Auto do 5-10k

12 Lut 2024, 07:09

Ja bym zaczął od Astry,konkretny opis i wygląda na zdrową sztukę i jeśli faktycznie tak jest to zaraz jej nie będzie.
Lancer widać że już rdzewieje więc byś musiał robić już blacharke a teraz to nie są tanie rzeczy.
Subaru od biedy można obejrzeć ale nie spodziewał bym się jakiegoś wow.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2024, 07:53

Barol napisał(a):Ja bym zaczął od Astry,konkretny opis i wygląda na zdrową sztukę i jeśli faktycznie tak jest to zaraz jej nie będzie.
Lancer widać że już rdzewieje więc byś musiał robić już blacharke a teraz to nie są tanie rzeczy.
Subaru od biedy można obejrzeć ale nie spodziewał bym się jakiegoś wow.


Też bym odpuścił Subaru, Lancer nie wiem astra jak astra. Silnik ok.reszta zwykły opel czyli wiecznie coś do naprawy.
Do tego ten opis "astra pali z pychu" :D
"nie nadaje się na trasy" "blacharka do poprawy". I części tańsze niż zakupy w mięsnym :D ale zostawiam to dla przyszłego właściciela.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lut 2024, 07:56

szybki napisał(a):Silnik ok.reszta zwykły opel czyli g


Wiadomo czego wymagać za 4k :ok:

Zerknij na te jeszcze:
[link do oferty na Olx wygasł] - niby 1właściciel.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GbEet.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2024, 08:02

..............
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lut 2024, 08:07

Zanim ktoś zobaczy tego focusa niech właściciel wyßle foty dołu. To samo mondeo.

Barol napisał(a):Wiadomo czego wymagać za 4k

Obsługuje kilka pizzerii i ople fostawców pizzy poleciłem im zamienić na stare yarisy i Micry problem aut nagle zniknął :D
Ostatnio trafiła mi się corolla obita, e12, 1,6 z nalotem 70k.km. za 4k poszła do rozwożenia pizzy a były tam opelki, skody i inne super bryki :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lut 2024, 08:19

No tak zapomniałem że japońce są najlepsze na świecie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyjazdy weekendowe - bezpieczne piątkowe podróże
    Piątek kojarzy się z początkiem weekendu, odpoczynkiem po intensywnej pracy i wyjazdami. Tymczasem piątkowe popołudnie na drogach to najbardziej niebezpieczny czas w całym tygodniu. Aby zapobiegać wypadkom, kierowcy nie mogą ...
    Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa
    Jazda w zimowych warunkach wymaga od kierowcy większych umiejętności, a także odpowiedniego wyposażenia samochodu w opony, które zapewnią maksymalną możliwą przyczepność. Od kilku lat toczy się dyskusja, czy warto ...

12 Lut 2024, 08:25

Czyli wychodzi na to, że żadnego z tych aut nie warto.

Opel tak jak mówicie, nie jest to zbyt dobre auto. Też takie opinie słyszałem. Do tego od razu musiałbym je odstawić do mechanika.

U Lancera też właśnie zauważyłem rdzę i to samo jest u Subaru.

Więc słusznie odrzucałem te auta, to mówiliście, że przesadzam.

Barol napisał(a):Wiadomo czego wymagać za 4k :ok:

Zerknij na te jeszcze:
[link do oferty na Olx wygasł] - niby 1właściciel.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GbEet.html

Nie podobają mi się te Fordy.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

12 Lut 2024, 08:46

sp3 napisał(a):Do tego od razu musiałbym je odstawić do mechanika


A Ty myślisz że kupisz auto i od razu będziesz nim jeździł? Istnieje coś takiego jak pakiet startowy czyli wymiana rozrządu,oleju,filtrów itd.

sp3 napisał(a):Opel tak jak mówicie, nie jest to zbyt dobre auto. Też takie opinie słyszałem


Taa jasne.. to życzę powodzenia w zakupie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2024, 08:59

Barol napisał(a):
sp3 napisał(a):Do tego od razu musiałbym je odstawić do mechanika


A Ty myślisz że kupisz auto i od razu będziesz nim jeździł? Istnieje coś takiego jak pakiet startowy czyli wymiana rozrządu,oleju,filtrów itd.

sp3 napisał(a):Opel tak jak mówicie, nie jest to zbyt dobre auto. Też takie opinie słyszałem


Taa jasne.. to życzę powodzenia w zakupie..


