Auto do 40tys.

07 Sty 2022, 15:31

Szukam auta do około 40tys.
Interesują mnie kompakty i crossovery.
Obecnie użytkuje megane II 1.9 dci
Samochód głównie do miasta ale żeby dawał radę na autostradzie, żeby te 140km/h bez większego wysiłku wyciągnął.
Nie ma dla mnie wiekszęgo znaczenia czy on/benzyna ani wygoda na tylnich kanapach.
Trochę rozglądałem się po rynku i wpadł mi w oko c4 cactus oraz volvo v40
Czy te auta są w ogóle warte uwagi?
Oraz czy jesteście w stanie coś innego zaproponować?
Z góry dzięki za pomoc
Beerwer
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Sty 2022, 15:46

Jeśli do miasta to benzyniak. Jeśli benzyniak to na v40 za mały budżet (auto samo w sobie bardzo spoko) a w cactusie same 3 cylindrowe wydmuszki. Zresztą tak samo kasy ci wystarczy na wersję 82ps, która v-max ma 167 więc ciężko powiedzieć żeby 140 robiła bez zadyszki :mrgreen:

Zacząłbym od astry j 1.4T albo giulietty 1.4T
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Sty 2022, 16:03

Dzięki za szybką odpowiedź!
A czy jesteś w stanie podać jakieś jeszcze warte uwagi autka?
Beerwer
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Sty 2022, 16:08

Kwestia potrzeb, podrzuciłem ci w miarę bezpieczne wybory jeśli chodzi o roczniki w jakich były produkowane. Ewentualnie masz jeszcze corollę/aurisa 1.6 czy ceed'a/i30 1.6 ale będą wolniejsze. Są też np megane 3 1.4tce czy cała grupa volkswagena z 1.4/122 pod maską ale trzeba być świadomym, że te silniki nie są bezobsługowe i coś za kilka tysięcy może wyskoczyć
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fabryka opon Michelin w Olsztynie
    Fabryka opon w Olsztynie jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska SA zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach (zleca też prace wielu lokalnym ...