Auto do 5-10k

18 Lut 2024, 20:41

Auto kupione ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Lut 2024, 21:02

szybki napisał(a):Auto kupione ?

Dziś dzwoniłem i jutro rano jadę oglądać.

Swoją drogą obniżył cenę do 8700 zł za Octavie, ale podejrzewam, że to dlatego, że OC jest do środy i chce szybko sprzedać. Dobrze myślę?

Chyba do tej skp pojadę. https://www.wawer-skp.pl
Tylko zastanawiam się, czy brać cały pakiet "AUTO RENTGEN" za 168 zł czy tylko samą ścieżkę diagnostyczną za 99 zł.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

18 Lut 2024, 21:16

sp3 napisał(a):Octavie, ale podejrzewam, że to dlatego, że OC jest do środy i chce szybko sprzedać. Dobrze myślę?

Może tak może nie :D
sp3 napisał(a):Tylko zastanawiam się, czy brać cały pakiet "AUTO RENTGEN" za 168 zł czy tylko samą ścieżkę diagnostyczną za 99 zł.

70 zł róźnicy tyle co w restauracji zupa + na drugie kotlet schabowy :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Lut 2024, 21:24

szybki napisał(a):Może tak może nie

No właśnie... Ale no zobaczymy jutro.

Przez telefon dopytywałem o stan itd., to nie powiedział nic nowego, tylko to, co w ogłoszeniu jest napisane. Zapytałem go też o stan opon, to powiedział, że musi sprawdzić, bo nie wie.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

18 Lut 2024, 22:05

sp3 napisał(a):Zapytałem go też o stan opon, to powiedział, że musi sprawdzić, bo nie wie.

normalne, jak ma na stanie kilkanaście lub kilkadziesiąt samochodów to ma prawo nie pamiętać jakie są opony, ja też mam kilkanaście samochodów, rocznie około 100 sztuk sprzedaję i też nie pamiętam wszystkich opona jaki ma ten i ten samochód. Zawsze mogę iść na plac i klientowi sprawdzić. :naughty: Janusz powie że sprzedaje sam nie wie co, a no czasami tak jest. normalny człowiek zrozumie.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

18 Lut 2024, 22:05

sp3 napisał(a):Swoją drogą obniżył cenę do 8700 zł za Octavie, ale podejrzewam, że to dlatego, że OC jest do środy i chce szybko sprzedać. Dobrze myślę?

Raczej brak chętnych na 23 letnie auto, pamiętające połowę lat 90, z paliwożerna jednostką, słabo wygłuszone za 10k
Za te pieniądze to znajdziesz z 7 lat młodszą Astrę G salon PL, albo może i Golfa V, który jest nowszym autem.
Taka Octavia to zabytek, który poza dużym kufrem nic nie oferuje ciekawego.
Taki Golf 4 za większą kasę.
Także raczej tłumów za takie auto za 10k nie będzie, stąd ta obniżka.
To nie A3 czy golf

Osobiście szukałbym 1,8T albo 1,9 tdi mniej spali, więcej niutona przyjemniejsza jazda itd.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

18 Lut 2024, 22:13

sp3 napisał(a):Tylko zastanawiam się, czy brać cały pakiet "AUTO RENTGEN" za 168 zł czy tylko samą ścieżkę diagnostyczną za 99 zł.
czasem warto nie być zbyt dociekliwym :mrgreen:
Edquar napisał(a):Raczej brak chętnych na 23 letnie auto, pamiętające połowę lat 90, z paliwożerna jednostką, słabo wygłuszone za 10k
Za te pieniądze to znajdziesz z 7 lat młodszą Astrę G salon PL, albo może i Golfa V, który jest nowszym autem.
Taka Octavia to zabytek, który poza dużym kufrem nic nie oferuje ciekawego.
Taki Golf 4 za większą kasę.
Także raczej tłumów za takie auto za 10k nie będzie, stąd ta obniżka.
To nie A3 czy golf

Osobiście szukałbym 1,8T albo 1,9 tdi mniej spali, więcej niutona przyjemniejsza jazda itd.
nie mieszaj, bo temat będzie się ciągnąć do majówki 2025. Polecanie 1.8T przemilczę
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Lut 2024, 22:20

A co jest nie tak w 1,8T? Konkurent Volvo S40 1,9T4 itp
Ja nie polecam Leona Cupry R tylko zwykłe szczurskie 1,8T 150 koni w szarej Octavii
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

18 Lut 2024, 22:41

mike napisał(a):nie mieszaj, bo temat będzie się ciągnąć do majówki 2025. Polecanie 1.8T przemilczę

Nie można za takie farmazony chociaż wręczać ostrzeżeń ? Bo to nawet trudno nazwać idiotyzmem.
Edquar napisał(a):A co jest nie tak w 1,8T?

Człowieku czy Ty coś kumasz czy tylko pleciesz żeby pleść. Ktoś jest wyliczony co do grosza, w d... ma turbo, potrzebuje sprawnie dojechać z punktu a do b to po co mu stary śmieć z turbiną i kosztami X3 ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Lut 2024, 23:13

Edquar napisał(a):A co jest nie tak w 1,8T? Konkurent Volvo S40 1,9T4 itp
budżet jest niski, a Ty poleceasz silnik, który jest popularny wśród upalaczy i młodocianych rajdowców, przez co znalezienie czegokolwiek trzymającego się kupy graniczy z cudem. I nie interesują mnie argumenty, że Ty / Twój kolega kupili i jest ok.
szybki napisał(a):Nie można za takie farmazony chociaż wręczać ostrzeżeń ? Bo to nawet trudno nazwać idiotyzmem.
to nic nie da, a gdybym miał tak rygorystycznie trzymać się ostrzeżeń i banów, to na forum prawie nikt by nie został :ok:

Proszę o nierozwijanie tematu 1.8T i nie mieszanie autorowi tematu w głowie. Jeśli temat tego silnika będzie nadal ciągnięty, będę rozdawać czasowe bany
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Lut 2024, 23:17

Każdy normalny człowiek to by szukał 6 lat młodsze Punto 1,4 a nie silił się na starą Octavię..
a co do 1,8T bez komentarza, Octavia kombi czy Sharan czy New Beetle to nie jest A3 czy Leonik także sam silnik nie determinuje tego kto to do czego potrzebuje.

To że w witrynie sklepowej migają światełka to nie znaczy że tam jest dyskoteka ja pierd... :roll:
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

18 Lut 2024, 23:24

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Ten gość od Skody przez telefon nie chciał mi podać ulicy, bo niby za trudna nazwa i powiedział, że wyślę sms-em. Po czym dzwoni za pół godziny i mówi, że nie wie czemu, ale nie może wysłać mi sms-a i zaproponował spotkać się na stacji benzynowej w pobliżu. Dziwne mi się trochę to wydaje, szczerze mówiąc.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

18 Lut 2024, 23:57

Edquar napisał(a):To że w witrynie sklepowej migają światełka to nie znaczy że tam jest dyskoteka ja pierd...


Piłeś nie pisz.

mike napisał(a): nic nie da, a gdybym miał tak rygorystycznie trzymać się ostrzeżeń i banów, to na forum prawie nikt by nie został


Ale to jest już patologia motoryzacyjna.

sp3 napisał(a):Zapomniałem jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Ten gość od Skody przez telefon nie chciał mi podać ulicy, bo niby za trudna nazwa i powiedział, że wyślę sms-em. Po czym dzwoni za pół godziny i mówi, że nie wie czemu, ale nie może wysłać mi sms-a i zaproponował spotkać się na stacji benzynowej w pobliżu. Dziwne mi się trochę to wydaje, szczerze mówiąc.


Ja Ci powiem jak kupowałem ostatnio oct tylko 1,6mpi. Zadzwoniłem, zapytałem czy jest ulepiona i czy stan ok. Umówiłem się o 21 już była nocka. Pan podjechał ż synem wsiedliśmy przejechaliśmy się i tyle. Zobaczyłem na rdzę podłogi. Było ok. Po 39min juź wracaliśmy na chatę na dwa auta. Na drugi dzień wstawiłem sobie auto na podnośnik. Okazało się że były do podrobienia jakieś bzdety + oleje.

Nie wiem jak prowadziłeś rozmowę ale są kupujący którzy potrafią przestraszyć sprzedających i tu pewnie tak jest.
Jak ma się czuć sprzedajácy przy wnikliwym śledztwie auta mającego 20lat i po 5 właścicielach?

Do tego kupujesz najtańszą opcję auta w motoryzacji więc w razie wtopy cały silnik kosztuje tyle co np.turbina w idiotycznym pomyśle naszego pseudo znaffcy.
Nic tańszego nie dorwiesz.

Musisz ponieść jakieś ryzyko.

Jak się boisz to może umów najpierw corolle a z tej oct zrezygnuj. Trafi się inna. Ja kupiłem 1,6 z nalotem 190k.km.za mniejszą kasę bo 1,6 i to w Wawie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Lut 2024, 00:30

szybki napisał(a):Nie wiem jak prowadziłeś rozmowę ale są kupujący którzy potrafią przestraszyć sprzedających i tu pewnie tak jest.
Jak ma się czuć sprzedajácy przy wnikliwym śledztwie auta mającego 20lat i po 5 właścicielach?

Akurat właśnie nie, bo uznałem, że to bez sensu, bo i tak mi prawdy nie powie. Rozmowa trwała nie całe 2 minuty. Zapytałem tylko ogólnie o stan, opony i czy nie będzie problemu z skp.

szybki napisał(a):Jak się boisz to może umów najpierw corolle a z tej oct zrezygnuj. Trafi się inna. Ja kupiłem 1,6 z nalotem 190k.km.za mniejszą kasę bo 1,6 i to w Wawie.

No właśnie nie wiem, wydaje mi się, że chyba zrezygnuję. Zwłaszcza, że odkryłem, że prowadzi chyba warsztat samochodowy, który ma trochę negatywnych opinii. Coś mi tu po prostu nie pasuje, a szczególnie z tym adresem. Dziwne, że ta Corolla zaraz 1k wyświetleń i nadal stoi. A ogłoszenie dodane pod koniec listopada, a to nie są wyświetlenia od początku. Raczej odpuszczę jutrzejszy wyjazd. Wolę coś pewniejszego, a nie śpieszy mi się z zakupem na tyle, by brać byle co.

Powiedz mi, jakich japończyków mogę też szukać?
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

19 Lut 2024, 08:29

sp3 napisał(a):Zwłaszcza, że odkryłem, że prowadzi chyba warsztat samochodowy,

U mnie też byś to odkrył :ok:
sp3 napisał(a):który ma trochę negatywnych opinii.

Z tymi opiniami to różnie bywa.
sp3 napisał(a):Powiedz mi, jakich japończyków mogę też szukać?

Starej daty.
Ewentualnie zrezygnuj z auta wielkości oct i coś miejskiego pomyśleć.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe