Odprysk lakieru na zderzaku podczas mycia na myjni.

16 Sie 2020, 07:13

Witam.
Mam taki mały problem. W tamtym roku kupiłem w salonie mazde 6 i podczas wizyty na myjni odprysł mi lakier na zderzaku. Od razu udałem się do salonu ponieważ auto jest na gwarancji a tam stwierdzili że była ryska podeszło powietrze i podczas mycia odprysł lakier ewidentnie stwierdzając ze to moja wina. Zaproponowali mi kupno zaprawki. Mi wydaje się ze to błąd technologiczny bo lakier w szczególności w nowym samochodzie nie powinien tak się zachowywać. I powinni w ramach gwarancji polakierować cały element a nie proponować kupno zaprawki. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać żeby uznali to jako ich wina a nie moja. Macie może jakiś pomysł? Dołączam zdjęcia tego feleru.
Z góry dziękuję za pomoc :)
Esende83
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Sie 2020, 07:24

Nawet jakby była ryska to lakier nie powinien odchodzić. Sprawdź czy paznokciem możesz zdrapać jeszcze kawałek lakieru.... Oznaczałoby to że plastik został za słabo potraktowany podkładem na plastik. Mazda sama w sobie ma technologie lakierniczą nie do przyjęcia dlatego też mnie to nie dziwi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Sie 2020, 07:55

paznokciem odchodzi tak bardzo drobniutko ale jednak schodzi:/ Bardzo mało ale jednak :/
Esende83
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Sie 2020, 08:48

Typowy błąd lakierniczy. Jak znam Mazde to niczego nie wywalczysz ale warto próbować. Dla porównania możesz wziąć kawałek innego zderzaka do salonu daj Panu niech sam zarysuje i spróbuję zdrapać lakier, czym sobie chce paznokciem myjka czy chemia. Gwarantuje że nie będzie mógł tego zrobić.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Sie 2020, 16:26

No nic chyba będę musiał kupić tą zaprawkę:) Jak się powtórzy wtedy reklamacja:)
Esende83
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Sie 2020, 09:33

Mi to wygląda na zarysowanie poziome. Jednak poniżej widać, że lakier schodzi i słabo się trzyma a to jak napisał @Kao prawdopodobnie jest powodem kiepskiego podkładu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

18 Sie 2020, 11:43

Ja tam podkładu wcale nie widzę....
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Sty 2021, 12:09

Witam

Jak jeszcze był śnieg i odśnieżałem auto zauważyłem na dachu szarawe kropki, auto jest czarne. Dla pewności umyłem auto i kropki nie zeszły. wyglądają trochę jak bąbelki tylko nie są wypukłe. Wcześniej tego nie widziałem a nie będę ukrywał autko też ma swoje latka. Jak to można usunąć?
Gustlik19
Obserwowany
 
Posty: 1

29 Sty 2021, 12:18

Wstaw zdjęcie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4