Jaka szczotka do mycia ?

23 Sty 2023, 18:26

Witam posiadam myjkę ciśnieniową lavor w zestawie jest Szczotka płaska - https://www.obi.pl/szczotki-do-czyszcze ... /p/6647671
W moim odczuciu jest dosyć twarda materiał to - włosiem polipropylenowym
Nie będzie ona rysować samochodu podczas mycia ? (oczywiście wcześniej spłukuje piach itp)
czy warto jednak zakupić inną szczotkę z innego materiału ? np k2
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ven423
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Sty 2023, 09:02

Ja ogólnie nie polecam szczotek do mycia samochodu. Używam miękkich gąbek mocno spienionych. Szczotki to tylko do opon i felg, a w innych miejscach na samochodzie takich trudniej dostępnych pędzelek detalingowy.

Oczywiście czasem zdarza mi się użyć szczotki tak z wyczuciem ale tylko na myjni i to najlepiej po pianowaniu całego auta.

Wracając do tych szczotek które podałeś to pierwszą najlepiej używać tylko z podłączonym wężem z wodą. Bo tu masz najmniejsze prawdopodobieństwo porysowania lakieru.

Inna sprawa to taka, że jak masz lakier zabezpieczony odpowiednio to i brud tak się nie trzyma.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Sty 2023, 11:56

To już sam nie wiem :) Jedni mówią że gąbki niedobre i tylko szczotka :) Okej to będę używać tylko tej co mam w zestawie z bieżącą wodą i mydłem. Na szczęście mam też gąbkę. Chociaż szczotką to pewnie będzie sprawniej i szybciej szło.
Nie mam lakieru zabezpieczone używam tylko po myciu wosku na mokro - koch chemie.
Jak sobie radzicie na myjniach ? Używacie szczotki z myjni ? Ja szczerze powiedziawszy myje nią tylko felgi. Trochę się boje co w niej siedzi np piasek itp. Jak umyć auto na myjni bezdotykowej bez szczotki ? Chyba się nie da. Zawsze po wyschnięciu zostaje brud. Bierzecie na myjnie własne szczotki lub gąbki ?
Ven423
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Sty 2023, 08:28

Nikt ze sobą nic nie zabiera na myjnię :no: ?
Ven423
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Sty 2023, 08:41

Ven423 napisał(a):Jak umyć auto na myjni bezdotykowej bez szczotki ? Chyba się nie da. Zawsze po wyschnięciu zostaje brud.
Jak masz na lakierze jakieś zabezpieczenie typu wosk, ceramika itd. To na myjni bezdotykowej całkiem nieźle się domywa lakier. Ja jednak jeżdżę na takie gdzie jest szczotka po mimo tego że mam lakier zabezpieczony uważam że jednak w ten sposób lepiej jesteśmy domyć auto, na końcu daje jeszcze wosk na lakier w celu przedłużenia wytrzymałości nałożonej powłoki.
Ven423 napisał(a):Bierzecie na myjnie własne szczotki lub gąbki ?
Ja czasem jak chce domyć koła, zawsze jednak mam ręcznik do wycierania samochodu. No i kluczowe jest to że staram się jeździć na myjnie wieczorami po zachodzie słońca lub jak go nie ma w ciągu dnia.
Ostatnio edytowany przez Rokiko, 26 Sty 2023, 08:58, edytowano w sumie 1 raz
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

25 Sty 2023, 22:55

Czyli zabierasz jakieś swoje akcesorium (gąbkę lub szczotkę?) Czy szpachlujesz karoserię szczotką z myjni ?
Ven423
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus w Polsce. Jak to się wszystko zaczęło?
    Wymagający kierowcy ze Stanów Zjednoczonych mogą się cieszyć Lexusami od 1989 roku, ale w Polsce marka zyskała prawdziwą popularność dopiero w XXI wieku. Jak zaczęła się historia Lexusa w Polsce, gdzie zlokalizowany ...

26 Sty 2023, 09:01

Ven423 napisał(a):Czyli zabierasz jakieś swoje akcesorium (gąbkę lub szczotkę?)
Bardzo rzadko mi się to zdarza.
Ven423 napisał(a):Czy szpachlujesz karoserię szczotką z myjni ?
Tak po wcześniejszym porządnym spłukaniu i pianowaniu auta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

20 Sie 2023, 08:56

Ven423 napisał(a):Nikt ze sobą nic nie zabiera na myjnię :no: ?

na myjniach powiem szczerz cięko jest umyć dobrze auto, raczej te myjnie to tylko opłukują auta a nie myją,
Ja u siebie w domu mam całe studio detailingowe, myjkę ciśnieniową, gąbki, szczotki , pędzelki, pianownice i pół garażu chemii do wszystkiego
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

22 Sie 2023, 10:24

toyman40 napisał(a):na myjniach powiem szczerz cięko jest umyć dobrze auto, raczej te myjnie to tylko opłukują auta a nie myją,
Wszystko zależy od tego jak masz brudny samochód i w jakim stanie jest lakier itd. Ja mam lakier zawsze zabezpieczony jakimś woskiem i te myjnie dają radę i w miarę szybko się myje. Umycie takiego samochodu z woskowaniem to 10 min. w domu jak bym miał to zrobić to z rozkładaniem wszystkiego i sprzątaniem nie zmieszczę się w godzinę więc jak mam więcej czasu to owszem tak robię ale przy zabezpieczonym lakierze :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

22 Sie 2023, 13:54

Mam taką samą szczotkę, ale w moim przypadku ona była wyraźnie opisana, że to szczotka do kół. Użyłem jej może z dwa razy, jakoś mi się koła nie brudzą :) Do karoserii mam takie gąbki: [link do oferty na Allegro wygasł] [link do oferty na Allegro wygasł]
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Sie 2023, 14:18

To jeszcze do gąbek przydały by się przy mycia dwa wiaderka :) i za chwilę będzie pełen profesjonalizm :ok:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

14 Paź 2023, 17:39

Rokiko napisał(a):Wszystko zależy od tego jak masz brudny samochód i w jakim stanie jest lakier itd. Ja mam lakier zawsze zabezpieczony jakimś woskiem


przy 15 autach na miesiąc ciężko żeby każde było zabezpieczone jakimś woskiem :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

15 Paź 2023, 15:21

Przed zimowaniem zawsze myje SL'a Ile zajmuje ? roznie ! W tym roku nie spieszlem sie zbytnio, tyle, ze felgi potrzebowaly troche wiecej czasu.

Auto myje z regoly gabka albo szmatka. Felgi specjalnymi szczotkami jakie oferuje rynek motocyklowy.

W zeszlym roku mylem szczotka i w MB 190 porysowalem sobie lakier.
Szczotka, nigdy wiecej.

:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

23 Sty 2024, 22:33

Mieszkam w Irlandii. Samochód myję niemal po każdej podróży, bo to kraina deszczowców. Myję pod domem szczotką teleskopową.
Lubię myć gdy jest pochmurno, a nawet jak pada kapuśniaczek. On znakomicie spłukuje kranówkę. Widzę, że niektórzy sąsiedzi mnie naśladują.
Jeśli jest słonecznie, to czekam aż słońce znajdzie się nad horyzontem.
Chemii używam tylko do kół. Ta czynność zajmuje najwięcej czasu. Czasem zdarza się, że koła do innych czynności mam odkręcone, to wtedy też je myję. Szczerze mówiąc, szybciej to idzie jak na aucie.
Lakierem jakoś szczególnie się nie przejmuję, bo każde auto które miałem, miało kilku właścicieli i malowane. Rys szczególnie tych małych bez liku. "Ładnie" je widać w słońcu.
Przejmuję się tylko miejscami, które korodują. A szczególnie tymi pod spodem samochodu.

Co do mycia gąbką... próbowałem. To nie dla mnie. :/
Rexman
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 45
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Mała
Prawo jazdy: 22 02 1979
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw F11
Silnik: M57 D30 313KM.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016