Auto do 4000zł pośrednio ekonomia-osiągi

26 Paź 2013, 08:22

kon146 napisał(a):Ta czerwona odpuść. 1.4 w Astrze ledwo się toczy

Dokładnie, potwierdzam. 1.4 nie jedzie. Szukaj 1.6 75KM, najlepszy do normalnej jazdy.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

26 Paź 2013, 13:40

Jadę obejrzeć ten biały, a teraz mam do was pytanie z innej beczki, gdyż nie mogę znaleźć informacji o tym. Czy jest możliwość, aby współwłaściciel posiadał 1 dowód rejestracyjny, a 2 współwłaściciel 2 duplikat? Chodzi o to, żeby nie trzeba było za każdym razem oddawać sobie dokumentów, a zostawianie ich w samochodzie to też nie jest dobry pomysł, istnieje taka możliwość? Znajomy właśnie będzie miał taką potrzebę i pytał się mnie, a powiem szczerze, że jestem zielony w tej sprawie.
Pozdrawiam
btw199
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 15 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Paź 2013, 16:44

I w obu dowodach są przeglądy wbijane..? Bzdura. Jeden powinni zdać. Łamią przepisy. Każdy z nas może zgłosić że zgubił dowód i wyrobi drugi... Wtedy zgodnie z prawem ten pierwszy uznany za utracony jest nieważny.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Paź 2013, 18:19

Nie, on się tylko mnie pytał spokojnie, czyli rozumiem, że to niemożliwe. W sumie racja z tym przeglądem, nie pomyślałem od razu.
btw199
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 15 05 2013
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Thalia
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

09 Lis 2013, 19:18

Witam. To będzie długa i nieciekawa historia. :) Mój tato ostatnio zamienił Golfa MkII 1.6TD na rzecz czegoś większego w sedanie. Ja sam również mam Gofera MkII, tyle z silnikiem benzywnowym+LPG , jest w całkiem niezłym stanie, ale to silnik 1.6 PN, z nieco problematycznym gaźnikiem, który sprawia, że obroty coraz bardziej falują, ponadto niebawem kończy mi się ważność certyfikatu na butlę gazową i szykują się wydatki. Ostatnio pomyślałem więc, że może warto pomyśleć o sprzedaży obu Golfów i za te pieniądze poszukać czegoś innego, pewnie można byłoby liczyć na nieco ponad 4000zł. Wiem, że pomysł jest raczej kiepski, ale pokusa jest. Chciałoby się pojeździć czymś bardziej nowożytnym, choć wiadomo, że temat jest trudny. Interesowałoby mnie auto z silnikiem benzynowym+LPG. Trudno tutaj opowiadać o innych wymaganiach, wszak liczy się stan a nie marka. Sporo myślałem o Renault Laguna I, wiele dobrego o nim słyszałem. Sądzicie, że warto się porywać na coś takiego?
janusz91ff
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 11 01 2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: VW Golf MkII
Silnik: 1.6 PN
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

09 Lis 2013, 21:15

Witam

dołącze się do tematu własnei szukam auta do ok 4 tyś max .Interesuje mnie najtańszy jeżdzące auto zero szpanowania itp ekonomiczne oczywiście w jezdzie .Przeanalizowałem trochę internet i widzę że za niewielkie pieniądze idzie doastać daewo matiz autko bardzo mi się podoba stosunek roku produkcji do ceny w tym modelu jest zdecydowanie najlepszy . myślałęm też o atosie Hyundai oraz opel corsa ale tutaj już większe ceny.
Ma ktoś z was obycie z Daewoo Atos
Trafiłem na takaą ofertę

2 499,00 zł (do negocjacji)
rok prod 1999 auto garażowane technicznie i wizualnie stan b.dobry DŁUGO WAŻNE OPŁATY DO 09 2014 MAŁY PRZEBIEG 80000KM AKUMULATOR NA GWARANCJI ZADBANY ŚRODEK PROGI I PODŁOGA STAN B.DOBRY CENA DO MAŁEJ NEGOCJACJI AUTO NIEWYMAGA ŻADNEGO WKŁADU FINANSOWEGO !!! IDEALNY ŚRODEK TRANSPORTU

na zdjęciach wygląda zaskakująco dobrze zastanawia mnie skąd tak dobra cena ? jestem świeżym kierowcą dopiero co zdałem prawo jazdy i jeśli opłaty typu OC są już porobione to dodatkowy plus

Będę wdzięczny za waszą opinię czy warto iść w kierunku Daewo Matiza

dzięki i pozdawiam
Thomas124
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: nie mam

09 Lis 2013, 21:18

Kolega z forum artur73 ma Lagune z LPG i nie zapłacił za nią dużo wiec może napisz do Niego jak się sprawuje.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Lis 2013, 22:24

Poświęciłem odrobinę czasu na ten i podobne tematy. Wiele osób sugeruje Daewoo Lanosa. Od zawsze to autko, po prostu mi się nie podobało, kojarzyło mi się z takim ciemnozielonym "wozidełkiem" (chyba ten kolor dominuje :D ), zupełnie nie brałem go pod uwagę, tym bardziej, że nigdy nikt mi go nie polecał. Mimo wszystko poszedłem po rozum do głowy i nieco bliżej przyjrzałem się temu autu, czytałem opinie użytkowników, przeglądałem oferty sprzedaży. Szybko odmieniłem swoje zdanie na temat Lanosa. Nie jest to wcale najbrzydsze auto, mając właśnie około 4000zł można nieco nieśmiało rozglądać się za dobrze utrzymanym egzemplarzem ze 100 konnym silnikiem i instalacją LPG. Zaskakuje mnie stan tych aut, wiadomo, trudno snuć daleko idące wnioski tylko po obejrzeniu internetowego ogłoszenia, ale prostu widać, że te auta są jednak nieco nowsze i można mieć nadzieje, że uda się znaleźć coś, co posłuży jeszcze sporo czasu. Bywa, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, ale trzeba na nie wpaść. Ja bardzo długo byłem ślepy :) Rozważałem poszukiwania jakiegoś Audi 80 albo Renault Laguna I o którym wcześniej wspomniałem. Teraz myślę, że poczciwy Lanos może okazać się strzałem w dziesiątkę, może banalnym, ale mając do dyspozycji tak skromne środki chyba najlepiej jest kierować się rozsądkiem.. Myślę, że niebawem jeszcze się odezwę, może doradzicie mi coś kiedy będę miał na oku konkretne ogłoszenia.
janusz91ff
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 11 01 2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: VW Golf MkII
Silnik: 1.6 PN
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

10 Lis 2013, 05:25

Matiz za 2500zł jeszcze do negocjacji to na 99% bubel.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Lis 2013, 12:47

najlepiej to z mechanikiem znajomym podjechać takim który się trochę zna i sprawdzić co w tym matizie śmierdzi bo sam nie ma szans bym kupił dobre auto za takie pieniądze .mam pod nosem tą ofertę to zawsze można obczaić . swoją drogą opisywany wcześniej lanos też całkiem popularny a jak popularny to o czymś to świadczy
Thomas124
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: nie mam

10 Lis 2013, 16:51

Ja im dłużej przeglądam oferty i różne fora, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że niezwykle trudno jest znaleźć dobre auto za 4-5tys. Zaskakujące jest też podejście wielu ludzi, bo uważają oni, że za te pieniądze można już spokojnie szukać Audi A3/A4, Vectry B, Peugeota 406, jakiegoś nowszego BMW, Fiata, Hondy... I faktycznie znam sporo osób, które wożą się np A4 za 4000. Od razu widać, takie auto jest już mocno zmęczone i po przejściach, często jest po prostu mocno rozklekotane. Ale wiadomo, są jakieś alufelgi, klima, jest szpan i pozorny prestiż. Dla wielu liczy się tylko to, że mają coś nowszego, a nie to w jakim to auto jest stanie. Ja bym po prostu bał się jeździć czymś takim. Kiedy dwa lata temu odebrałem prawko i do wydania na pierwsze auto miałem tylko około 3500zł, to też miałem podobne zapędy, chciałem coś, co będzie dobrze wyglądało, szybko jeździło i w ogóle było naj naj naj, co za głupie podejście... Zaglądałem na forum, a tam ludzie sugerowali kupno CC, Seicento, Lanosa, Astry I, zupełnie tego nie rozumiałem.
janusz91ff
Początkujący
 
Posty: 80
Prawo jazdy: 11 01 2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: VW Golf MkII
Silnik: 1.6 PN
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

10 Lis 2013, 17:51

No w tym budżecie nie ma co wybrzydzać tylko patrzeć na stan bo to sie liczy.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Lis 2013, 10:39

A co sądzicie o [link do Tablica wygasł]? Wygląda przyzwoicie, chociaż sądząc po zużyciu kierownicy, przejechała już sporo kilometrów... Nie słyszałem też wcześniej o instalacji gazowej Tartarini, a szybkie wyszukanie pokazuje tylko że to sekwencja.
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

18 Lis 2013, 12:10

Crocodil napisał(a):chociaż sądząc po zużyciu kierownicy,

Nie widać kierownicy,bo jest obszyta. :(

Crocodil napisał(a):Nie słyszałem też wcześniej o instalacji gazowej Tartarini

Jedna z najstarszym marek instalacji o przyzwoitej jakości. dziś montuje się je rzadziej,bo nasze "rodzime" instalacje są tańsze.

W tej Nubirze instalacja ma już 11 lat,bo jest homologacja na kolejne 9 lat więc w zeszłym roku przedłużono butle o kolejne 10 lat.
Moim zdaniem stan faktyczny tego auta jest zagadką. Może być to zajeżdżony trup ale możliwe że auto jest utrzymywane w sprawności na bieżąco i warto się nim zainteresować.
Spory będzie przebieg (prawdziwy) tego auta ale to nic nie znaczy. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lis 2013, 17:50

Nubira ma słabe blachy,jeżeli zależy Ci na ekonomice to polecam Leganze z LPG,co do spalania na pewno będziesz zadowolony bo osiągi są rewelacyjne,podobnie zresztą jeżeli chodzi o komfort jazdy.
KIMCarSerwis
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: BMW A6