Ale co innego jest pakiet startowy, o którym mówisz, a co innego to, że auto nawet nie pali i jeszcze muszę nim prawie 150 km dojechać do domu.

Łatwo mówić. Każdy z Was twierdzi co innego, jeden przyjdzie zachwala Opla, a drugi, że to g i żeby w to się nie pakować. To już nie wiem, co myśleć.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

12 Lut 2024, 09:07

Barol napisał(a):No tak zapomniałem że japońce są najlepsze na świecie..

Barol są to dwa różne światy tym bardziej że mówimy o starych japach z najlepszych lat produkcji. I niestety gdyby nie rdza to auta europejskie trwałości nawet do pięt im nie dorastają.

Juź pominé fakt tego co Ci się podoba wizualnie bo nie powinno mieć to znaczenia.

sp3 napisał(a):Do tego od razu musiałbym je odstawić do mechanika.

Każde z tych aut musisz odstawić do mechanika ale bez przesady jechać oglądać auto palone z pychu :no:

sp3 napisał(a):Więc słusznie odrzucałem te auta, to mówiliście, że przesadzam.

Nie wiesz co widziałeś bo się nie znasz na tym.
Przyjmij że rdza będzie w każdym tu omawianym aucie. Ford tak samo rdzewieje jak Jap opel teź święty nie jest. Przewagá takiej astry jest silnik (prosty) i prostszy zawias z tyłu.


P.s. Ostatnio w rozliczeniu dostałem avena 1 2,0 LPG z tego co też na tym forum 10lat temu się śmiano. Zszedł lakier bezbarwny wyszukiwałem go mechanicznie za 3k, trochę detali blacharskich i sprzedałem ze zwalonym lakierem za 8k.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lut 2024, 09:24

szybki napisał(a):Każde z tych aut musisz odstawić do mechanika ale bez przesady jechać oglądać auto palone z pychu

Tak jak napisałem wyżej, to wiem, ale mogę to zrobić przykładowo za tydzień, a tym Oplem nie ma jazdy.

szybki napisał(a):Przyjmij że rdza będzie w każdym tu omawianym aucie.

Raczej nie muszę tego przyjmować, bo w moim budżecie to jest raczej standard. Nie ma co się oszukiwać. Trudno, by auto prawie 20-letnie nie rdzewiało. Wiadomo może się trafić wyjątek, ale jak będę takiego szukał, to minie rok i nadal będę bez samochodu. Myślę, że każdy się z tym zgodzi. Więc pytanie, co teraz robić, czego szukać?
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

12 Lut 2024, 15:24

Corolla:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Octavia ze zrobioną już rdzą.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... GbKyr.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2024, 15:32

Ten srebrny progi już sito. Ciekawe jak reszta.
Ten czerwony dobrze foty zrobione :mrgreen: ale wygląda na mniej skorodowanego.

Skoda obok corolli. Można zobaczyć jednocześnie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lut 2024, 16:03

szybki napisał(a):Ten srebrny progi już sito


Kurde fakt :oops:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2024, 19:35

Barol napisał(a):Corolla:
[link do oferty na Olx wygasł] ... YFFCA.html
[link do oferty na Olx wygasł] ... Xta9d.html

Octavia ze zrobioną już rdzą.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... GbKyr.html

Ta czerwona od 20 listopada wisi, a ma tylko 55 wyświetleń. Myślałem, że to jeden z takich popularniejszych modeli. 1.4 to nie jest trochę za słaby silnik?

Ta Skoda od handlarza - trochę się boję. Ona mocno zardzewiała musiała być, że aż błotniki wymieniał. Nie wiem, czy to dobry pomysł.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39