Auto do 40tys, pb+lpg

23 Lut 2022, 18:28

Witam serdecznie.

Obecne auto to audi a4 b6 BEX 190km avant.

Jakie auto byście polecili drodzy użytkownicy?
Silnik pod LPG.
+/- 200km.
Praca w tygodniu 10-15km.
W miesiącu trasy 1500-2000km.

Myślę też na dieslem, lecz kilkanaście lat jeżdżę pb/lpg i boję się drogich remontów.
Luka7
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Lut 2022, 19:39

Myślę też na dieslem, lecz kilkanaście lat jeżdżę pb/lpg i boję się drogich remontów.


1. Ten sam model z dieslem będzie ładnych kilka tysięcy tańszy niż z benzyniakiem (więc zapas na naprawy będzie spory) a do tego oszczędzasz na paliwie.
2. Benzyniaki o takiej mocy będą w większości przypadków uturbione więc ilość potencjalnych, drogich napraw wcale nie jest jakoś szczególnie mniejsza niż w dieslu.

Nie napisałeś jakiej wielkości auta szukasz. Gdybym miał palnąć na oślep to mondeo 2.5T, laguna 2.0T, w204. Jeśli coś mniejszego to astra 1.6T/180 albo megane 2.0tce.

Jakieś randomowe linki
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lut 2022, 20:34

Zapomniałem dopisać ;)
Klasa D,E.

W sumie jak teraz właśnie oglądam diesla, to kilka tysięcy tańsze auta w tej kwocie. Z oszczędnością paliwa chyba raczej drożej wyjdzie jak LPG. Bo nie mułowaty diesel te średnie 8L/100 wypije? Gazoliny tak 13L taki mocniejszy silniczek, a zawsze u dobrego gazownika robię instalację, więc można powiedzieć, że tylko filtry i przegląd wychodzi z amortyzacji ;)

Jakieś godne silniki diesla aby ewentualnie poszukać mógłby Pan polecić?
Luka7
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Lut 2022, 20:44

To co najbardziej mi z PB przypasowało to:
Volvo s60 II 2.5T T5 (tylko nie wiem czy nie za mało pakowny po wsadzeniu LPG).
Właśnie Mondeo 2.5T, tu mankamentem jest rocznik.
Laguna odpada totalnie.
Mercedes W204, bardzo ciekawa propozycja :)
Luka7
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Lut 2022, 21:04

Luka7 napisał(a):Volvo s60 II 2.5T T5 (tylko nie wiem czy nie za mało pakowny po wsadzeniu LPG).


Pojęcia nie mam w jaki sposób chciałbyś kupić trzymające się kupy za 40k. Model sam w sobie bardzo ok
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lut 2022, 21:25

Na portalach średnia cena to 43tys za rocznik 10-11 ;)
Luka7
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna jazda w nocy
    Jazda w nocy poza obszarem zabudowanym jest bardziej niebezpieczna i trudniejsza niż za dnia. Podstawowym powodem jest ograniczony zasięg widzenia drogi, przeszkód oraz innych uczestników ruchu drogowego. "W ...

23 Lut 2022, 21:55

To teraz skopiuj VIN z ogłoszenia i wklep w google'a. Może akurat zdjęcia z aukcji w stanach się zachowały w czeluściach internetu
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Lut 2022, 10:11

Luka7 napisał(a):Gazoliny tak 13L taki mocniejszy silniczek, a zawsze u dobrego gazownika robię instalację, więc można powiedzieć, że tylko filtry i przegląd wychodzi z amortyzacji
Nie każdy silnik dobrze znosi zasilanie gazem poza tym założenie dobrej instalacji to tez już dodatkowy koszt. Droższa benzyna plus jeszcze założenie gazu. Policz sobie oszczędności.

Z diesla warto z grupy VAG zwrócić uwagę na 2.0 TDi chyba najbezpieczniejsza opcja bo ten silnik jeżeli chodzi o koszty eksploatacji wychodzi taniej niż TSI czy TFSi.

Luka7 napisał(a):Praca w tygodniu 10-15km.
W miesiącu trasy 1500-2000km.
Licząc na szybko rocznie wychodzi (15*20 + 2000) * 12 = 27600km więc tu chyba sprawdzony diesel lepiej Ci się sprawdzi.

Luka7 napisał(a):Volvo s60 II 2.5T T5 (tylko nie wiem czy nie za mało pakowny po wsadzeniu LPG)
Tu uważaj na skrzynie automatyczne bo potrafią przysporzyć problemów i ogólnie trochę mały budżet na ten model w dobrym stanie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

04 Mar 2022, 21:45

Jak narazie wybor pada na Peugeota 508 2.2HDI 204km.

Jakieś porządne silniki diesla możecie polecić? VAGa głównie.
Luka7
Nowicjusz
 
Posty: 5