Jaką pianownicę ręczną i gotowy zestaw do mycia auta polecilibyście?

31 Paź 2020, 07:58

Jestem całkowicie początkującym w dziedzinie auto detailingu - właściwie to jeszcze nie zacząłem praktykować :) Za 3 tygodnie robię polerkę lakieru u gościa, który zrobi to naprawdę fachowo i porządnie. Do tej pory auta myłem po swojemu i bez żadnego pojęcia o właściwym myciu - czyli źle, rysując lakier i popełniając szereg innych błędów. Do myjni bezdotykowej mam 20 km więc mycie na myjni bezdotykowej i późniejsze kończenie etapów w domu gdy auto się z powrotem zakurzy podczas powrotu to bezsens. Teraz wiem, że najpierw ma być piana aktywna, później mycie szamponem z rękawicą , suszenie ręcznikiem i ewentualne woskowanie co jakiś czas. Czy pianę nakładam na wcześniej nie spłukany brud i na suche auto? Jako początkujący chciałbym poprosić was żebyście dali mi jakiś gotowy link z zestawem kosmetyków z ręcznikiem, rękawicą itp. Wiadro z separatorem pewnie kupiłbym oddzielnie. Jaką również polecilibyście pianownicę do samochodu oby tylko w miarę rozsądnych cenach? W ogóle co ile myć samochód żeby brud nie wpływał i nie reagował negatywnie na lakier?
Berserker1982
Początkujący
 
Posty: 73
Zdjęcia: 0

01 Lis 2020, 09:52

Berserker1982 napisał(a):Czy pianę nakładam na wcześniej nie spłukany brud i na suche auto?
Najpierw dokładnie pod ciśnieniem płuczesz cały samochód i dopiero nakładasz pianę za pomocą pianownicy. Chodzi o to żeby spłukać większe zanieczyszczenia przed położeniem piany.
Berserker1982 napisał(a):Jaką również polecilibyście pianownicę do samochodu oby tylko w miarę rozsądnych cenach?
Pianownicę można kupić tańszą nawet z tych budżetowych bo one dają radę. Ważniejszy jest tu środek który będzie się odpowiednio pienił. Nawet przy najlepszej pianownicy kiepski środek nie da piany takiej jak oczekujemy więc warto na to zwrócić uwagę. Pianownice warto sobie kupić pod myjkę wysokociśnieniową którą posiadamy.
Berserker1982 napisał(a):W ogóle co ile myć samochód żeby brud nie wpływał i nie reagował negatywnie na lakier?
To już zależy od tego jak szybko ulegnie zabrudzeniu samochód. Zabezpieczony lakier np. ceramiką, woskiem czy innymi preparatami będzie się brudził wolniej przez co nie będzie wymagał częstego mycia. Nawet korzystanie z wosku na myjni bezdotykowej wydłuża już nam takie okresy.
Na pewno częściej powinno się myć samochód w okresie zimowym usuwając sól która będzie się zbierała na nadwoziu bo ona ma spory negatywny wpływ na lakier i inne elementy nie tylko nadwozia ale i podwozia. Sam bród w lecie nie będzie degradował lakieru.

Co do wspomnianych linków często nie warto kupować takich rzeczy w pakietach bo z tego co widziałem jedna rzecz jest z górnej półki a reszta kiepska chodzi o to że wtedy sprzedający oferuję dobra cenę promując najbardziej ten najdroższy i najlepszy element pakietu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

02 Lis 2020, 07:30

A taki zestaw nadałby się https://sklep.motogo.pl/zestaw-binder-waxpro-do-pielegnacji-lakieru-p6877 czy te kosmetyki to kicha jakaś ? Właśnie mam myjkę karchera, ale już starą/kilkunastoletnią i ostatnio dałem ją do naprawy i nie wiem czy będzie się opłacało czy kupić nową myjkę + pianownicę do niej. Jeśli w myjce ciśnieniowej jest zbiornik na detergent to można tam dawać środek do pianowania - jeśli nie to pianownica IK FOAM PRO 2 zdawałaby egzamin/ czy dwoma litrami to umyję z tego na raz auto kombi?
Rokiko to jaki dobry środek poleciłbyś do pianownicy?
Berserker1982
Początkujący
 
Posty: 73
Zdjęcia: 0

02 Lis 2020, 09:32

Właśnie tak patrzę i tam jest zestaw za 249zł:

Binder Premium Car Shampoo 500ml
Binder Premium Pre-Wash + butelka z atomizerem 500ml
Binder Premium Hydrophobic Wax 500ml
Binder Ultimate Tire Coating Wax 500ml
Rękawica WaxPro Mou Mitt
2x Mikrofibra 320GSM WaxPro Professional 40x40
Ręcznik #DETAILING OBSESSED

Zerknij sobie na allegro bo tam kompletując taki zestaw wyjdzie ci sporo taniej :mrgreen: sprawdzałem na szybko a tu jeszcze promocja na stronie która podałeś :naughty:

Producent kosmetyków samochodowych Binder jest ściśle powiązany z marką Fireball więc możesz sobie zobaczyć też tą drugą markę bo to będzie praktycznie to samo. Opinie mają niezłe ale ja osobiście ich nie stosowałem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

07 Lis 2020, 07:35

OK czyli kosmetyki, rękawice, ręcznik itp. wiem co mam kupić i dzięki za rady. Teraz pozostaje kwestia pianownicy - myjki starej nie będę naprawiać bo sam koszt, że ktoś zdiagnozuje problem to 100zł więc oddzwoniłem żeby w ogóle nie zaglądali tam i postanowiłem poszukać nowej. Czy warto kupić taką myjkę za nieduże pieniądze [link do oferty na Allegro wygasł] i do niej dokupić pianownicę ? Czy np. [link do oferty na Allegro wygasł] i pianownica już jest ? Czy taka myjka da rady umyć ciągnik, maszynę rolniczą czy kostkę brukową? Chyba, że macie jakieś inne propozycje to chętnie wezmę pod uwagę.
Berserker1982
Początkujący
 
Posty: 73
Zdjęcia: 0

07 Lis 2020, 10:15

Berserker1982 napisał(a):Czy taka myjka da rady umyć ciągnik, maszynę rolniczą czy kostkę brukową?
W tym przypadku proponuję ta drugą. Będzie bardziej wydajna.
Co do samej pianownicy to jak byś miał już myjkę to Karchera można ją kupić już za około 50 zł np. [link do oferty na Allegro wygasł]
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy egzemplarz Toyoty Supry trafi na aukcję
    Nowa Toyota Supra 2020 w wersji produkcyjnej zostanie pokazana światu po raz pierwszy 14 stycznia 2019 roku na targach motoryzacyjnych w Detroit. Pięć dni później zakończy się aukcja pierwszego na amerykańskim rynku ...

27 Lip 2021, 08:26

kupiłem sobie pianownicę venus kwazar 2L, nie była droga a sprawdza się bardzo fajnie, robi 3 rodzaje piany, łatwo pianę zaaplikować w trudniej dostępne miejsca
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

27 Lip 2021, 08:32

bpa napisał(a):kupiłem sobie pianownicę venus kwazar 2L
Spora myślę, że tak do mycia samochodu wystarczy taka w granicach 0,5L. Ważne jednak że Ci się sprawdza i jesteś zadowolony.
bpa napisał(a):robi 3 rodzaje piany
To jest ciekawe :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

30 Lis 2021, 20:55

mi to 2 l odpowiada, bo jednak oprócz auta zawsze coś tam jest jeszcze do umycia, teraz mamy w sumie 2 auta do ogarnięcia a jak piany zostaje to dzieciaka hulajnogę ogarniam czy rower. Tak, trzy piany, gęsta, średnia i płynną.
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40