Auto do 50 tysięcy, gotowy projekt.

Re: Auto do 50 tysięcy, gotowy projekt.

21 Sie 2019, 14:23

Mercedes cabrio tez bardzo ładny. Z Amerykańskimi samochodami boje się, że wszystko pięknie ładnie do odwiedzenia pierwszego warsztatu. Teraz obecnie najbardziej przekonuje mnie ten Nissan Sx200 i taka niebieska e30 jest wystawiona na olxie robiona przez jakiś zespół ludzi. A co do kupowania samochodu jako baza pod projekt. Ja z mechaniki kuleje, myślałem o tym długi czas by kupić coś do 20 tysięcy seryjnego i zacząć to robić od podstaw z malowaniem, piaskowaniem itd. Rzeczy kosmetyczne mogę zrobić sam powiedzmy w rodzinie ale nie znam środowiska ludzi którzy robią silniki itd. Nie mam żadnych znajomości albo informacji gdzie taki samochód można oddać by zrobili coś z silnikiem itd. Przepraszam, że pisze jak laik ale jest to jakieś tam marzenie a mam mała wiedzę o tym.
Plastikowa
Nowicjusz

21 Sie 2019, 22:12

Szukanie auta pod projekt / robienie projektu keidy samemu nic sie przy aucie nie grzebie i nawet nie majac zaprzyjaznionych warsztatow troche kiepsko wyglada
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Sie 2019, 22:22

Dlatego szuka gotowego projektu nie wiem czy doczytałeś
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

21 Sie 2019, 22:29

Gotowy nie znaczy ze nic w nim nie bedzie trzeba zrobić, a wtedy juz widze jak przeciętny mechanik poradzi sobie z dlubnietym silnikiem...
Raziel11
Zaawansowany

Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Typ: Hatchback

21 Sie 2019, 22:54

Myślę, że mając już gotowy, zrobiony samochód wiele bram się przed Toba otwiera. Wydaje mi się, że kupno takiego samochodu pozwala się wkręcić w środowisko. Na pewno bym nie naprawiał tego samochodu w przeciętnym warsztacie ;)
Plastikowa
Nowicjusz

21 Sie 2019, 23:05

Panowie ale zależy co kto ma na myśli mówiąc projekt...jeżeli chodzi o bardziej wygląd to brałbym gotowca chociażby w stylu tego co wkleiłem linka i nic nie dotykał jak mechanika to już gotowiec nie jest taki oczywisty wtedy skłaniałbym się do kupienia dziewicy i drobnymi krokami sam bym coś robił. Oczywiście baza też muśi być przemyślana i to nie tylko pod moje zachciewajki ale też możliwości techniczne oraz dalsze ewentualne odsprzedanie.

Plastikowa napisał(a):Myślę, że mając już gotowy, zrobiony samochód wiele bram się przed Toba otwiera. Wydaje mi się, że kupno takiego samochodu pozwala się wkręcić w środowisko. Na pewno bym nie naprawiał tego samochodu w przeciętnym warsztacie

Tia otworzyło...banda dzieciaczków ryczących na widok wykresu z hamki...
Muszę Cię zmartwić gotowy projekt zamknie przed Tobą większość drzwi bo nikt nie lubi poprawiać papraków którymi w wielu przypadkach są super uznane warsztaty.
Pisałeś o nissanie gdzie ja troszku bawiłem się sr20det i...np.najbardziej uznanemu tunerowi o tej marki niedałbym klocków hamulcowych zmienić chociaż jego ksywa jest reliktem za który ludzie daliby się pokroić.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus NX wyjątkowo bezpieczny. Najwyższa ocena w testach IIHS Lexus NX wyjątkowo bezpieczny. Najwyższa ocena w testach IIHS
    Popularny SUV Lexus NX zdobył najwyższą ocenę Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Samochód doceniono nie tylko za wytrzymałość nadwozia, ale również za system zapobiegający ...
    Czy Honda Accord to dobra inwestycja? Czy Honda Accord to dobra inwestycja?
    Decyzja o zakupie nowego auta dla wielu osób jest prawdziwą męczarnią. Bardzo duża oferta, bardzo dużo danych liczbowych, mnóstwo informacji. Jednak przyjrzyjmy się na przykładzie jednego z modeli Hondy jakie ...

• Re: Auto do 50 tysięcy, gotowy projekt.

21 Sie 2019, 23:10

Z ciekawości przejrzałem SX200 na olx i otomoto no jest w czym wybierać.. albo do generalnego remontu albo przerobione do driftu..

https://www.olx.pl/oferta/nissan-200sx- ... 878ae1b14e
    https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-20 ... BVWrE.html?
    Tylko w obu przypadkach musisz zwiedzić pół Polski..

Tak teraz na myśl przyszedł mi jeszcze Fiat Coupe,tego na drogach już praktycznie nie ma.
    https://www.olx.pl/oferta/fiat-coupe-2- ... 7f135937ae
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

21 Sie 2019, 23:18

Barol powtórzę przy takich autach odległość nie ma znaczenia...do tego zastanów się co wklejasz bo wkładasz do jednego worka s13 z kiblowatym ca18 i fwd fiacinke z s14 niby bez "a" ale z sr20det...

P.s.

Jak autor się uprze to mam kogoś od nissanów kto może podjąłby się obejrzeć tego s14 w Łodzi oczywiście za opłatą bo musiałby poświęcić cały dzień.
    szybki
    Moderator - Tuning

21 Sie 2019, 23:21

Plastikowa napisał(a):Ma to być samochód ze sporą mocą i ciekawym wyglądem albo po prostu jakiś ciekawy sprzęt z v8 pod maską. I tak jak pisałem samochód do kościoła w niedziele, ewentualnie jakieś szoferowanie ludziom do ślubów
    hmmmm
    https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-xj12-idealny-stan-ID6BIUTv.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-okazja-ID6BvzE9.html
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

21 Sie 2019, 23:27

Plastikowa napisał(a):niebieska e30 jest wystawiona na olxie

Zarzuć z ciekawości link.

EDIT:
    Chodzi o tą?
    https://www.olx.pl/oferta/bmw-e30-325i- ... 29acce85ad
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 1999

21 Sie 2019, 23:27

Mike ale to też trzeba zachować rozsądek serwisowy bo 50k to nie jest 500k a do tego zgadnij czemu taki klasyk jak jag v12 kosztuje połowę np.r129 v8 :ok:
    szybki
    Moderator - Tuning

22 Sie 2019, 18:20

szybki napisał(a):Mike ale to też trzeba zachować rozsądek serwisowy bo 50k to nie jest 500k a do tego zgadnij czemu taki klasyk jak jag v12 kosztuje połowę np.r129 v8
    ja sobie zdaję sprawę, próbuje natomiast wyczuć autora :wink: bo jak na razie mamy sx, ale tym wesela raczej nie obsłużysz (czytaj autor sam nie wie czego chce).
    Za to w Jagu na pewno się wyróżni (na lawecie) :mrgreen:
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

22 Sie 2019, 18:37

Tak chodzi o te e30 ale to jednak driftowóz, z zewnątrz bardzo mi się podoba. Czytając od wczoraj mam takie pytanie co myślicie o takim starym Audi 2.2 Quattro coupe lub o projekcie z Audi 90. A co do mojego zdecydowania. Jak będzie to sx200, e30 lub np jakieś stare bmw/mercedes z potężnym silnikiem to będe bardzo zadowolony. Kiedyś też z wyglądu podobały mi się bardzo Jaguary S Type R 400KM. Pytanie tylko jak serwis tego
    Plastikowa
    Nowicjusz

22 Sie 2019, 19:17

Plastikowa napisał(a):Tak chodzi o te e30 ale to jednak driftowóz, z zewnątrz bardzo mi się podoba. Czytając od wczoraj mam takie pytanie co myślicie o takim starym Audi 2.2 Quattro coupe lub o projekcie z Audi 90. A co do mojego zdecydowania. Jak będzie to sx200, e30 lub np jakieś stare bmw/mercedes z potężnym silnikiem to będe bardzo zadowolony. Kiedyś też z wyglądu podobały mi się bardzo Jaguary S Type R 400KM. Pytanie tylko jak serwis tego

Ale w końcu wyjaśnisz nam o co Ci biega bo równie dobrze możesz napisać że chcesz auto białe wpadające w czarne i trochę zielone z domieszką różowego co Wy na to???

Twój pierwszy post zaprzecza następnym czyli piszesz o nietuzinkowym wyglądzie a podajesz e30 albo stare audi do tego po drodze nie znasz się na mechanice a mówisz o jakiś projektach.
    Dostałeś konkretną propozyzcję co do r129 v8 albo sx-a więc zamiast dalej snuć to działaj... bo tak to można wymieniać i wymieniać praktycznie wszytko co jest stare i się błyszczy.
    szybki
    Moderator - Tuning

22 Sie 2019, 21:16

"Projekt" zapewne oznacza zepsucie auta poprzez stęsy, gleby, bebeesy :naughty:
    Wg mnie, powiedzmy motofreaka i fana youngtimerów z przełomu lat 80/90, większy szał zrobisz w takiej 90tce czy e30 w serii, ale po pełnej renowacji lakieru i np ceramice. Felunek też spoko, ale niech będzie z epoki czy też z lepszych wersji w.w aut.
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika