Auto do 50 tysięcy, gotowy projekt.

20 Sie 2019, 22:53

Witam, nadchodzi czas w życiu kiedy można spełnić swoje marzenie czyli coś unikatowego. Budżet mam do 50 tysięcy złotych, myślałem długi czas nad zrobieniem projektu samemu od zera z Audi 90 lub Colta. Niestety moja wiedza jest zbyt mała by przy tym dłubać a znajomości kończą się na lakierniku w rodzinie. Dlatego padła decyzja o gotowym sprzęcie. Oglądałem już na żywo Nissana Sx200 i BMW e30. Ma to być coś z nietuzinkowym silnikiem i wyglądem. Samochód bardziej do kościoła w niedzielę i na zlot a nie driftowóz. Może macie jakieś linki albo propozycje innych samochodów.
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Sie 2019, 23:07

Napisz co Ci się podoba.
Sx s14a wdzięczne auto ale ma swoje za uszami no i ceny dosyć konkretne. E30 też ok.tylko trzeba pomyśleć nad opcją silnikową.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Sie 2019, 23:14

Jest bardzo ciężko napisać o tak w paru zdaniach co mi się podoba. Spróbuję np. Jaguary S-Typy, stare nissany, starsze modele BMW, ciekawe projekty Audi 80/90. Samochody typu Hondy Civic, golfy, passaty i wszystko co powszechne odpadają. Nie jestem człowiekiem, który musi sie dowartościować samochodem ale chce by był po prostu "rzadki". Napisałeś o nissanach, że mają swoje za uszami tak jak pisałem nie znam sie na mechanice ale wydaje mi się że jeśli kupi się gotowy projekt robiony od podstaw to chyba powinno być wszystko dobrze.
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Sie 2019, 23:27

Kup sx w serii w jak najlepszym stanie potem sobie dopracujesz mechanikę pod siebie. Uważaj na dzieci po różnych forach bo mają bardzo dużo do powiedzenia o sx ach tylko zazwyczaj wszystko jest oparte na urban legend :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Sie 2019, 23:36

Dziękuje za szybką odpowiedź. Tutaj pojawia się problem jeśli chodzi o mechanikę, jestem zielony. Kupić sx'a seryjnego i co wtedy? Są jakieś znane warsztaty w Polsce które to robią? Z blacharzami, lakiernikiem wydaje mi, że jest łatwiej. A nie upierając się przy sx i BMW e30 co może być jeszcze godnego by sie zainteresować.
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Sie 2019, 23:46

Silnik co prawda nie powala ale zrobić porządny detailing lakieru i wnętrza i będzie zwracał uwagę,auto stoi u mnie w mieście i od razu mogę jak coś polecić firmę również w moim mieście która zrobi to od a do z w bardzo dobrej jakości.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Sie 2019, 23:49

Piękny ten mercedes jednak silnik mi nie pasuje. Jednak szukam czegoś co będzie miało trochę mocy.
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

20 Sie 2019, 23:50

Skąd jesteś?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Sie 2019, 23:55

Lublin/Zwoleń
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Sie 2019, 09:39

Może coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? - tylko tutaj automat..
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? - kolejny automat..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Sie 2019, 11:21

Barolku ale niech się autor tematu wypowie co chce robić z autem i na czym mu zależy... bo narazie wklejasz wszystkie kible z jego okolicy które albo nie sa warte swojej ceny albo po miesiącu się znudzą.

Mając 50k interesując się takimi autami jak sx rejionizacja nie ma znaczenia liczy się zachciewajka.

Oczywiście jak ktoś lubi takie stojaki za takie pieniądze to ok. ale może chce żeby auto czymś się wyróżniało a nie tylko metryka i story o klasykach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Sie 2019, 11:30

szybki napisał(a):niech się autor tematu wypowie co chce robić z autem i na czym mu zależy...
Plastikowa napisał(a):Samochód bardziej do kościoła w niedzielę i na zlot a nie driftowóz.
:ok: Typowo do polansowania się więc brać to co ładnie wygląda a nie szukać rajdówki :mrgreen:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Sie 2019, 12:19

Supra i e30 bardzo mi się podobają. Golf i mercedes odpada. Ma to być samochód z historią. Kiedyś zachwycałem się e30 w wersji Alpina ale raczej nieosiągalne w tych pieniądzach. Ma to być samochód ze sporą mocą i ciekawym wyglądem albo po prostu jakiś ciekawy sprzęt z v8 pod maską. I tak jak pisałem samochód do kościoła w niedziele, ewentualnie jakieś szoferowanie ludziom do ślubów a nie driftowóz lub jakiś gruz na "glebie"
Plastikowa
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Sie 2019, 12:32

a może coś z ameryki [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? ja sam choruje na takiego tylko w jeszcze starszym modelu czyli taki [link do oferty na Olx wygasł]

Można też poszukać Ford Probe z 1 gen. z uturbionym silnikiem to też już unikat i nie mają szalonych cen jak gruzy e30 ulepione pod sprzedaż
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Sie 2019, 12:40

Kao napisał(a)::ok: Typowo do polansowania się więc brać to co ładnie wygląda a nie szukać rajdówki :mrgreen:


To masz takie coś

[link do oferty na Allegro wygasł]

Jest baza pod trzymanie wartości, jest frajda z jazdy slow i można przycisnąć ... no jest wygląd.

Plastikowa napisał(a): Kiedyś zachwycałem się e30 w wersji Alpina ale raczej nieosiągalne w tych pieniądzach.


Z e30 jest taki problem że jak jest wersja to za chorą kasę a zwyklaki to raczej wielkiego łał nie robią ...

Co do supry to taka se ... ni w kij ni w oko. A mk4 cena x3 :angry:

Kao napisał(a):a może coś z ameryki [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... CdfaD.html? ja sam choruje na takiego tylko w jeszcze starszym modelu czyli taki [link do oferty na Olx wygasł] ... 08bed38c1a


Też o tym myślałem ale... to są fajne auta tylko że czar pryska jak trzeba nimi jeździć. Oczywiście jak będzie v8 po wydechu to ucho cieszy ale reszta kiblowata do bólu.

Ogólnie szukałbym fajnych wersji różnych aut ale będących baza do zainwestowania kasy. A do tego jeszcze żeby trochę mieć frajdy z jazdy... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe