Auto do 5-10k

09 Lut 2024, 00:13

Cześć.

Szukam samochodu głównie do jazdy po mieście.

Maksymalnie mogę wydać 10 000 zł, ale dobrze by było kupić coś za +/- 5 000 zł. Wszystko oczywiście zależy od stanu itd.

Jestem z pod Warszawy, ale nie będzie problemu, by pojechać gdzieś dalej.

Z konkretnych modeli, to najbardziej podoba mi się chyba Mazda 3, ale rozważę wszystkie propozycje.

Poniżej ogłoszenie, które rzuciło mi się w oczy. Prosiłbym bym o opinie i ewentualnie o pomoc w znalezieniu czegoś sensownego.

[link do oferty na Olx wygasł]
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Lut 2024, 07:54

sp3 napisał(a):Poniżej ogłoszenie, które rzuciło mi się w oczy.

Dobry kierunek. Jak nie zardzewiały to brać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Lut 2024, 10:00

szybki napisał(a):
sp3 napisał(a):Poniżej ogłoszenie, które rzuciło mi się w oczy.

Dobry kierunek. Jak nie zardzewiały to brać.

A wart on jest tej ceny? Bo jak przeglądałem inne ogłoszenia, to ten model dużo niżej chodzi. Mam też dziwne wrażenie, jakby maska nie była dobrze spasowana, ale nie wiem, czy tylko tak się wydaje?
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Lut 2024, 10:23

sp3 napisał(a):A wart on jest tej ceny? Bo jak przeglądałem inne ogłoszenia, to ten model dużo niżej chodzi. Mam też dziwne wrażenie, jakby maska nie była dobrze spasowana, ale nie wiem, czy tylko tak się wydaje?

Przy takich chrupach nie patrz na cenę co do grosza bo to nie ma znaczenia. Kupujesz stan auta.

Odcienie, kolory, spasowania nie mają znaczenia.
Bierz stan tech.oraz patrz na korizję.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Lut 2024, 11:19

sp3 napisał(a):Mam też dziwne wrażenie, jakby maska nie była dobrze spasowana, ale nie wiem, czy tylko tak się wydaje?
kupujesz auto w najniższym (jezdnym) segmencie cenowym, a skupiasz się na bazdetach. Sprawdź jego stan techniczny, ale przede wszystkim zmień swoje nastawienie - dłuższe wycieczki za jednym konkretnym modelem (do tego zwyklakiem, nie klasykiem) mijają się z celem w tak niskim budżecie. Bo mi się np podoba S klasa W222, ale w kieszeni mam jakieś 20k, więc co najwyżej mogę kupić sobie felgi :ok:

Dalej niż 50km bym nie jechał za takim chrupkiem (choć zdaje sobie sprawę, że nie każdy mieszka tak jak ja na Śląsku, gdzie przy głównej linii kolejowej mam tak naprawdę najważniejsze miasta)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Lut 2024, 12:20

mike napisał(a):
sp3 napisał(a):Mam też dziwne wrażenie, jakby maska nie była dobrze spasowana, ale nie wiem, czy tylko tak się wydaje?
kupujesz auto w najniższym (jezdnym) segmencie cenowym, a skupiasz się na bazdetach. Sprawdź jego stan techniczny, ale przede wszystkim zmień swoje nastawienie - dłuższe wycieczki za jednym konkretnym modelem (do tego zwyklakiem, nie klasykiem) mijają się z celem w tak niskim budżecie. Bo mi się np podoba S klasa W222, ale w kieszeni mam jakieś 20k, więc co najwyżej mogę kupić sobie felgi :ok:

Dalej niż 50km bym nie jechał za takim chrupkiem (choć zdaje sobie sprawę, że nie każdy mieszka tak jak ja na Śląsku, gdzie przy głównej linii kolejowej mam tak naprawdę najważniejsze miasta)

To akurat wiem, ale nie mam wyjścia - u mnie do 100 km nic nie ma. Do tego mam nie całe 200 km, więc jeszcze nie tak źle.

Ta Mazda mi się podoba, ale nie szukam tylko jej.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

09 Lut 2024, 15:51

sp3 napisał(a):Do tego mam nie całe 200 km, więc jeszcze nie tak źle.


Niby tak ale pojedziesz raz,drugi,trzeci,auto okaże się wtopa i stracisz czas i pieniądze na dojazd a co za tym idzie budżet będzie topniał.

Tak na szybko:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/m ... GbgiF.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FNVcm.html - tylko tutaj brak klimy.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... G7cDH.html
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Lut 2024, 16:33

Barol napisał(a): i stracisz czas i pieniądze na dojazd a co za tym idzie budżet będzie topniał.

oj tam oj tam, jak ja nie lubię takich złotówek, wszystko wyliczone do co 1 zł, a jak coś już jest za 1,30zł to jest to wtopa :lol:
jak mu braknie budżetu czy straci 200-300zł na wyceiczki to zarobi za miesiąc na warszawce 5000zł i już będzie miał. nie wiem o co chodzi .
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

10 Lut 2024, 13:50

Barol napisał(a):
sp3 napisał(a):Do tego mam nie całe 200 km, więc jeszcze nie tak źle.


Niby tak ale pojedziesz raz,drugi,trzeci,auto okaże się wtopa i stracisz czas i pieniądze na dojazd a co za tym idzie budżet będzie topniał.

Tak na szybko:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/m ... GbgiF.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FNVcm.html - tylko tutaj brak klimy.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... G7cDH.html
[link do oferty na Olx wygasł]

Z tą Mazdą jest chyba coś nie tak, bo widziałem ją już jakiś czas temu, później znikła i teraz niedawno znowu się pojawiła.
Toyota trochę droga moim zdaniem i po zdjęciach widać, że już długo stoi, więc też z nią coś nie tak pewnie jest.
Hondy już dziś nie ma, a szkoda, bo wczoraj na szybko rzuciłem okiem i wydawała się ok, ale nie miałem czasu dobrze się przyjrzeć itd.
Peugeot spoko, ale jakoś nie jestem przekonany do tego francuza i podobno jest w nim ciasno z tyłu.

Więc trzeba szukać dalej.

toyman40 napisał(a):
Barol napisał(a): i stracisz czas i pieniądze na dojazd a co za tym idzie budżet będzie topniał.

oj tam oj tam, jak ja nie lubię takich złotówek, wszystko wyliczone do co 1 zł, a jak coś już jest za 1,30zł to jest to wtopa :lol:
jak mu braknie budżetu czy straci 200-300zł na wyceiczki to zarobi za miesiąc na warszawce 5000zł i już będzie miał. nie wiem o co chodzi .

Ja też nie jestem z osób, które wszystko tak wyliczają. Na wycieczki jestem przygotowany, nie wpłyną one na mój budżet.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

10 Lut 2024, 13:58

sp3 napisał(a):Hondy już dziś nie ma, a szkoda, bo wczoraj na szybko rzuciłem okiem i wydawała się ok, ale nie miałem czasu dobrze się przyjrzeć itd.

telefon w dłoń i dzwonimy i oglądamy na żywo a nie przypatrujemy się na zdjęciach i później a szkoda, szkoda...mam takich klientów którzy już 1 rok u mnie kupują, co przywiozę to albo się spóźni albo coś nie pasuje.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

10 Lut 2024, 14:08

toyman40 napisał(a):
sp3 napisał(a):Hondy już dziś nie ma, a szkoda, bo wczoraj na szybko rzuciłem okiem i wydawała się ok, ale nie miałem czasu dobrze się przyjrzeć itd.

telefon w dłoń i dzwonimy i oglądamy na żywo a nie przypatrujemy się na zdjęciach i później a szkoda, szkoda...mam takich klientów którzy już 1 rok u mnie kupują, co przywiozę to albo się spóźni albo coś nie pasuje.

Ja wiem jak to z tym jest, ale wczoraj akurat pracowałem do późna i no nie mogłem się tym zająć.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

10 Lut 2024, 19:27

Chłopie, masz 10k, a wybrzydasz, jakbyś dobierał do krawata szwy w tapicerce w nowym Bentleyu.
Jak widzisz, dobre auta schodzą, więc nie dorabiaj kosmicznych teorii, że za drogo, że coś jest nie tak, bo znów wystawiony. Jak chociaż nie zadzwonisz, to nigdy się niczego nie dowiesz o aucie. Oglądając ogłoszenia nigdy nie kupisz auta, musisz zagęścić ruchy, bo spędzimy najbliższe pół roku na linkowaniu (ale temat na pewno wczześniej umrze).
Jestem świadom, że dla Ciebie może to być duży wydatek, ale to 10k. Dorabianie teorii, patrzenie na odcienie lakieru, czy filozofowanie o odstępach między elementami jest nie na miejscu.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Lut 2024, 20:47

mike napisał(a):Jak widzisz, dobre auta schodzą,
Oj schodzą . Trzeba się ruszać w temacie i to zdecydowanie . Się o tym przekonałem . W połowie stycznia padło na zmianę auta . Wieczorem telefon tu i tam po dwóch ofertach . Na następny dzień rano weryfikacja telefoniczna . Pierwsza oferta już nieaktualna- nie odbiera tele , druga o dziwo na otomoto- obniżka ceny o 3 tysia :mrgreen: Ok dzwonimy . Pani mówi że jest tam dwóch panów zainteresowanych ale pan dzwonił wczoraj więc czekam. Ok startuję te 130 km na już , Na miejscu oglądam auto parę minut . Skręca , hamuje , jedzie ..... Ok kupujemy . Fabia II 2014 kombi 1,4 mpi z lpg, za 16,500
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Lut 2024, 21:29

mike napisał(a):Chłopie, masz 10k, a wybrzydasz, jakbyś dobierał do krawata szwy w tapicerce w nowym Bentleyu.
Jak widzisz, dobre auta schodzą, więc nie dorabiaj kosmicznych teorii, że za drogo, że coś jest nie tak, bo znów wystawiony. Jak chociaż nie zadzwonisz, to nigdy się niczego nie dowiesz o aucie. Oglądając ogłoszenia nigdy nie kupisz auta, musisz zagęścić ruchy, bo spędzimy najbliższe pół roku na linkowaniu (ale temat na pewno wczześniej umrze).
Jestem świadom, że dla Ciebie może to być duży wydatek, ale to 10k. Dorabianie teorii, patrzenie na odcienie lakieru, czy filozofowanie o odstępach między elementami jest nie na miejscu.

No zgadzam się z Tobą, ale też nie chcę kupić pierwszego lepszego i później drugie tyle w niego włożyć. Po to utworzyłem ten temat, by właśnie ktoś mnie nakierował, na co zwracać uwagę itd.

Co myślicie o tym? Drogie może być zrobienie klimy? Jest sens się w to bawić?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... G9T3N.html
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

10 Lut 2024, 21:44

Auto trwałe ale korozją b.je lubi.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe