Auto do 50 tysięcy, gotowy projekt.

21 Sie 2019, 13:23

Mercedes cabrio tez bardzo ładny. Z Amerykańskimi samochodami boje się, że wszystko pięknie ładnie do odwiedzenia pierwszego warsztatu. Teraz obecnie najbardziej przekonuje mnie ten Nissan Sx200 i taka niebieska e30 jest wystawiona na olxie robiona przez jakiś zespół ludzi. A co do kupowania samochodu jako baza pod projekt. Ja z mechaniki kuleje, myślałem o tym długi czas by kupić coś do 20 tysięcy seryjnego i zacząć to robić od podstaw z malowaniem, piaskowaniem itd. Rzeczy kosmetyczne mogę zrobić sam powiedzmy w rodzinie ale nie znam środowiska ludzi którzy robią silniki itd. Nie mam żadnych znajomości albo informacji gdzie taki samochód można oddać by zrobili coś z silnikiem itd. Przepraszam, że pisze jak laik ale jest to jakieś tam marzenie a mam mała wiedzę o tym.
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Sie 2019, 21:12

Szukanie auta pod projekt / robienie projektu keidy samemu nic sie przy aucie nie grzebie i nawet nie majac zaprzyjaznionych warsztatow troche kiepsko wyglada
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Sie 2019, 21:22

Dlatego szuka gotowego projektu nie wiem czy doczytałeś
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Sie 2019, 21:29

Gotowy nie znaczy ze nic w nim nie bedzie trzeba zrobić, a wtedy juz widze jak przeciętny mechanik poradzi sobie z dlubnietym silnikiem...
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Sie 2019, 21:54

Myślę, że mając już gotowy, zrobiony samochód wiele bram się przed Toba otwiera. Wydaje mi się, że kupno takiego samochodu pozwala się wkręcić w środowisko. Na pewno bym nie naprawiał tego samochodu w przeciętnym warsztacie ;)
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Sie 2019, 22:05

Panowie ale zależy co kto ma na myśli mówiąc projekt...jeżeli chodzi o bardziej wygląd to brałbym gotowca chociażby w stylu tego co wkleiłem linka i nic nie dotykał jak mechanika to już gotowiec nie jest taki oczywisty wtedy skłaniałbym się do kupienia dziewicy i drobnymi krokami sam bym coś robił. Oczywiście baza też muśi być przemyślana i to nie tylko pod moje zachciewajki ale też możliwości techniczne oraz dalsze ewentualne odsprzedanie.

Plastikowa napisał(a):Myślę, że mając już gotowy, zrobiony samochód wiele bram się przed Toba otwiera. Wydaje mi się, że kupno takiego samochodu pozwala się wkręcić w środowisko. Na pewno bym nie naprawiał tego samochodu w przeciętnym warsztacie


Tia otworzyło...banda dzieciaczków ryczących na widok wykresu z hamki...
Muszę Cię zmartwić gotowy projekt zamknie przed Tobą większość drzwi bo nikt nie lubi poprawiać papraków którymi w wielu przypadkach są super uznane warsztaty.
Pisałeś o nissanie gdzie ja troszku bawiłem się sr20det i...np.najbardziej uznanemu tunerowi o tej marki niedałbym klocków hamulcowych zmienić chociaż jego ksywa jest reliktem za który ludzie daliby się pokroić.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto Moto Show - Skaryszew 2011 / relacja
    Impreza Auto Moto Show w Skaryszewie już za nami! Gorący i pełen wysokiego ciśnienia dźwięku weekend minął nam szybko i również w tym roku okazał się dużym sukcesem. W sobotę można było zobaczyć przymiarki do konkurencji ...

21 Sie 2019, 22:10

Z ciekawości przejrzałem SX200 na olx i otomoto no jest w czym wybierać.. albo do generalnego remontu albo przerobione do driftu..

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Tylko w obu przypadkach musisz zwiedzić pół Polski..

