Laguna...Wejdź pod moim nickiem w zdjęcia i zobacz tę Lagunę. Ma prawie 300 tys...
Silnik 2,0 ale 8 zaworowy! U mnie nic się nie szwankuje nie licząc drobnostki elektrycznej a mianowicie ,że nie zawsze działa sygnał pozostawionych włączonych świateł po wyjęciu kluczyka... Z Laguną trzeba trafić! Laguna I jest o wiele mniej awaryjna niż II. Poza tym jest jeszcze zrobiona z tych "starych" i nie okrojonych jakościowo przez księgowych materiałów.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2013, 10:41

Kurcze, takie drobiazgi a jak wiele mogą powiedzieć... :) Dzięki jeszcze raz - to naprawdę świetna nauka dla mnie :)
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

21 Paź 2013, 11:00

artur73 napisał(a):To po lakierowaniu klapy już ich nie założono,bo pewnie były połamane.


A o czym świadczy lakierowanie w kilkunastoletnim samochodzie? :roll: O tym, że miało wypadek i tył został zmiażdżony?O tym, że właściciel cofając puknął w słupek?A może o tym, że wyłaziła ruda i trzeba było doprowadzić do ładu?Czy może o tym świadczy, że miał sąsiada który go nie lubił i mu zarysował gwoździem i trzeba było zrobić?
Ludzie, takie samochody ogląda się na miejscu, patrzy od spodu czy ma ślady poważnych napraw blacharskich a nie dywaguje się czy miało lakierowana klapę czy drzwi...Przy wydatku 4 tyś trzeba dobrze się porozglądać i wybrać optymalnie stan blacharski do stanu techniczno-mechanicznego, na ideały w tej kasie nie ma co liczyć, bo trzeba dołożyć by było jedno zero na końcu, a i to czasami żadna gwarancja bo przy 40 tysiach problemy z samochodami zostają te same jak przy tych za 4 tyś...
Kupuj rozważnie, unikaj chwytów i sztuczek, nie daj się nabrać. Nie bądź JELENIEM.
AkuQ
Aktywny
 
Posty: 300
Prawo jazdy: 14 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

21 Paź 2013, 11:08

Ja trochę zejdę z tematu, a co myślicie o sienie? Można już kupić w przystępnych cenach 1.2 z gazem, tylko nie wiem czy gaz i siena się lubią? Proszę o jakieś opinie, bo widziałem całkiem nowsze roczniki typu 2000, właściwie to widziałem większość 98-2001 o ile dobrze zapamiętałem.
P.S: Właśnie miałem już dawno zapytać, a co myślicie o clio 2? Bo coś mi się obiło o uszy, że też można taką w tej cenie dostać.
Pozdrawiam
Z góry przepraszam, że zadaje tyle pytań i dopytuje, ale lepiej wiedzieć więcej niż wpakować się w przysłowiowe <wiadomo o co chodzi> Już teraz wydaje mi się, że jestem dzięki wam bardziej bieglejszy w tych sprawach i jest mniejsza szansa, że wbije się na minę, a przynajmniej tak uważam poniekąd.
btw199
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 15 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Paź 2013, 11:28

AkuQ napisał(a):A o czym świadczy lakierowanie w kilkunastoletnim samochodzie? :roll: O tym, że miało wypadek i tył został zmiażdżony?O tym, że właściciel cofając puknął w słupek?A może o tym, że wyłaziła ruda i trzeba było doprowadzić do ładu?Czy może o tym świadczy, że miał sąsiada który go nie lubił i mu zarysował gwoździem i trzeba było zrobić?
Ludzie, takie samochody ogląda się na miejscu, patrzy od spodu czy ma ślady poważnych napraw blacharskich a nie dywaguje się czy miało lakierowana klapę czy drzwi...Przy wydatku 4 tyś trzeba dobrze się porozglądać i wybrać optymalnie stan blacharski do stanu techniczno-mechanicznego, na ideały w tej kasie nie ma co liczyć, bo trzeba dołożyć by było jedno zero na końcu, a i to czasami żadna gwarancja bo przy 40 tysiach problemy z samochodami zostają te same jak przy tych za 4 tyś...

Wiadomo, że bez dokładniejszych oględzin jest to tylko dywagowanie i zapewne także dlatego artur73 nie skreślił zupełnie tego auta :) Równie dobrze mogło być tak jak piszesz - powstało lekkie uszkodzenie lakieru, które dbający właściciel postanowił naprawić :) Może komuś zwyczajnie się te znaczki "spodobały" więc je przygarnął :D

Na pewno jest to coś co powinno zwrócić uwagę kupującego (czyli moją ;) ) i co należałoby dalej wybadać (przy oględzinach, rozmowie z właścicielem, itd.).
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

21 Paź 2013, 13:04

AkuQ napisał(a):A o czym świadczy lakierowanie w kilkunastoletnim samochodzie? :roll: O tym, że miało wypadek i tył został zmiażdżony?

Spokojnie AkuQ... :) Czytałeś co niej napisałem wcześniej???

"Ta z Biskupic nieco zmęczona jak na 202 tys i tył pokolizyjny. Nie dyskwalifikuje to auta jeśli wszystko jest w niej sprawne."

Poza tym skoro mówisz,że ktoś miał rysę na klapie ,to nie mógł przykleić już znaczków? Znaczków nie ma bo się połamały. Inaczej z powrotem trafiłyby na klapę. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2013, 13:10

btw199 napisał(a):Z góry przepraszam, że zadaje tyle pytań i dopytuje

Niepotrzebnie! :D
Od czego jest nasze forum? Chyba właśnie po to! :)
Clio II to niezłe rozwiązanie. Jest przestronne w środku i proste w budowie. Warto szukać najprostszych silników w benzynie. Wtedy jest trwałe. Co do lpg,to zarówno Sieny i Clio II nie wykazują żadnych niechęci do przyjmowania instalacji i pracy na lpg. :)
Ogólnie oba auta to nie Lexusy ale nie takich tutaj poszukujecie. :)
Powtarzam,że kluczem do zadowolenia z auta jest znalezienie zadbanego egzemplarza i znaczek na masce jest na pewno ważny w tym przypadku ale nie najważniejszy. Tyczy się to aut za 3k,13k czy 23k...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2013, 13:18

W takim razie dzięki po raz setny chyba :D, w sumie to przez sienę miałem na myśli silniki, bo rozumiem, ze nie ważna blacha, ale dzięki za dogłębne tłumaczenie na pewno to nie pójdzie w las :). Nie pozostaje mi nic jak zacznę teraz dzwonić i pytać się dokładnie co i jak, jeśli coś mi się spodoba.
Pozdrawiam
btw199
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 15 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Paź 2013, 13:32

Czekamy z niecierpliwością na więcej pytań :D
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

21 Paź 2013, 13:40

I kolejna fajna Nubira z Poznania: [link do Tablica wygasł]. Do tego w moim najukochańszym kolorze... Rodzice mieli wiśniowego malucha i tak mi jakoś zostało :D

Hmm... Może bardziej ogólne pytanie. Sam jak widać jestem laikiem jeśli chodzi o samochody i nie mam tutaj niestety żadnego znajomego bardziej ogarniętego w temacie. Czy przy zakupie w takiej cenie warto poszukać jakiegoś mechanika, który zgodziłby się za opłatą wybrać razem ze mną na oględziny? To że na pewno trzeba zabrać kogoś kto będzie spokojniejszy i rozsądniejszy, już wiem :) A może lepiej mimo wszystko przed zakupem zabrać auto do jakiegoś warsztatu na przegląd (o ile właściciel się zgodzi)?
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

21 Paź 2013, 14:18

Jeśli właściciel nie zgadza się na oględziny w "twoim" warsztacie,to odpuszczasz to auto bo sprzedający ma coś do ukrycia. Należy tak zrobić nawet jak auto na pozór wydaje się ładne. Jeśli sprzedającemu zależy zaś na sprzedaży i nie mataczy z autem,to dlaczego miałby nie podjechać do twojego mechanika skoro to te same miasto ?
Oglądać auto trzeba w więcej osób. Kupujący z zasady przymyka oczy (czytaj napala się) na wady auta,tym bardziej kiedy nie ma doświadczenia. :) Niestety 2 tygodnie po kupnie mankamenty zacznie już zauważać... Chłodne podejście do kupna przez brata,znajomego czy kolegę może wydajnie pomóc Tobie (sprowadzić na ziemię) i uchronić przed popełnieniem błędu. :roll:
Nubira z linku jak najbardziej warta zainteresowania,oględzin i jazdy próbnej. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Paź 2013, 21:17

Co myślicie o tych egzemplarzach?:
[link do Gumtree wygasł]
[link do Tablica wygasł] - tutaj już się spóźniłem...
btw199
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 15 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Paź 2013, 21:19

Ta biała warta zainteresowania :!:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Paź 2013, 07:42

[link do Tablica wygasł] - znalazłem jeszcze jeden ciekawy egzemplarz, a że mam bliżej to chyba d niego zacznę oglądanie, 1 wł. czarne blachy :)
btw199
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 15 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Paź 2013, 07:45

Ta czerwona odpuść. 1.4 w Astrze ledwo się toczy
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra