Auto do 7k + pakiet startowy

23 Wrz 2017, 10:16

Prosze o ocene tej Astry. To dosyc wazne, w poniedziałek mógłbym obejrzeć. [link do oferty na Olx wygasł]

Jeśli chodzi o tą srebrną astre z Wrocławia, to sprzedawca wydawał się uczciwy, na wszystkie naprawy ma dokumentacje, na rozrzadzie przejechane 20tys, klima nabita i odgrzybiona, klocki z tarczami robione, samochód taki czysty, bo po prostu ma znajomego i wyprał wnętrze auta i silnik. Zgodził się nawet, zeby podjechać do Opla do wrocka i podpiac pod kompa itd. Do tego opony zimowe przejechane jeden sezon. Auto bierze 150-200ml na 1000km. Co o tym wszystkim sądzicie ? To jest jak na razie mój samochód numer jeden, bo i sprzedawca uczciwy i zadbany samochód. Progi i nadkola z tyłu mówił, że były robione już przez niemca, bo kupował od niego to mu powiedział. Jemu nic nie wychodzi i auto nie ma ognisk korozji, bo był garażowany. Jak myślicie warto ?
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2017, 10:18

Wygląda ok, tylko silnik lubi olej. No i 7500 zł za taką Astrę z tego rocznika to rozbój w biały dzień. Powodzenia w sprzedaży, widać że mu nie zależy na pozbyciu się auta ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Wrz 2017, 11:08

Cena jest do negocjacji, moze znajde jakieś wady to utarguje jeszcze więcej. Nie wiem, sami mówicie, że nie liczy się rocznik tylko stan techniczny samochodu, może faktycznie jest bardzo zadbany. A na sprzedazy mu chyba zalezy, bo mowi, ze szuka kombi, bo kolejne dziecko w drodze. Ale znowu mam z głowy rozrząd na długi czas, opony jedne i drugie praktycznie nowe, max. 2 letnie, przeglad z glowy. Waszym zdaniem nie opłaca się brac tej astry ? (na pewno zejdzie z ceny). A auto zeszlo z lini koncem 2001 roku a zarejestrowane po raz pierwszy było w styczniu 2002 rok. Teraz mam dylemat miedzy ta Astra a Skoda z tego ogłoszenia (już wrzucałem).
[link do oferty na Olx wygasł].
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2017, 12:39

Oczywiście że za te pieniądze lepszym wyborem jest Skoda,no ale skoro chcesz mniejszy silnik to weżmiesz Opla.
Powers
Początkujący
 
Posty: 248
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Wrz 2017, 12:53

Jakieś argumenty za tym, aby jechać po Skode ? Ja się po prostu boje kosztów utrzymania tego silnika, 1.6 16V w Oplu będzie miał na pewno mniejszy apetyt na paliwo niz 2.0 8V, do tego w komplecie dostaje opony letnie i zimowe, a przy tak okrojonym budżecie to chyba ważne nie ? Jesli chodzi o Skode, to do zrobienia jest ten bok od kierowcy i sprzedajacy mówił, że opony w skodzie jeszcze sezon "przejada"... Sa założone całoroczne, czyli do wymiany od razu będą przed zimą... Nie wiem mam dylemat, podajcie jakieś konkretny powody, zebym odstawił tą Astrę, a jeśli bym stargował tego Opla do 7k to warto będzie jechać 130km w jedna strone po nia ?
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2017, 14:05

lesnygoniec napisał(a):Prosze o ocene tej Astry. To dosyc wazne, w poniedziałek mógłbym obejrzeć. [link do oferty na Olx wygasł]

To jest jak na razie mój samochód numer jeden, bo i sprzedawca uczciwy i zadbany samochód


To czy sprzedawca był uczciwy, a auto zadbane dowiesz się dopiero jak kupisz auto, pojeździsz miesiąc i się mu dokładnie przyjrzysz :) Jak ktoś jest nieuczciwy to opowiada dokładnie takie same historie - auto okazja od niemca, oleju nie bierze, technicznie igła, zadbany, doinwestowany, tylko żona chce większy albo za granicę wyjeżdża..

Ze zdjęć praktycznie nic nie widać ale...
http://opel.resmoto.com/opisy/astra/tes ... a_2_09.jpg

tutaj masz taką samą astrę, na tej z wrocławia na pasie przednim nie ma tych dwóch naklejek po lewej stronie i jednej zardzewiałej śruby (otwór na nią jest czymś zalepiony??) Poproś właściciela żeby za dnia sfotografował auto z przodu i z prawej strony. Może auto to wypadku/stłuczce i silnik wymyty dlatego żeby wymienione elementy nie rzucały się w oczy swoją nowością??

Jak dla mnie nie ma się co na tą astrę napalać, gdyby była na miejscu można obejrzeć ale 130km wycieczkę bym sobie darował. Jeśli masz duże ciśnienie to jedź i oglądaj ale miej świadomość, że nie wszystko co o tym aucie mówił sprzedający może być prawdziwe ;) Octavia też tak 50/50 - stan może ok, a może nie . Jeśli masz dużo wątpliwości w ogóle wobec tego modelu i silnika, a nie szukasz jakiegoś specjalnego auta tylko w miarę ekonomicznego populusa to proponuję poczekać, przeglądać ogłoszenia - coś zadbanego co jakiś czas zawsze się pojawi
txxc
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 01 01 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW E46/Daewoo Lanos
Silnik: 2,2 170KM/1,6 106KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

23 Wrz 2017, 14:57

130km w jedną stronę to jednak trochę ryzyko,ja bym odpuścił.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Wrz 2017, 16:53

Czyli zostaje mi chyba ta skoda. Jeszcze sie bede namyslac, bo boje sie spalania w tym 2.0. Aczkolwiek ta Astra wpadła mi w oko. Bede szukac dalej, tylko jest problem, bo naprawde pilnie potrzebuje samochodu a myslalem, ze ta Astra jest ok. Mysle, ze 7k bym utargowal, ale poslucham sie waszej rady. Wiec poszukiwan ciag dalszy ;)
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2017, 17:14

Volvo V40 [link do oferty na Olx wygasł]
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

23 Wrz 2017, 19:12

Z ogłoszenia i zdjęć o tym volvo ciężko powiedzieć cokolwiek.

Przeglądając ogłoszenia obiecująco wygląda ten focus:
[link do oferty na Olx wygasł]

I może ten Golf??
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
txxc
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 01 01 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW E46/Daewoo Lanos
Silnik: 2,2 170KM/1,6 106KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Wrz 2017, 09:28

Muszę przyznac, ze ten Focus wygląda bardzo obiecująca. Boje sie tylko, ze zacznie mi sie sypac blacha (nie mam garazu). I czy silnik wytrzyma do tych 300k ? Auto chce miec tak na 3 lata gdzies. Zmienilbym na auto starsze niz mialem, ale za ta cene liczy sie stan techniczny nieprawdaz ?. Piekny ten Focus. Warto jechac ? I powiedzcie moze po zakupie warto wrzucić jakas konserwacje na karoserie ? I czy przy dbaniu o silnik wytrzyma te 300k ? I strasznie boje sie tej rdzy... I co reszta chłopaków sadzi o tym Focusie ?
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2017, 09:42

No Focusy rdzewieją, nie widziałem jeszcze na parkingu takiego bez rdzy. Tutaj jest o tyle problem, że masz nakładkę na próg, nie wiesz co jest pod spodem. O ile nadkola i ranty to pikuś, o tyle zabawa z progami jest bez sensu bo nie po to zmieniasz auto żeby znowu robić blachę.

No i wszystko fajnie, ale lewe drzwi kierowcy mi się nie podobają, krzywo leżą.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Wrz 2017, 09:44

Mi sie caly czas podoba ta Astra... Galakty a co Ty o niej sadzisz ? Mysle, ze na pewno bym utargowal.
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna

24 Wrz 2017, 09:46

Zdjęcia słabe, w garażu, nie ma zbytnio czego ocenić. Wygląda ok, ale na pewno woła za dużo. No i znowu rdza i blacha, gorzej chyba jak we Focusie. Musisz dokładnie obadać dół auta, stargować i brać. I pamiętaj, że ten silnik lubi olej.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Wrz 2017, 09:50

Astra gorzej rdzewieje jak Focus ? Gosciu mowil, ze nadkola już były robione
lesnygoniec
Początkujący
 
Posty: 98
Prawo jazdy: 16 03 2015
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna