Auto do 50.000

06 Lis 2010, 20:43

jiGsaw napisał(a):Tyle, że to żadna konkurencja dla E90.



Podaj podstawy dlaczego tak twierdzisz? Gdyby tak było nie robiono by tesów 3 vs. 159.
Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

06 Lis 2010, 21:59

Wystarczy porównać sobie budowę tych dwóch aut. A jak ktoś słabo się zna na motoryzacji to osiągi z katalogu chociażby.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

06 Lis 2010, 23:16

No tak Alfa jest FWD więc jest beee :lol:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek[/youtube]
możesz też ją dostać ze stałym napędem na 4 koła jeśli tak Cię to razi.
Co do osiągów to w Alfie podobnie jak w BMW masz szeroką gamę silników także możesz sobie wybrać odpowiedni.
Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 07 Lis 2010, 19:24, edytowano w sumie 1 raz
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lis 2010, 00:25

Tyle, że większość jest FWD, a wszystkie mają silnik umieszczony poprzecznie. Już nawet Audi w wersjach FWD lepiej wypada. Najszybsza alfa 159 robi setkę w 7s... trochę słabo na tle E90. O reszcie nie ma co pisać. Alfy mają w sobie to coś, trzeba przyznać, ale klasa premium to to nie jest. Może kiedyś była, nie wiem.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Lis 2010, 10:58

jiGsaw napisał(a):Najszybsza alfa 159 robi setkę w 7s... trochę słabo na tle E90.

No i co z tego? Nie dla wszystkich liczy się przyspieszenie, lecz radość z jazdy. Jak już wcześniej autor napisał on nie traktuje samochody jak zwykłego środka transportu. Co w przypadku Alfy będzie mało znaczenie, gdyż o te samochody trzeba zadbać.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

07 Lis 2010, 12:08

Każdy ma inne pojęcie radości z jazdy. Alfa ma w sobie to coś, ciekawy wygląd, wnętrza itp., ale nie bardzo wiem jak porównać radość z jazdy dobrze wyważonego rwd z źle wyważonym fwd.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan NV200 - TAXI na ulicach Barcelony
    Nissan zaprezentował 22 listopada model NV200 oraz koncepcyjny pojazd e‑NV200 jako taksówkę miejską nowej generacji, przygotowując grunt dla pojazdów zeroemisyjnych w Hiszpanii i zapowiadając dalszy dynamiczny ...

07 Lis 2010, 12:10

A dlaczego twierdzisz, że Alfa jest źle wyważona?
w testach sprawnościowych okazała się lepsza niż e90 co możesz zobaczyć w linku z mojego poprzedniego posta.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lis 2010, 13:25

Miloszek napisał(a):Ma może ktoś z forumowiczów Alfe 159 , Audi A4 czy BMW E90 , żeby napisać coś o tych autach ? Jak się jeździ , ile spalają ?


W tej chwili sprzedaję Alfę 159 2007 1.9 JTD 150KM - moge powiedzieć coś tylko o jeździe bo auto jest do dalszej odsprzedaży i nie zrobiłem nim zbyt wiele km, jeździ się super, na trasie ok. 1200km przy prędkości 120km/h auto spaliło 4,8l. ON/100km, silnik na prawdę rewelacyjny - bardzo mocny i niesamowicie ekonomiczny, jest sporo momentu i auto ma fajny "dół", auto dosyć niskie - mogą narzekać osoby, które jeździły wysokimi samochodami bo odrobine utrudnione jest wsiadanie, generalnie auto świetnie trzyma się drogi, fajnym gadżetem jest wskaźnik pokazujący ciśnienie turbiny, o tym, że ma świetny design chyba nie musze pisać, Alfa postarała się również jeśli chodzi o wykończenie wnętrzna, jak to w autach z grupy Fiata samochód ma 9-tą poduszkę chroniącą kolana co również zasługuje na pochwałę. Dodatkowo mogę powiedzieć, że miałem już sporo aut z silnikami JTD i nigdy nie było żadnych problemów.
Ostatnio edytowany przez k_s, 07 Lis 2010, 13:44, edytowano w sumie 1 raz
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

07 Lis 2010, 13:28

Jasiek90 napisał(a):A dlaczego twierdzisz, że Alfa jest źle wyważona?
w testach sprawnościowych okazała się lepsza niż e90 co możesz zobaczyć w linku z mojego poprzedniego posta.


Fizycznie nie da się dobrze wyważyć auta FWD, zwłaszcza z silnikiem i skrzynią leżącym na przedniej osi...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

07 Lis 2010, 23:59

jiGsaw Ty ciągle się mądrzysz i mądrzysz, piszesz o BMW jakbys jezdził conajmniej M3 e92, wszystko jest gorsze od BMW, na prawde staje się to dość smieszne jesli osoba która ma pojęcie tylko teoretyczne ciągle wszystkim wmawia co jest lepsze. Mialem BMW 118D i fakt, uwazam ze lepszego kompakta nie znajdziesz, tak samo uwazam ze 320D i A4 Quatro to najlepsze propozycje na rynku z tej klasy ale nie mówie, że Alfa jest gorsza bo poprostu nie mialem okazji nią jechać.
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

08 Lis 2010, 00:02

Ja miałem okazję, jako pasażer i mimo to zauroczyłem się w alfie (prawie kupiłem, bo była na sprzedaż :mrgreen:). Aczkolwiek przedstawione przeze mnie fakty świadczą na jej niekorzyść, chyba temu nie zaprzeczysz? :neutral:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

08 Lis 2010, 01:13

W większosci wypadków tak, najczesciej jesli chodzi o tz budzetówki, ale da sie zrobic dobre FWD. Wezmy chocby takiego Focusa RS którego prowadzi się fenomenalnie do tego stopnia, że ja wielki fan AWD nie moge spac w nocy bo ciągle mnie nachodzi myśli " moze by tak kupic tego RSa " :shock:
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

05 Gru 2010, 14:17

Odświeżę troche temat . Dzisiaj przeglądając allegro natknąłem się na Audi A4 1.9 TDI . Co o nim myślicie ? Cena atrakcyjna , patrząc na przebieg i wyposażenie . Zarejestrowane w Polsce . Niby auto do licytacji , ale piszę w opisie cena auta : 51.900 .
Myślicie że opis tego auta jest autentyczny ? Bo trudno znaleźć Audi zadbane , z takim przebiegiem i wyposażeniem .
Silnik 1.9 TDI podobno jest sporo lepszy od 2.0 , przede wszystkim dużo mniej awaryjny .
Link do Audi :

[link do oferty na Allegro wygasł]
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask

05 Gru 2010, 14:31

Trzeba pojechac obejrzec. Sprawdzic czy ksiazka serwisowa nie jest mlodsza od auta :mrgreen: Bo przebieg faktycznie dosc atrakcyjny jak na 5 letniego diesla - wiec trzeba byc troche podejrzliwym. Tylko jakos maska mi sie troche nie podoba - ale to trzebaby na zywo ocenic ;)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

05 Gru 2010, 15:21

Duże są różnice w kosztach utrzymania pomiędzy FWD a quattro ?
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask