Jaki środek do mycia auta polecacie?

18 Sty 2018, 23:21

Witam mam pytanko często myje autko i zalezy mi żeby autko błyszczało nie do przesady ale żeby było całkowicie umyte. Potrzebuje środka takiego którego popryskam na karoserii i wiadomo trzeba odczekac az brud puści i nastepnie chcialbym umyc go na myjce. Jaki środek polecacie ? Mowa o karoserii oczywiście. Proszę o pomoc
MemoArmano
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Audi A4

26 Sty 2018, 11:53

MemoArmano napisał(a):Potrzebuje środka takiego którego popryskam na karoserii i wiadomo trzeba odczekac az brud puści i nastepnie chcialbym umyc go na myjce. Jaki środek polecacie
Chcesz myć auto bezdotykowo?
Wszystkie środki do takiego mycia są bardzo niezdrowe dla lakieru i innych elementów nadwozia. Myjąc w ten sposób samochód powinno się lakier na samochodzie zabezpieczać przynajmniej dwa razy w roku.

Najlepsze są szampony z woskiem do mycia gąbką. oczywiście wcześniej trzeba dobrze opłukać auto spłukując grubsze zanieczyszczenia z lakieru.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sty 2018, 19:27

Dzieķuje ;)
MemoArmano
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Audi A4

02 Lut 2018, 12:06

Nie wiem czy słyszałeś o bezdotykowym wosku. Możliwe, że jeszcze nie, bo jest to nowość na rynku środków chemicznych do aut. Jest tak prosty w użyciu, że już chyba prostszego sposobu nie można zastosować, a połysk karoserii jest rewelacyjny! W sklepie, w którym go zamawiam mają jeszcze inne bardzo ciekawe nowości jeżeli chodzi o środki do pielęgnacji pojazdów. Warto żebyś tam zaglądnął jeżeli poszukujesz wysokiej jakości takich kosmetyków.
Robcik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: audi
Paliwo: Diesel

02 Lut 2018, 14:18

Nazwa sklepu ? :)
MemoArmano
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Audi A4

22 Mar 2018, 13:30

Ze swojej strony mogę Ci polecić autokosmetyki firmy ORGANIKA sam korzystałem z ich produktów, ich środki nie pozostawiały smugów, brud ładnie schodził.
Natomiast nie polecam tanich preparatów do czyszczenia z popularnych marketów, szkoda pieniędzy jak i czasu.
remicars
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 12 02 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 16 V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata
    Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego. Test podczas którego ...

06 Kwi 2018, 09:40

Zerknij też na kosmetyki K2, są skuteczne i rozsądnie prezentują się pod kątem finansowym,możesz kupić je taniej w dobrych sklepach internetowych.
DeceAuto
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Audi A6
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

15 Paź 2018, 14:01

Pielęgnacja samochodu to bardzo ważna sprawa. Karoseria jest bowiem bardzo wrażliwa i łatwo ulega zadrapaniom, szybko pojawiają się rysy na skutek eksploatacji. Takie problemy mogą pojawić się nawet przez nieuwagę, gdy przypadkiem zbyt mocno drapniemy o lakier paznokciem podczas czyszczenia karoserii. Ja kupuję profesjonalne srodki do pielęgnacji auta.
Ostatnio edytowany przez Kao, 15 Paź 2018, 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
tomkin
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: volvo xv60

02 Lis 2018, 17:38

Robcik napisał(a):Nie wiem czy słyszałeś o bezdotykowym wosku
No ale tu chodzi o mycie samochodu a woskiem go nie myjesz tylko konserwujesz ;/
Całkiem niezłe szampony są biodegradowalne i bezpieczne dla naszych rąk i wszystkich elementów nadwozia samochodu.
Trzeba pamiętać że sam szampon to nie wszystko i dobrze jest zaopatrzyć się w porządną gąbkę lub takie fajne rękawice do mycia auta.

Na koniec zawsze powinno się wytrzeć lakier do sucha dobrą mikrofibrą i trzeba pamiętać że zawsze myjemy samochód w cieniu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Kwi 2019, 10:59

Polecam najppularniejsze szampony z woskiem dobrych firm jak np, Shiny Garage
Ostatnio edytowany przez Kao, 24 Kwi 2019, 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
marczello03
Nowicjusz
 
Posty: 7

30 Sie 2019, 13:06

Ja akurat teraz używam kosmetyków od Hek Cosmetics, a do umycia nadwozia oraz zwiększenia połysku lakieru wybieram Wax Shampoo. Ma obojętne pH więc na pewno go nie uszkodzi. Do tego działa dokładnie i przywraca intensywny kolor. Warto zadbać o swój samochód, aby latami prezentował się jak najlepiej.
MariuszStrzel
Nowicjusz
 
Posty: 12

20 Wrz 2019, 09:40

Tu jeszcze warto dodać żeby nie myć samochodu na słońcu bo zawsze wyjdą jakieś smugi z racji tego że lakier szybko wysycha. W takim przypadku nawet najlepszy szampon nie pomoże a My sam będziemy się tylko denerwować.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Wrz 2019, 18:28

Ze swojej strony polecam środek dimmer jeżeli auto jest dość mocno zanieczyszczone. Należy tylko uważać na to jak długo piana jest na lakierze oraz aby nie robić tego na słońcu. Kiedyś bałem się go użyć na aucie ale kilka razy umyłem traktor i lakierowi nic się nie działo więc spróbowałem go na samochodzie i powiem szczerze, że raz do roku fajnie się sprawdza jako spłuczka na wszystkie owady czy też asfaltowe kropki. Pozdrawiam
Wacuś76
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Wrz 2019, 09:09

Zgadzam się z tobą, że szampon to nie wszystko gąbki i ścierki też są ważne, bo czasami można wyrządzić dużą szkodę autu używając zwykłą gąbkę ;p
karol8
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Paź 2019, 00:11

Nim zacząłem się bawić w woskowanie wypróbowałem żółtego meguiara Ultimate Wash & Wax Szampon z woskiem 1420ml i przyznam że jest efekt wizualny i jakieś tam marne bo marne ale zabezpiecza nieco wosk. Staram się przynajmniej raz na 2 tygodnie myć auto to widać że siedzi tam wosk po polaniu wodą od ostatniego mycia.
Bardziej widać po dwukrotnym myciu najlepiej 2 ściereczkami osobno na 2 wiadra wody.
To jest dobry wariant dla tych co nie interesuje ich prawdziwe woskowanie,glinkowanie itd.
Innej opcji bezpiecznej nie widzę. Są też pewnie inne dobre szampony z woskiem ale te na Polskim rynku są wyjątkowo słabe. Są szampony Polskie które się nadaje do mycia przed woskowaniem lub do mycia nawoskowanych aut ale nie żeby uzyskać jakiś fajny efekt.
Warto by było chociaż raz na rok przelecieć auto glinką zawsze to ściągnie z lakieru czego nie ściągnie szampon i ścierka.
Teraz używam innych szamponów bez wosku i często tańszych ale to inna bajka.

Co do karczerów mam mieszane uczucia. CIśnienie na brudny lakier to nic tylko proszenie się o rysy. Najlepiej z węża ogrodowego zmoczyć i dopiero po chwili myć. Samo mocne ciśnienie nie jest wskazane ani dla lakieru ani dla uszczelek. Jeśli korzystam to tylko z ostatniego trybu w celu lekkiego opłukania z "daleka" za 1-2zł . Karczer do mycia i domywania się średnio nadaje.
Stanko87
Nowicjusz
 
Posty: 8