Tak teraz na myśl przyszedł mi jeszcze Fiat Coupe,tego na drogach już praktycznie nie ma.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sie 2019, 22:18

Barol powtórzę przy takich autach odległość nie ma znaczenia...do tego zastanów się co wklejasz bo wkładasz do jednego worka s13 z kiblowatym ca18 i fwd fiacinke z s14 niby bez "a" ale z sr20det...

P.s.

Jak autor się uprze to mam kogoś od nissanów kto może podjąłby się obejrzeć tego s14 w Łodzi oczywiście za opłatą bo musiałby poświęcić cały dzień.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Sie 2019, 22:21

Plastikowa napisał(a):Ma to być samochód ze sporą mocą i ciekawym wyglądem albo po prostu jakiś ciekawy sprzęt z v8 pod maską. I tak jak pisałem samochód do kościoła w niedziele, ewentualnie jakieś szoferowanie ludziom do ślubów
hmmmm
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Sie 2019, 22:27

Plastikowa napisał(a):niebieska e30 jest wystawiona na olxie


Zarzuć z ciekawości link.

EDIT:
Chodzi o tą?
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sie 2019, 22:27

Mike ale to też trzeba zachować rozsądek serwisowy bo 50k to nie jest 500k a do tego zgadnij czemu taki klasyk jak jag v12 kosztuje połowę np.r129 v8 :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Sie 2019, 17:20

szybki napisał(a):Mike ale to też trzeba zachować rozsądek serwisowy bo 50k to nie jest 500k a do tego zgadnij czemu taki klasyk jak jag v12 kosztuje połowę np.r129 v8
ja sobie zdaję sprawę, próbuje natomiast wyczuć autora :wink: bo jak na razie mamy sx, ale tym wesela raczej nie obsłużysz (czytaj autor sam nie wie czego chce).
Za to w Jagu na pewno się wyróżni (na lawecie) :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Sie 2019, 17:37

Tak chodzi o te e30 ale to jednak driftowóz, z zewnątrz bardzo mi się podoba. Czytając od wczoraj mam takie pytanie co myślicie o takim starym Audi 2.2 Quattro coupe lub o projekcie z Audi 90. A co do mojego zdecydowania. Jak będzie to sx200, e30 lub np jakieś stare bmw/mercedes z potężnym silnikiem to będe bardzo zadowolony. Kiedyś też z wyglądu podobały mi się bardzo Jaguary S Type R 400KM. Pytanie tylko jak serwis tego
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Sie 2019, 18:17

Plastikowa napisał(a):Tak chodzi o te e30 ale to jednak driftowóz, z zewnątrz bardzo mi się podoba. Czytając od wczoraj mam takie pytanie co myślicie o takim starym Audi 2.2 Quattro coupe lub o projekcie z Audi 90. A co do mojego zdecydowania. Jak będzie to sx200, e30 lub np jakieś stare bmw/mercedes z potężnym silnikiem to będe bardzo zadowolony. Kiedyś też z wyglądu podobały mi się bardzo Jaguary S Type R 400KM. Pytanie tylko jak serwis tego


Ale w końcu wyjaśnisz nam o co Ci biega bo równie dobrze możesz napisać że chcesz auto białe wpadające w czarne i trochę zielone z domieszką różowego co Wy na to???

Twój pierwszy post zaprzecza następnym czyli piszesz o nietuzinkowym wyglądzie a podajesz e30 albo stare audi do tego po drodze nie znasz się na mechanice a mówisz o jakiś projektach.
Dostałeś konkretną propozyzcję co do r129 v8 albo sx-a więc zamiast dalej snuć to działaj... bo tak to można wymieniać i wymieniać praktycznie wszytko co jest stare i się błyszczy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Sie 2019, 20:16

"Projekt" zapewne oznacza zepsucie auta poprzez stęsy, gleby, bebeesy :naughty:
Wg mnie, powiedzmy motofreaka i fana youngtimerów z przełomu lat 80/90, większy szał zrobisz w takiej 90tce czy e30 w serii, ale po pełnej renowacji lakieru i np ceramice. Felunek też spoko, ale niech będzie z epoki czy też z lepszych wersji w.w aut.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004