Auto do 5-10k

12 Lut 2024, 19:44

sp3 napisał(a):Nie podobają mi się te Fordy.

z budżetem 4k jeszcze wybrzydza to ładne a to nie ładne :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

12 Lut 2024, 19:47

sp3 napisał(a):Ona mocno zardzewiała musiała być, że aż błotniki wymieniał


Norma w Octaviach,Fabiach i Golfach 4/5/6,gniją błotniki u spodu przy początku progu.
Jak chcesz to mogę Ci pokazać jak u mnie wygląda jeden błotnik (drugi o dziwo jest cały zdrowy) na chwilę obecną od początku zimy w Golfie z 2012roku,wyszedł jeszcze jeden wykwit na tylnej klapie i poza tym nie ma nic jak na razie.

sp3 napisał(a):Ta Skoda od handlarza - trochę się boję


Dawne stereotypy,teraz handlarz potrafi mieć lepszą sztukę od prywatnego,prywatni teraz tak kombinują że głowa mała,zajeździe praktycznie do końca i puścić dalej bo ktoś i tak kupi..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2024, 19:48

sp3 napisał(a):Ta Skoda od handlarza - trochę się boję.


ale boisz się handlarza czy auta ? :lol: jak można się bać auta ?
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

12 Lut 2024, 20:16

Barol napisał(a):Norma w Octaviach,Fabiach i Golfach 4/5/6,gniją błotniki u spodu przy początku progu
Rzeczywiście norma . Trzeba co jakiś czas odkręcić , uchylić nadkole plastikowe i wydłubać / usunąć nagromadzone tam błoto .
Barol napisał(a):Corolla:
[link do oferty na Olx wygasł] ... YFFCA.html
[link do oferty na Olx wygasł] ... Xta9d.html

Octavia ze zrobioną już rdzą.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... GbKyr.html
Tych ofert już nie ma . Ktoś mądrzejszy to kupił . Zaczynamy typowania od nowa :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4746
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lut 2024, 20:16

toyman40 napisał(a):z budżetem 4k jeszcze wybrzydza to ładne a to nie ładne

Nie chodziło mi o wygląd, a o te konkretne ogłoszenia.

Barol napisał(a):Dawne stereotypy,teraz handlarz potrafi mieć lepszą sztukę od prywatnego,prywatni teraz tak kombinują że głowa mała,zajeździe praktycznie do końca i puścić dalej bo ktoś i tak kupi..
toyman40 napisał(a):ale boisz się handlarza czy auta ? jak można się bać auta ?

Wczoraj już trochę mnie przekonaliście do handlarzy. Miałem na myśli to, co on z tą rdzą zrobił, żeby się nie okazało, że zaraz wyjdzie z powrotem, bo tylko zamaskował czy coś. A handlarz handlarzowi nie równy.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

12 Lut 2024, 20:18

bonifacy napisał(a):
Barol napisał(a):Norma w Octaviach,Fabiach i Golfach 4/5/6,gniją błotniki u spodu przy początku progu
Rzeczywiście norma . Trzeba co jakiś czas odkręcić , uchylić nadkole plastikowe i wydłubać / usunąć nagromadzone tam błoto .
Barol napisał(a):Corolla:
[link do oferty na Olx wygasł] ... YFFCA.html
[link do oferty na Olx wygasł] ... Xta9d.html

Octavia ze zrobioną już rdzą.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... GbKyr.html
Tych ofert już nie ma . Ktoś mądrzejszy to kupił . Zaczynamy typowania od nowa :mrgreen:
Są nadal. Przy cytowaniu linki się psują.
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
    Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...
    Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...

13 Lut 2024, 11:32

To lecimy dalej a co :mrgreen:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/c ... G5hfJ.html
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Lut 2024, 13:09

Barol napisał(a):To lecimy dalej a co
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/c ... G5hfJ.html
[link do oferty na Olx wygasł] ... YtQVq.html
[link do oferty na Olx wygasł] ... Y32mr.html

Citroen może do rozważenia.

Z tymi silnikami w Ibizie nie ma jakichś problemów? Bo gdzieś mi się obiło o uszy coś takiego, że w tym modelu to 1.6 najlepiej.

Almera w historii ma wpis z dodatkowym badaniem technicznym po wypadku i to tego samego dnia, co okresowe. Co o tym sądzić?
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

13 Lut 2024, 13:15

sp3 napisał(a):Co o tym sądzić?

Nic. Jechać i oglądać a nie filozofować nad głupotami.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Lut 2024, 18:46

sp3 napisał(a):Z tymi silnikami w Ibizie nie ma jakichś problemów?


Tam się zbytnio nie ma co psuć jedynie też występuje problem z rdza czyli przednie błotniki jak w przypadku Octavii no i progi.
1.6 w tej generacji to rzadkość na naszym rynku.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Lut 2024, 09:19

Znalazłem takie coś. Co myślicie?

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... Gc7J5.html
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

16 Lut 2024, 10:44

sp3 napisał(a):Znalazłem takie coś. Co myślicie?


I tak będziesz wklejać fotki? Miałeś linki i ciágle coś a tu co jest na tak skoro ostatnio doszukałeß się w nissanie że kiedyś miał negatywa na skp ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Lut 2024, 12:09

szybki napisał(a):Miałeś linki i ciágle coś a tu co jest na tak skoro ostatnio doszukałeß się w nissanie że kiedyś miał negatywa na skp ?

Nie chodzi o to, że miał negatywny wynik (wszystkie pozytywne), tylko o to, że chłop w opisie napisał, że auto bezwypadkowe, a w historii jest badanie po wypadku i to tego samego dnia, co okresowe badanie. I na obu jest taki sam przebieg. Więc to trochę dziwne i dlatego zapytałem, czy się tym przejmować czy nie. Nie skreśliłem go, tych ostatnich aut również, po prostu pytałem, jak miałem jakieś wątpliwości.

szybki napisał(a):I tak będziesz wklejać fotki?

Ze względu na pracę i jeszcze parę innych rzeczy, nie mam możliwości, by zadzwonić przykładowo teraz i za godzinę pojechać oglądać samochód. Muszę taki wyjazd sobie zaplanować wcześniej. W tym tygodniu np. oprócz poniedziałku, nie mogłem się nigdzie wybrać. A te samochody, co miałem na poniedziałek, to mi odradziliście. Więc Twoim zdaniem mam nastawić się na konkretne auto i przestać przeglądać ogłoszenia? Przecież może trafić się lepsza oferta zanim pojadę coś oglądać. Rzucił mi się w oczy ten samochód, więc wrzuciłem z pytaniem, czy warto się tym zainteresować.
Ostatnio edytowany przez sp3, 16 Lut 2024, 12:16, edytowano w sumie 1 raz
sp3
Nowicjusz
 
Posty: 39

16 Lut 2024, 12:12

Focus ok ale na pewno do sprawdzenia stan podłogi i progów bo ruda je bardzo lubi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Lut 2024, 12:29

sp3 napisał(a): chłop w opisie napisał, że auto bezwypadkowe, a w historii jest badanie po wypadku i to tego samego dnia, co okresowe badanie. I na obu jest taki sam przebieg.
wystarczyło, że jakaś paniusia podczas wysiadania na parkingu strąciła lusterko swoją torebką, gość przykleił je na taśme i pojechał na przegląd w myśl zasady "jakoś to będzie", lub "a może przymknie na to oko". Trafił jednak na służbistę / praktykanta, który go za to oblał, więc gość poszedł po część do pobliskiego sklepu / na szrot, wymienił na poczekaniu lusterko i cyk, już jest dobrze.
Nie było to jakiś duży odstęp czasu, więc na pewno nie było to zderzenie z pociągiem.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004